Skocz do zawartości

Rower na maraton mtb


Anton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy na maratonie mtb mozna pojechac rowerem trekingowym, po to aby sie przekonac czy takie maratony mnie odpowiadaja i wowczas zakupic rower pod maratony mtb taki za np. 4000zl lub jesli nie odpowiadaja mnie maratony mtb zakupic rower mtb do jazdy sportowo-rekreacyjnej za np. 2000-2500 zl?☺

Odnośnik do komentarza

Na większości maratonów wymogi techniczne co do rowerów są takie, że rower musi mieć sprawne hamulce. A rowerzysta musi być w kasku. I tyle.

Więc owszem, możesz jechać na rowerze trekingowym, na każdym możesz.

Odnośnik do komentarza

Pojechać możesz nawet rowerem miejskim, widziałem w weekend osoby na zawodach osoby które jechały naprawdę na skrzypiącym sprzęcie i raczej nie jechało im się wygodnie.

Jeżeli pojedziesz rowerem nie przystosowanym do jazdy po nierównościach możesz się zniechęcić i nigdy już nie wziąć udziału. Sądzę że jak kupisz rower nawet za 2500 to możesz również wystartować w maratonach. Osoby jeżdżą na różnym sprzęcie od B-twinów przez krossy do składaków,  liczy się zabawa. 

Zależy również jaki na chwile obecną posiadasz rower. Ja zachęcam do brania udziału w maratonach. Niesamowita zabawa :)

 

Edytowane przez ByQ94
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, ByQ94 napisał:

Pojechać możesz nawet rowerem miejskim, widziałem w weekend osoby na zawodach osoby które jechały naprawdę na skrzypiącym sprzęcie i raczej nie jechało im się wygodnie.

Jeżeli pojedziesz rowerem nie przystosowanym do jazdy po nierównościach możesz się zniechęcić i nigdy już nie wziąć udziału. Sądzę że jak kupisz rower nawet za 2500 to możesz również wystartować w maratonach. Osoby jeżdżą na różnym sprzęcie od B-twinów przez krossy do składaków,  liczy się zabawa. 

Zależy również jaki na chwile obecną posiadasz rower. Ja zachęcam do brania udziału w maratonach. Niesamowita zabawa :)

 

Obecnie trekingowy unibike 4 speed. I zanim kupie odpowiedni rower chce sprawdzic czy takie maratony mnie "kreca"

Bo jesli nie to takie elementy wyposazenia jak sztywna os,taperowana glowka ramy,zintegrowsna korba,amor powietrzny itp. nie bedzie mnie to potrzebne. wiadomo za wiecej bo i lepsze sie wiecej placi ☺

 

Edytowane przez Anton
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Łabędź napisał:

Na większości maratonów wymogi techniczne co do rowerów są takie, że rower musi mieć sprawne hamulce. A rowerzysta musi być w kasku. I tyle.

Więc owszem, możesz jechać na rowerze trekingowym, na każdym możesz.

No baaa, Piotrek przecież jechał na starym mtb na slickach :P

@Anton jeden problem jaki widzę, to ze względu na ograiczenia sprzętowe możesz tak na prawdę nie poczuć tego, czy Cię kręci, czy nie, bo więcej będziesz szedł niż jechał.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, ByQ94 napisał:

Pojechać możesz nawet rowerem miejskim,

Tylko radziłbym koszyk z przodu ściągnąć,bo łatwiej atakować podjazdy no i nic z zakupów się nie zgubi (ha, ha) ;)

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Franz Mauer napisał:

Tylko radziłbym koszyk z przodu ściągnąć,bo łatwiej atakować podjazdy no i nic z zakupów się nie zgubi (ha, ha) ;)

Ale za to ile wody można zabrać i jedzenia. Energia na cały maraton ! 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, SpiderMAN napisał:

No baaa, Piotrek przecież jechał na starym mtb na slickach :P

@Anton jeden problem jaki widzę, to ze względu na ograiczenia sprzętowe możesz tak na prawdę nie poczuć tego, czy Cię kręci, czy nie, bo więcej będziesz szedł niż jechał.

No przeciez rower jest po to aby nim jechac i nie isc 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Franz Mauer napisał:

Tylko radziłbym koszyk z przodu ściągnąć,bo łatwiej atakować podjazdy no i nic z zakupów się nie zgubi (ha, ha) ;)

Ha ha.koszyka ni mam. Za to sa blotniki.rower sie tak nie zapaskudzi ?

12 minut temu, ByQ94 napisał:

Ale za to ile wody można zabrać i jedzenia. Energia na cały maraton ! 

Moge nawet po drodze otworzyc mobilny sklepik rowerowy?

2 minuty temu, ByQ94 napisał:

Możesz mieć trochę problem w pewnych miejscach maratonu, zjazdy, podjazdy czy jakieś korzenie. Ile km ten maraton?

Najkrotszy to chyba ok 30 km

Odnośnik do komentarza

1. Czyli co? Lepiej na taki maraton takim rowerem sie nie zapuszczac? W sensie takiego treningowego przejechania sie i sprawdzenia czy mnie takie maratony beda odpowiadac.

2. Jeszcze jedna kwestia: jak podczas takich maratonow spisuje sie amortyzator sprezynowy np. Sr suntour xcr? W przeciwienstwie do powietrznego np. Sr suntour xcr air?

