sajekk

Buty Northwave Scream 2 plus

Rekomendowane odpowiedzi

sajekk

Witajcie,

Czy ma ma ktoś z Was doświadczenie z butami Northwave Scream 2 plus, te z boa? Zdjęcie niżej.

Zastanawiam się między nimi a Shimano ME400 i mam dylemat. Te Shimano niby polecane, wygodne i w ogóle, ale te Northwave bardziej mi się podobają 😛 ale obawiam się o wygode i jakość. Serce kontra rozum. 

91468-1_1_600x600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

To nie jest BOA tylko własne rozwiązanie NW "inspirowane" BOA. Mierzyłem te buty, jakościowo sprawiały spoko wrażenie, dobrze leżały na stopie, kółeczko działało ok. No ale wiadomo, przymiarka to nie test długodystansowy, więc nic więcej ci nie powiem. Mogę tylko dodać, że NW to raczej dobra marka.

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sajekk

Dzięki za info, nie zwróciłem uwagi że to nie prawdziwe boa. Chyba zamówię oba modele i zdecyduje, inaczej tego nie widzę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
eathan

Co prawda używam innego modelu NW (Blaze) z pokrętłem w stylu BOA ale jest to pomysł NW. Spisuje się świetnie. Działa precyzyjnie, patent z dodatkową dźwignią do zwalniania linki jest bardzo wygodny. W jedną stronę popuszcza po jednym ząbku. W drugą pozwala popuścić całkowicie. Pokrętła działają u mnie 3 sezony. Przeżyły tony błota, wody i piasku. Po przygodzie na plażach nad Pogorią IV był problem z otwieraniem i zamykaniem. Wsadziłem buty do pralki, wyprałem na 30 stopni i działają jak nowe. 

Co do jakości wykonania butów NW to jestem bardzo, bardzo zadowolony. Po 3 sezonach nic nie odpadło ani nie pękło. Zużyły się kolce (wymienne) przy podchodzeniu w górach. Uszkodziła się powierzchnia tej "skóry"  na czubkach przy styku z podeszwą. Stało się to przy sporym podchodzeniu po kamieniach na Malinowską skałę. Uszkodzone zostało wyłącznie malowanie powłoki. Poza tym, że wygląda tak sobie nie ma innych problemów. 

Aktualnie rozważam zmianę butów (wygląda na to, że urosła mi stopa i buty są ciut za mocno dopasowane). NW jest wśród modeli, które biorę pod uwagę. Tym razem interesuje mnie model REBEL 2. Poza tym rozważam jeszcze SIDI (jak znajdę opcję na przymiarkę na żywo). 

PS

Pamiętaj, że pokrętła NW nie są objęte dożywotnią gwarancją jak oryginalne BOA. Jak urwiesz/uszkodzisz to niestety trzeba kupić nowe. Są dostępne. 

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sajekk

Dzięki za informacje :)

Pokrętła widzę w cenie za kilkadziesiąt złotych (60 i więcej), więc średnio opłacalne do np trzyletnich butów kosztujących trzy stówki, no chyba że ich stan po 3 latach będzie bardzo dobry, choć wątpię 😛

A te rebel 2 też oglądałem, mega mi się podobają, ale drogie są trochę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
eathan

@sajekk tak jak napisałem u mnie po 3 ostrych sezonach pokrętła działają. Problem  był z piaskiem ale pranie rozwiązało go. Poza tym zakładam, że to jest rozbieralne (wymiana linki) i wtedy da się to sprawnie przedmuchać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gregory34

Ten system NW to jak pamiętam to SLW2. Jest to rozbieralne i można bez problemu wymieniać linki. W połowie zeszłego sezonu wymieniłem bardziej profilaktycznie niż z musu. Koszt linek to coś ok 30pln,ale pewnie można pomyśleć nad jakimiś zamiennikami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sajekk

No więc podsumowując, kupiłem oba modele i moje wnioski są takie:

1. Buty Shimano bardzo wygodne, można w nich bez problemu chodzić, podeszwa lekko się zgina. System BOA nie ma możliwości popuszczania, można tylko odpiąć całkowicie linkę i zapinać od nowa, co niby nie jest wielką przeszkodą, no ale jednak jest dość ułomne. Mam wersję czarną, wygląd spoko, chyba lepiej wyglądają na żywo niż na zdjęciu, mogą się podobać, z daleka można nie poznać, że to but lekko turystyczny, dość zgrabne, tak bym to określił. 

2. Buty Northwave zdecydowanie sztywniejsze, podeszwa się nie zgina, jest bardziej sportowa niż ta w Shimano. Rzepy bardziej delikatne w wyglądzie, a całe buty wyglądają bardziej rasowo, sportowo i zdecydowanie lepiej niż na zdjęciu. Sytem zapięcia linkowego, faktycznie fajnie zrobiony, pokrętło ma mikro regulacje, co dobrze działa i może być dobrą opcją. Sama linka bardziej taka o strukturze sznurka niż żyłki jak w BOA. Co do wygody, to po pierwszym założeniu wydawały się za duże, stopa byla luźno w bucie, ale po mocniejszym zapiąciu już jest spoko. Na szerokość są węższe niż te Shimano, co czuć na stopie. But dość wysoki w pięcie.

I niestety ta wysokość buta w pięcie przekreśliła u mnie buty Northwave, bo po prostu mnie uwiera przy ruszaniu stopy i chodzeniu. Szkoda, bo podobają mi się bardziej. Shimano nie są złe, nie wyglądają źle, a są bardzo wygodne i da się w nich swobodnie chodzić co mimo wszytko jest dla mnie dużą zaletą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi