Skocz do zawartości

Licznik rowerowy

Mikołłaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Szukam jakiegoś licznika rowerowego musi być bezprzewodowy. Mam do przeznaczenia kwotę 300zł. Macie do polecenia jakieś ciekawe modele?

Edytowane przez Mikołłaj

Poszukuje jakiegoś dobrego licznika bezproblemowego bezprzewodowego  do trekinga  z podstawowymi funkcjami  plus musi mieć  podświetlanie i temperaturę .

zastanawiam sie nad sigma BC 14.16STS lub sigma BC 16.16STS  tylko  w zasadzie nie znam dokładnie różnicy miedzy nimi  oraz  zastanawiam się nad którymś  licznikiem krosa 

KRC 411W ,  KRC 423W  ,  ewentualnie KRC 211UW podoba mi się  wyświetlacz ze widać prędkość i 4 inne parametry jednocześnie  tylko  o co chodzi z tym połączeniem  licznika  z czujnikiem  kodowane nie kodowane STS ATS które wybrać?

7 godzin temu, roberto-bmw napisał:

zastanawiam sie nad sigma BC 14.16STS lub sigma BC 16.16STS  tylko  w zasadzie nie znam dokładnie różnicy miedzy nimi

16.16 ma kilka dodatkowych funkcji typu szacunkowy czas dojazdu czy dotyczących zużycia energii, ale nie ma niestety funkcji wysokościowych, więc jeśli planujesz jeździć w górach i coś tam podejrzeć w statsach czy też analizować jakiekolwiek podjazdy to ja bym brał 14.16

• Pomógł 1

Poczytałem tu i tam i jednak zdecydowałem się na coś zupełnie innego  ale opinie ma przekonujące . Przekonał mnie najbardziej spory czytelny wyświetlacz  z spora ilością widocznych  funkcji za jednym razem .

MEILAN M4 BEZPRZEWODOWY LICZNIK KOMPUTER ROWEROWY

https://revolttech.pl/sklep/meilan-m4-bezprzewodowy-licznik-komputer-rowerowy/?fbclid=IwAR0WVqmwPb7Pyj3PDYg37f_m1XlEb2ELcUi_FbJTdhZw1baYDWgyKaoMyzA

Edytowane przez roberto-bmw

Witam

Szukam jakiegoś prostego, dobrej jakości modelu licznika tak do około 150 zł. Funkcje na których mi zależy najbardziej:

• Bezprzewodowy, 
  • dystans maksymalny i możliwość jego zaprogramowania po wymianie baterii,
  • montaż na wysuniętym uchwycie (F type czy jakoś tak).

Podobają mi się modele Cateye i Sigmy ale nie wiem ja u nich z kompatybilnością z kupnymi uchwytami F-type typu SRAM czy innymi.

Pozdrawiam !

2 godziny temu, Pasza122 napisał:

Witam

Szukam jakiegoś prostego, dobrej jakości modelu licznika tak do około 150 zł. Funkcje na których mi zależy najbardziej:

• Bezprzewodowy, 
  • dystans maksymalny i możliwość jego zaprogramowania po wymianie baterii,
  • montaż na wysuniętym uchwycie (F type czy jakoś tak).

Podobają mi się modele Cateye i Sigmy ale nie wiem ja u nich z kompatybilnością z kupnymi uchwytami F-type typu SRAM czy innymi.

Pozdrawiam !

Też szukałem w tym przedziale co ty, ale nie żałuję że dołożyłem. W zestawie jest ten uchwyt o którym piszesz i czujnik kadencji dodatkowo dokupić można czujnik pulsu. 

https://revolttech.pl/sklep/meilan-m4-bezprzewodowy-licznik-komputer-rowerowy/?fbclid=IwAR0WVqmwPb7Pyj3PDYg37f_m1XlEb2ELcUi_FbJTdhZw1baYDWgyKaoMyzA

https://allegro.pl/oferta/meilan-m4-bezprzewodowy-licznik-komputer-rowerowy-7886927206?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Edytowane przez roberto-bmw
3 godziny temu, roberto-bmw napisał:

Też szukałem w tym przedziale co ty, ale nie żałuję że dołożyłem. W zestawie jest ten uchwyt o którym piszesz i czujnik kadencji dodatkowo dokupić można czujnik pulsu. 

Ogólnie nawet się nad nim zastanawiałem ale jest strasznie wielki, obawiam się że przy jeździe na gravelu w terenie może to nie być zbyt praktyczne rozwiązanie. Zastanawiam się nad czymś bardziej minimalistycznym: CatEye Quick CC-RS100W

https://www.szumgum.com/licznik-rowerowy-bezprzewodowy-cateye-quick-cc-rs100w.html

Czy jest tu jakiś posiadacz tego licznika ?

W dniu 26.04.2020 o 21:42, Mar24 napisał:

Jaki licznik polecacie z GPS(zapis trasy i najlepiej strava) możliwość podłączenia kadencji i pulsometru ? Do MTB

Bryton 310 mam już długo i polecam mocno. 

Cześć wszystkim! Mam poważny problem z wyborem nowego licznika do mojej szosy. Przejrzałem już masę liczników chyba większości producentów, ale żaden mnie jeszcze nie przekonał. W rowerze mam czujnik Duotrap Bontragera i chciałbym móc go sparować z licznikiem, więc konieczna jest transmisja ANT+. Reszta funkcji to:

-komunikacja z miernikiem mocy Stages ANT+

-wysokościomierz barometryczny

-pulsometr z ANT+

-możliwość ustawienia jednoczesnego wyświetlania prędkości, mocy, kadencji, pulsu, przebytego dystansu oraz nachylenia/przewyższenia

-kompatybilny uchwyt do montażu przed mostkiem

Zależy mi na liczniku bez zbędnych mi bajerów, za to funkcjonalnym i niezawodnym. Dość już mam sytuacji, że licznik nie widzi a to pulsometru, a to czujnika prędkości. Nie potrzebuję też GPS, ale jak będzie to jakoś to przeżyję. Podoba mi się Sigma Rox 11, ale on nie ma opcji sparowania z pomiarem mocy. Wszystkie opcje posiada Igpsport IGS618, ale nie wiem czy później nie będę miał z nim problemów. Za wszystkie rady płacę złotem 😊

Rox11 nie można sparować z pomiarem mocy? Rox10 to miał. Coś mi się nie chce wierzyć.

Na poprawne pokazywanie nachylenia chyba nie można liczyć w żadnym komputerku. Mowie o bieżącym pomiarze a nie podawaniu na podstawie zapisanej trasy.

Być może ja nie potrafię tego znaleźć na stronie Sigmy, albo czegoś nie rozumiem. Opcja mocy jest w tym liczniku ale, jak rozumiem, jest ona wyliczana z jakiegoś wzoru Sigmy. W pytaniach jest napisane, że licznik można sparować z czujnikami pulsu, prędkości i kadencji, ale o mierniku mocy nic nie ma.