3. Lub czy od razu kupowac powietrzny?

4. W czym takim lepszy jest amortyzator rock shox xc (takze sprezynowy) od sprezynowego sr suntour xcr?

43 minuty temu, ByQ94 napisał:

Tutaj opisałem jak wyglądało to w moim odczuciu. Roweru nie mam niesamowitego  ale też nie padło. Było ciężko 

 

Jaka czeka nagroda za przybycie na mete?

Edytowane przez Anton
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Anton napisał:

Czyli co? Lepiej na taki maraton takim rowerem sie nie zapuszczac? W sensie takiego treningowego przejechania sie i sprawdzenia czy mnie takie maratony beda odpowiadac?

Czyli co? Lepiej na taki maraton takim rowerem sie nie zapuszczac? W sensie takiego treningowego przejechania sie i sprawdzenia czy mnie takie maratony beda odpowiadac?

Jeszcze jedna kwestia: jak podczas takich maratonow spisuje sie amortyzator sprezynowy np. Sr suntour xcr? W przeciwienstwie do powietrznego np. Sr suntour xcr air?

Lub czy od razu kupowac powietrzny?

W czym takim lepszy jest amortyzator rock shox xc (takze sprezynowy) od sprezynowego sr suntour xcr?

Jaka czeka nagroda za przybycie na mete?

Zależy od organizatora, medale, koszulki, bidony. Przejedź się trasą MTB w Twojej okolicy tym rowerem i oceń jak Ci się jechało tutaj za Ciebie decyzji nie podejmie 

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, ByQ94 napisał:

Zależy od organizatora, medale, koszulki, bidony. Przejedź się trasą MTB w Twojej okolicy tym rowerem i oceń jak Ci się jechało tutaj za Ciebie decyzji nie podejmie 

To kazdy uczestnik dostaje?

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, Anton napisał:

A co stanowi problem?

Zakres przełożeń...

41 minut temu, Anton napisał:

...

Jaka czeka nagroda za przybycie na mete?

Niewątpliwe satysfakcja. Reszta dla mnie jest drugorzędna sprawą.

 

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem na maraton MTB na rowerze trekkingowym to raczej się nie ma co wybierać. Crossowy rower dałby radę, ale typowy trekking z bagażnikiem, błotnikami to nie będzie przyjemność, a katorga...

P.S.

Lata temu widziałem na Maratonei w Krakowie oszołomów na wypożyczonych rowerach miejskich, ale zbyt daleko nie dojechali.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, SpiderMAN napisał:

Moim zdaniem na maraton MTB na rowerze trekkingowym to raczej się nie ma co wybierać. Crossowy rower dałby radę, ale typowy trekking z bagażnikiem, błotnikami to nie będzie przyjemność, a katorga...

P.S.

Lata temu widziałem na Maratonei w Krakowie oszołomów na wypożyczonych rowerach miejskich, ale zbyt daleko nie dojechali.

A gravelem da rade pojechac na takich maratonach?

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Anton napisał:

Mam 4 i manetke obrotowa. Pedaluje sie i lekko i twardo w zaleznosci od przelozenia.

No chyba nie bardzo rozumiesz to co napisałem. Taki zakres to zbyt mało na maraton mtb. Dwa ciężki rower także nie sprawdzi się w terenie jeśli przyjdzie potrzeba zsiąść, a na pewno przy takim zakresie pracy przekładni (mniemam, że masz 4 biegi w piaście).

1 godzinę temu, ByQ94 napisał:

Pojechać możesz nawet rowerem miejskim, widziałem w weekend osoby na zawodach osoby które jechały naprawdę na skrzypiącym sprzęcie i raczej nie jechało im się wygodnie.

Jeżeli pojedziesz rowerem nie przystosowanym do jazdy po nierównościach możesz się zniechęcić i nigdy już nie wziąć udziału. Sądzę że jak kupisz rower nawet za 2500 to możesz również wystartować w maratonach. Osoby jeżdżą na różnym sprzęcie od B-twinów przez krossy do składaków,  liczy się zabawa. 

Zależy również jaki na chwile obecną posiadasz rower. Ja zachęcam do brania udziału w maratonach. Niesamowita zabawa :)

 

To jest dobra rada, jadąc maraton czy się chce czy nie, to ferwor walki i adrenalina robi swoje. Na tego rodzaju rowerze możesz być zagrożeniem dla innych i sam dla siebie. ja bym nie zaryzykował startu na sprzęcie kompletnie się do tego ie nadającym.

Odnośnik do komentarza
Przed chwilą, Anton napisał:

A gravelem da rade pojechac na takich maratonach?

Zależy od trasy i od łydy...

Crossowym rowerem z przełożeniami zbliżonymi do tych w mtb ludzie na suchym dają radę, jak będzie mokro to zapomnij.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, SpiderMAN napisał:

No chyba nie bardzo rozumiesz to co napisałem. Taki zakres to zbyt mało na maraton mtb. Dwa ciężki rower także nie sprawdzi się w terenie jeśli przyjdzie potrzeba zsiąść, a na pewno przy takim zakresie pracy przekładni (mniemam, że masz 4 biegi w piaście).

To jest dobra rada, jadąc maraton czy się chce czy nie, to ferwor walki i adrenalina robi swoje. Na tego rodzaju rowerze możesz być zagrożeniem dla innych i sam dla siebie. ja bym nie zaryzykował startu na sprzęcie kompletnie się do tego ie nadającym.

Tak.4 biegi w piascie. Na korbie 1 blat.

A jako nowicjusz i tak pojade na koncu sektora.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...