Skocz do zawartości

Kross R3 i piasta Shimano XT na 11rz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Krossa R3 2014, i zastanawiam się nad zmianą napędu na 11rz, mam już jednoblatową korbę XT która bardzo dobrze radzi sobie z 8rz alivio, piasta którą mam teraz to Joy Tech D142DSE 32H i chciałbym ją zmienić na 11rz XT'ka, co o tym myślicie i czy piasta w ogóle wejdzie do mojego roweru.

Pozdrawiam,

Konrad

Edytowane przez SMK
  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Sprawdź ofertę Novatec. Tak na marginesie. Wymiana jednej piasty to trochę połowiczne działanie. Nie lepiej by było dozbierać jeszcze trochę i kupić gotowe koła? za piastę plus robociznę wydasz ponad 200 zł a za komplet kół około 350 zł (obręcze Rodi i piasty Nocatec). Potrzebna Ci aż 11? Czy 11 wejdzie nie wiem ale 10 na pewno.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Tak, razem z zmianą piast przyjdzie zmiana całego koła, bo te montowane fabrycznie w Krossie są strasznie ciężkie, teraz chcę się tylko zorientować na jakich piastach mogę zbudować koło, na cały komplet nie chcę wydać więcej niż 1000zł, planuję kupić nową przerzutkę i manetkę, więc myślę że różnica cenowo między 10 a 11 nie jest strasznie duża bo na przerzutkach m7000 jest to jakieś 40zł, na manetkach 10 a kastetach 30 zł

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, SMK napisał:

chciałbym ją zmienić na 11rz XT'ka, co o tym myślicie i czy piasta w ogóle wejdzie do mojego roweru.

a dlaczego miała by nie wejść? Według mnie nie bedzie problemu.

Odnośnik do komentarza

Albo jak masz jakiś dobry sklep rowerowy niedaleko to może pozwolą Ci przymierzyć. Z 3 x 9 przesiadłem się na 1 x 10 o 1 x 11 nawet nie myślałem. Do czego zmierzam. Jako typowy użytkownik rowery jakich tu wielu, 1 x 11 wydaje mi się być Ci zbędne. Chyba, że naprawdę chcesz i potrzebujesz. Nie zmieniając stylu jazdy, terenu czy nawet nie startując w zawodach po prostu nie zauważysz różnicy miedzy 10 a 11 wiec po co przepłacać nawet jeśli różnice cenowe duże nie są. Zaoszczędzony szmal można zainwestować w lepsze buty, kask lub cokolwiek innego rowerowego. To tylko moja osobista refleksja w końcu to Twój rower więc... :) Jak wspomniałem w pierwszym posicie zerknij na ofertę Novatec. Pancerna jakość w rozsądnej cenie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...