Skocz do zawartości

No i co tu napisać? Pomóżcie dobrać poddupnik :D


Wojtek O.

Rekomendowane odpowiedzi

Szimano.

Poprzednie siodełko w MTB zaczyna juz się przecierać. Było niezbyt wygodne jednak dało sie na nim jeździć. A więc czas na nowe, więc dopytam.

Jak zmierzyłem rozstaw moich kości to jakieś 110-120mm więc w jaką szerokość kanapy celować?  Może być dość twarde choć jeźdżę bez pampersa, jak dotąd poniżej 100km.

Co sądzicie o "fotelach" marki Witkopp Medicus, myślałem o modelu 7.0

Na 90% potrzebuję otworu bo zawsze mnie gniótł jego brak w siodłach. Poza jednym piankowym z mega starego trekinga(jak ono wytrzymało juz dobre 20 lat i ponad 35 tyś. km! to ja nie wiem)

Chciał bym nie wydawać ponad 100pln.

Pozdro

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz rozstaw 110-120mm, to celuj w siodełko od 150mm.

Mężowi ostatnio do mtb kupiłam takie siodełko i bardzo sobie chwali:

https://www.decathlon.pl/siodo-flx-gelflow-id_8408644.html

Problem z siodełkami polega na tym, że co kuper, to historia i dla jednego będzie dane siodło wygodne, a drugi nie wysiedzi na nim 5km.

Gdybyś był kobietą, to poleciłabym Ci takie siodełko:

https://www.decathlon.pl/siodo-donna-gel-flow-d-id_8089089.html

Jest damskie, ale znam facetów, co je sobie też chwalą.

Odnośnik do komentarza

Rozejrzyj się za możliwością wypożyczenia przed zakupem. W założonym przez Ciebie budżecie możesz wypróbować na przykład takie:

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/części-rowerowe/komponenty-rowerowe/siodełka-rowerowe/siodełka-do-rowerów-fitness/siodełko-bontrager-sport/p/14011/

Trek oferuje możliwość zwrotu w ciągu 30 dni od zakupu.

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/bontrager/guarantee/

Edytowane przez Chrismel
Odnośnik do komentarza

@Kruk Niby tak. Bardzo cenię Twoje porady bo już kilka razy poprawiłeś moje myślenie i pomogłeś mi, jednak co do poddupków mam troche wrażenie że ciągną na tym kase. Porównuję to do poddupników branży motoryzacyjnej, gdzie fotel kierowcy manualnie regulowany, bez podgrzewania, welur(czyli nie najtańszy szmaciak) kosztuje 688zł z czego 38% to marża(skóra naturalna chyba coś koło 1200). A wytrzymał pod moim  tyłkiem 415 tyś(służbowy). i milion razy wsiadałem i wysiadałem(to najbardziej niszczy powierzchnie szczególnie boczków) Oczywiście fotel ten na wbudowaną poduszke powietrzną, która sama kosztuje jakoś 160pln. No i po tym wszystkim on sie dopiero zaczynał przecierać. Wiem też że na rowerze cały czas sie pracuje tyłkiem. 

 Bardzo podobało mi się siodło Selle Italia Man Gel Flow. No i kiedys pytam gościa ile je ma i jak sie sprawuje, bo widze ze już dosc powycierane. Odpowiedź mnie zaskoczyła bo powiedział ze jeździ do pracy tak po 10 km dziennie czasem w wekend 20-40km no i ma je niecały rok, a kupił nowe i powieeział że jest zawiedziony jakością, bo poprzednie kosztujące 45pln wytrzymało prawie 5 lat. Waga na oko tak 70kg A siodełko wyglądało niewiele lepiej niż moje które ma jakieś 6 lat i 3-4 razy tyle km. W testach też sie spotkałem ze super ale szybko sie niszczy.

Ja rozumiem że skóra naturalna dorej jakości kosztuje. Zrobienie siodła lekkiego, a wygodnego też jest sztuką, no i badania jak zrobić by to było odpowiednich kształtów. Jednak nie mam ochoty dopłacać za ręczna robotę itp. Waga też nie jest dla mnie tak istotna.

