Skocz do zawartości

Kaseta SRAM NX PG-1230 EAGLE

Tomek2424

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, jestem nowy na forum więc od razu przeprasza za ewentualny brak wiedzy :)

Mam pewien problem a mianowicie, po odebraniu roweru z serwisu (wymiana łańcucha plus kasowanie luzów, czyszczenie, smarowanie regulacje) okazała się że jak mocniej naciska na pedały to łańcuch strzela i tak jak by chciał przeskoczyć. Wróciłem się do serwisu i okazało się że 3 pierwsze koronki są już dosyć zużyte. Serwisant podpowiedział mi że mogę spróbować poszukać tych zmęczonych koronek zamiast wymieniać całą kasetę. Stąd moje pytanie  czy TO :D  będzie pasowało do TEGO :D . Wiem że z kasetami Shimano jest łatwiej ogarnąć ten temat niż ze SRAM-em.

Z góry dziękuję i pozdrawiam 

Nie wiem czy jest łatwiej ogarnąć temat zużytych kasety shimannn czy Sram, generalnie wiadomo że działa tak samo
Zawsze zanim zaczniesz kupować nowe można spróbować zreanimowac stare, w sensie np pogłębienia pilniczkiem okrągłym wglebienia
Lub spróbować zeszlifowac ranty które są na brzegu koronki
Ja bym tak spróbował nie jest to naprawa ale zawsze przedłuży czas wymiany kasety lub tych zużytych elementów

Ok, spróbuje. A w łatwości pomiędzy Shimano a Sram chodziło mi raczej o dostępności pojedyńczych koronek. Shimano jest pełno i to z info to jakiej kasety się nadadzą itd. Ze Sram-em nie jest już tak łatwo. 

Dzięki za podpowiedź 🍺

Miałem w starym rowerze kasetę sram nie pamiętam modelu ale jej fenomen był taki ze była skręcona śrubką i można ją było rozłożyć na pojedyncze koronki
Teraz już tak nie robią bo nastawiaja się na wymianę całych kaset

W mojej kasecie PG-1230 właśnie  da się wymienić pojedyncze koronki. Pierwsze 7-8 (jak twierdzi serwisant) są luzem pozostałe poskręcane śrubami. Więc stąd moje pierwsze pytanie czy zestaw który znalazłem będzie pasował do mojej kasety. Pojedyncze koronki można jeszcze dostać na https://rowerplus.pl/ ale 11T do Sram-a tam nie znalazłem. Nie orientujesz się czy (sam nie wiem) sposób mocowania, kształt itd jest taki sam dla wszystkich kaset Sram-a ?  

Dobra sam już sobie odpowiedziałem. Nie będzie pasować.

Nie będzie bo te koronki są na stary bębenek a tutaj masz nakręcany
Druga sprawa ze raczej kaseta nie rozbiera się ale nie jestem pewien bo dawno swojej nie zdejmowalem i zwyczajnie nie pamiętam
Spróbować możesz zrobić jak pisałem na pewno na jaki czas pomoże