Skocz do zawartości

Velo Dunajec na rowerze szosowym


Kozmo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zna ten podobno najpiękniejszy szlak rowerowy w kraju? Oczarowany jestem zdjęciami, opisami i planując wiosenne wyprawy, bardzo chciałbym przemierzyć tę trasę. Zastanawiam się tylko, czy rowerem szosowym jest to możliwe na całej jej długości. Ktoś przejechał Velo Dunajec i ma jakieś dobre porady? Będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza

Na upartego powinna dać radę kolarka przejechać. Większość trasy jest po asfaltach , trochu szuterku , ziemi ubitej. Generalnie wg mnie nie ma nic ekscytującego w tej trasie po za jej dalekobieżnością (może dlatego ,że mieszkam w tamtych rejonach i dla mnie takie widoki to chleb powszechni ale Ceper powinien być zachwycony). Jakby zrobił pseudo gravela tj .dał grubszą gumkę komfort przejazdu byłby wyższy.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza

Zawsze jest możliwość objechania kluczowych momentów czyli jazda tylko po asfalcie.Sam nie raz skracałem sobie jadąc po raz n-ty.   Po za tym na pewno niektóre fragmenty nigdy nie zostaną zalane asfaltem ze względów przyrodniczych.

Odnośnik do komentarza

Nie no, spoko, ale jak tak patrzę na oko, to objeżdżanie "fragmentów" trasy, które nie są jeszcze gotowe, to mi wygląda na jakieś pół dystansu. Nie ma problemu, mogę tak jechać, ale jeśli przez pół trasy mam sam sobie kombinować objazdy w otwartym ruchu z samochodami, to nie przesadzałbym z mówieniem o Szlaku Rowerowym na razie. ;) 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...