Oczywiście jeśli ktoś coś dobrego poleci trochę powyżej 100pln to wezmę pod uwagę, bo ja zazwyczaj zakładam budrzet a potem go naginam.:D

Ale sie rozpisałem

 

P.S. @Kruk Ale podaj swoje typy. może uda sie trafić prawie nówke. Albo zdobyć źródłem okrężnym po cenie sprzedaży fabryki. I tak będe to musiał do tyłka przymierzyć więc pewnie na jednym sie nie zakończy :D

Edytowane przez Wojtek O.
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Accent_Szaj napisał:

jeden będzie zachwycony,to drugi może być strasznie niezadowolony

Dokładnie. Dlatego najlepiej wykorzystać opcję siodełek testowych lub wypożyczenia. Zawsze jest większa szansa że trafi się odpowiednie. W trochę większym budżecie niż kolega założył można już przetestować naprawdę sporo siodełek bez ponoszenia kosztów czy ryzyka związanego z nietrafionym zakupem.

Odnośnik do komentarza

Kolego rozwiń, co masz na myśli. I tak jak dotąd prawie powyżej 50 km nie wychodzę. 

@Accent_Szaj Ja o tym dobrze wiem. Dlatego napisałem że będe musiał do tyłka przymierzyc zapewne kilka. Włąśnie nad tym medicusem myślałem, tylko widzę iż będzie zapewne wąskie.

Poszedłem oblookać jeszcze to co mam obecnie. Standardowe Scotta 130mm szerokie i strasznie miekkie sie wydaje, jednak może to już od starości sie wycisnęło. Jedno jest pewne jak na nim siedze nie na samym tyle to kośćmi raczej je obejmuję.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Wojtek O. napisał:

Kolego rozwiń, co masz na myśli. I tak jak dotąd prawie powyżej 50 km nie wychodzę. 

To co dla rowerowego laika może wydawać się wygodne (czyli np. miękkie, szerokie siodła) wcale takie nie jest. Ten vitkopp ma trochę dziwną strukturę, tyłek się na nim nie ślizga (dla mnie minus) a do tego mięciutki żel. Na godzinkę na rowerze miejskim może i spoko ale im większy dystans/czas w siodle tym wypada mieć coś lepszego niż siodełko za 5 dych występujące w jednym rozmiarze.

Osobiście poszukałbym jakiejś używki np. https://www.olx.pl/oferta/siodelko-rowerowe-san-marco-CID767-IDByBwc.html#0f25e4a754

Odnośnik do komentarza

Ja np. nie lubię za twardego i zanim kupiłem swoje przetestowałem z 10 :) w końcu dorwałem się do siodełek marki Pro i tam była opcja testowania 30dni.To był strzał w dychę.

Odnośnie Medicus'a to jest od groma i trochę szerokości,to 7.0 jest najwęższe,ale proszę bardzo:

https://allegro.pl/oferta/siodelko-wittkop-medicus-twin-7-0-zelowe-szosa-mtb-7414057883

https://allegro.pl/oferta/siodelko-wittkop-medicus-twin-1-0-zelowe-trekking-7414054971

https://allegro.pl/oferta/siodelko-wittkop-medicus-twin-2-0-zelowe-trekking-8399229133

https://allegro.pl/oferta/siodelko-wittkop-medicus-twin-3-0-zelowe-miejskie-7489381058

Odnośnie tej firmy,są naprawdę dobre proporcje cena/jakość.Na niedługie twoje wyprawy będzie idealne,a odnośnie jakości są naprawdę solidnie wykonane.

Ps.Linki,które Ci posyłam,też nie są przypadkowe,to jest sklep na ul.zawiłej i nie robią problemu ze zwrotami jak siodełko nie nosi śladów użytkowania.Aby tak było wystarczy zabezpieczyć taśmą izolacyjną ;) 

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Accent_Szaj napisał:

Odnośnie Medicus'a to jest od groma i trochę szerokości,to 7.0 jest najwęższe,ale proszę bardzo:

To nie są "różne szerokości" a różne modele

"Rozmiary" różnią się między sobą szerokością, powiedzmy 1 cm żeby można je było dobrać do rozstawu kości a nie 5 cm

Pierwsze z brzegu siodełko bontragera https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/części-rowerowe/komponenty-rowerowe/siodełka-rowerowe/siodełka-do-rowerów-wyścigowych/siodełko-rowerowe-bontrager-anja-comp/p/13693/?colorCode=black możesz kupić jako 144, 154 lub 164mm

Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, SzpiceR napisał:

To nie są "różne szerokości" a różne modele

Faktycznie masz rację :$ 

Czyli poprawka.Możesz Wojtku wybrać z pośród wielu modeli tego budżetowego siodełka.może coś ci podpasi,a jak nie to możesz oddać(pod warunkiem)

Godzinę temu, Accent_Szaj napisał:

 jak siodełko nie nosi śladów użytkowania.Aby tak było wystarczy zabezpieczyć taśmą izolacyjną ;) 

 

Odnośnik do komentarza

Bj sport znam i odwiedzam czasem :) jak Ci juz mówiłem :D Taśma izolacyjna zmienia odczucia pod tyłkiem więc troche nie tak będzie. 

