Skocz do zawartości

KORBA TRUVATIV


sasiq

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! :) 

Mam taki problem w mojej korbie Truvativ lewa część (nienapędowa) ma luzy takie same jak na filmiku zamieszczonym przez nieznanego mi użytkownika. Czy wie ktoś co może być przyczyna? Da się to naprawić?

 

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, sasiq napisał:

Model korby to Truvativ Firex. Została dokręcona i sie nie poprawilo jest to lekki luz gdy lewa częśc jest u góry

Wiem bo miałem taką korbę kiedyś w krosie sign ds i z tego co pamiętam była to mega sztywna korba i jak na bierząco smarowało się sworznie to praktycznie niezniszczalna.

Do rzeczy...

Zobacz od wewnętrznej strony korby czy nie masz trapezów wyrobionych lub jakiegoś pęknięcia.

Tak zamo sprawdź trapez na ośce.

I taka kuriozalna uwaga. Sprawdź czy w otworze ości w który wkręcasz śrubę mocującą korbę coś nie podlazło i powoduje to że nie można tej śruby dokręcić. I zrób jeszcze inspekcję samej śruby i jej gwintu.

Ps. A może zdarzyło się kiedyś że jeździłeś na niedokręconej korbie?

Edytowane przez suchy
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, suchy napisał:

Wiem bo miałem taką korbę kiedyś w krosie sign ds i z tego co pamiętam była to mega sztywna korba i jak na bierząco smarowało się sworznie to praktycznie niezniszczalna.

Do rzeczy...

Zobacz od wewnętrznej strony korby czy nie masz trapezów wyrobionych lub jakiegoś pęknięcia.

Tak zamo sprawdź trapez na ośce.

I taka kuriozalna uwaga. Sprawdź czy w otworze ości w który wkręcasz śrubę mocującą korbę coś nie podlazło i powoduje to że nie można tej śruby dokręcić. I zrób jeszcze inspekcję samej śruby i jej gwintu.

Ps. A może zdarzyło się kiedyś że jeździłeś na niedokręconej korbie?

rozkrecilem lewy pedał i chyba sruba jest popsuta bo dokrecilem i odkrecilo sie dodam ze zaczelo trzeszczec

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, sasiq napisał:

rozkrecilem lewy pedał i chyba sruba jest popsuta bo dokrecilem i odkrecilo

Masz na myśli cały czas tę śrubę co dociska korbę do ośki?

Jeśli tak to tak jak wspomniałem wcześniej, zobacz czy nic tam nie podlazło i przyjżyj się dokładnie gwintom śruby i w ośce.

Jeśli nic nie zaobserwujesz, możesz zaryzykować i kupić taką nową śrubę, kosztuje naprawdę niewiele i raczej będzie dostępna w większości sklepów rowerowych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...