Skocz do zawartości

Bianchi Oltre XR1/XR2 - który rozmiar?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 

Mam 168 cm wzrostu, przekrok 77,8 cm

78×0,66 = 51,5 - taki byłby idealny rozmiar ramy. W rozmiarówce rzeczonego w tytule roweru jestem więc pomiędzy dwoma rozmiarami: 50 i 53.

Który będzie dla mnie lepszy?

Reach w obu rozmiarach jest identyczny, 383, więc luz. Stack się różni - w 50 ma wartość 503, w 53 ma wartość 529. 

Długości efektywne rur górnych w tych sztukach to 525 (50) i 535 (53) - różnica centymetra. 

Rury podsiodłowe od środka suportu do obejmy mają: 50 - 450, 53 - 475.

Generalnie w moim obecnym Specu, którego do tej pory uważałem za idealnie do mnie dopasowanego, wszystkie te wartości mam większe: 

  • Reach: 387
  • Stack: 530
  • Długość górnej rury: 539
  • Długość rury podsiodłowej: 480

 

Obie więc te Bianchi powinny być w moim odczuciu nawet i zgrabniejsze od Speca na którym siedzę teraz, ale ponieważ szukam maszyny do spektakularnego wygrywania lokalnych wyścigów, to rozsądek i serce nakazywałby będąc pomiędzy rozmiarami brać mniejszy ("bierz mniejszą ramę do ścigania, większą do komfortowej jazdy", jak mawiają wygi). 

Pokusiłem się o maila do Pana w Niemczech z tamtejszego Bianchi Store i ten też rekomendował mi rozmiar 50. Więc już byłem pewien, że ten mniejszy. Do czasu. 

Dowiedziałem się od właściciela roweru na sprzedaż - Bianchi Oltre XR1 w rozmiarze 50, że w tym egzemplarzu rura podsiodłowa wysuwa się na tyle, że najwyżej siodełko mogę wysunąć na wysokość 67 cm. Dalej byłoby już poza ogranicznik, czego - jak rozumiem - nie wolno robić. 

Więc mam dylemat - bo z moich obliczeń wynika, że mierząc wysokość metodą LeMonda, powinienem mieć siodło na wysokości:

78 x 0,883 = 68,8 cm

No to wynika mi z tego, że nie byłbym w stanie wysunąć sztycy z tego roweru na odpowiednią dla mojej długości nogi wysokość, czy coś źle wyliczam? Wymiana sztycy na dłuższą nie wchodzi w grę, bo te sztyce są w specjalnym aero kształcie, nie zamienię jej pierwszą lepszą sztycą ze sklepu. 

Pomocy. 😀

Dołączam geometrię:

330123010_HoC_OLTREXR2-XR1Carbon.thumb.jpg.090a1d837ec4c29379e23da24e1d19ee.jpg

Odnośnik do komentarza

Pytanie tylko, czy tak wysoko sięga sztyca czy sztyca z siodełkiem. Bo same siodełka też mają różną wysokość.

Ale ogólnie między tymi dwoma rowerami różnice w wymiarach są dość małe. Także i 53  bez problemu dasz radę ustawić pod siebie.

Jeżeli jednak ze sztycą dało by się coś zrobić to brałbym 50.

Odnośnik do komentarza

Jak już wspominałem w innym temacie mam w zasadzie identyczne cyferki 169/79 przymierzałem się do Bianchi i rozumiem twój dylemat. Zarówno 50 jak i 53 było do dopasowania jednak ja lepiej czułem się na 50 mimo tego iż moja budowa predysponowałaby mnie do rozmiaru 53.

 

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, KRL064 napisał:

169/79

No a była w rozmiarze 50 fizyczna możliwość wysunięcia sztycy na taką wysokość, żeby położenie siodełka ogarnęło długość Twojej nogi? 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, KRL064 napisał:

Tak, była taka możliwość.

No to ja nie wiem co ten gość, który sprzedaje tę Biankę. Może coś jednak źle pomierzył z tą sztycą? 

Chyba jednak odżałuję kasę i się do niego osobiście przejadę to pomierzyć... 😜

Odnośnik do komentarza

Ja mierzyłem się do Bianchi w Store Bianchi w Mediolanie, przymierzyłem się do 53 i w moim odczuciu była nie co zbyt długa i podsunięto mi pod tyłek 50 i była ok. 

Podejrzewam jednak że może to być indywidualna sprawa ponieważ w teorii możemy dopasować się i do rozmiaru 50 i 53.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...