@SzpiceR To jest damskie siodełko. Ale cenowo w okolicach 160zł jak widze po bliższych mi sklepach to już bym dał, tylko za męska odmianę:D

@Patryś nad tym pomyślę do trekinga dzieki :)

Edytowane przez Wojtek O.
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Wojtek O. napisał:

Taśma izolacyjna zmienia odczucia pod tyłkiem więc troche nie tak będzie. 

Pręty zabezpieczyć taśmą a nie całe siodełko 🤣

W celu pokazania rozmiarów siodełka nie ma znaczenia czy jest damskie czy męskie.

Odnośnik do komentarza

Jest jeszcze kwestia czy siodło chcesz mieć proste czy wygięte (tylna część) - to sprawa pozycji na rowerze.

Ja na dzisiaj mam 2 z których ja i mój zad jesteśmy 'molto' zadowoleni: Brand-x 146mm szerokości i jakaś kopia EC90 (+-150mm) z 'chinlandii kupiona na olx. Twarde w porównaniu do tych, które miałem wcześniej, a jednak najwygodniejsze - nie są to jednak 'deski' szosowe. Jedno wyszło coś 65zł a drugie 60 ... Oczywiście nowe.

Oba modele są z otworem dopalacza ...

Ps. Zerknij na ofertę siodełek w Bio-sternie.

 

 

Edytowane przez ahaja
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Wojtek O. napisał:

No włąśnmie za miękkiego nie chce.

Jeżeli szukasz naprawdę twardego siodełka do jeżdżenia bez spodenek z wkładką to będziesz miał problem. Prawie wszystkie siodełka twarde są takie tylko dlatego że mają małą ilość wyściółki i siedzisz na skorupie. Te z większą ilością wyściółki są w zdecydowanej większości za miękkie i de facto też siedzisz na skorupie. Ja to przerabiałem i jedyne siodełka z dużą ilością ale twardej wyściółki jakie znalazłem robi Ergon i SQlab. Niestety zero możliwości testowania. Mi się udało trafić to swoje ale trochę okrężną drogą. Najpierw jeździłem przez miesiąc na tym siodełku którego wypożyczenie sugerowałem czyli Bontrager Sport, potem udało mi się pożyczyć bardzo podobne siodełko Speca - Canopy i wiedziałem że jest to dokładnie taki kształt oraz szerokość jakiej potrzebuję. Wtedy zakupiłem siodełko Ergon SFC3 które jest bardzo zbliżone do dwóch wyżej wymienionych ale jest naprawdę twarde. O ile w dotyku nie robi jeszcze takiego wrażenia to jak się na nim usiądzie czuć różnicę. Nic się nie zapada. Pierwsze wrażenie jest co prawda takie że zrobili go ze spodu od żelazka ale jest naprawdę wygodnie przy dłuższej jeździe. Jednego jestem pewien - wykorzystaj wszystkie możliwości testowania za darmo zanim wydasz choćby złotówkę.

Na koniec ciekawostka.

W przypływie szaleństwa zakupiłem:  https://allegro.pl/oferta/siodelko-wittkop-medicus-twin-1-0-zelowe-trekking-7414054971

Przez 2 godziny było super. Wręcz bajka chciałoby się napisać. Amortyzowało wszystkie nierówności, marzenie. Po 3 godzinach zacząłem się czuć dziwnie i stwierdziłem że czas wracać. Około 4-tej godziny jazdy miałem już ochotę albo iść na piechotę albo dzwonić po taxi bagażowe. Potem na rower nie wsiadłem przez prawie tydzień.

Odnośnik do komentarza

Właśnie nie chce miękosza w którego sie zapadne to nie to ma mnie za tyłek trzymać. Ale też na samej skorupie kevlarowej nie będe jeździł. Właśnie chcodzi o cos jak ty piszesz. Poszukamy może trafimy :D

Odnośnik do komentarza

Byłem dziś w jednym z Krakowskich sklepów pomacałem Selle Royale i Italia. Italie są mieeeeeekkkkkiieee jak nie wiem co mają jakby poduszkę powietrzną. za to Royale są juz twardawe. Podobnie Sportturer. Spróbuje jeszcze gdzieś w okolicy przypolować tego Bontragera.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...