Marceliszpakbike

Opona Vee Rail TRACKER 29x2.20 185 TPI - opinie?

Rekomendowane odpowiedzi

Kruk

ja też bym wolał te Continentale.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Motke
13 godzin temu, Marceliszpakbike napisał:

185 tpi robi wrażenie

Teoretycznie nitka 3 razy cieńsza (od nitki 60tpi) jest 9 razy mniej wytrzymała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
polmaj
14 godzin temu, Marceliszpakbike napisał:

Ktoś posiadał takową oponę? Tej marki? 185 tpi robi wrażenie, szukam czegoś na zapasowy komplet opon na treningi.

[to nie jest reklama] https://allegro.pl/oferta/opona-rowerowa-vee-rail-tracker-29x2-20-185-tpi-8521159301

Ja mam komplet tych

https://allegro.pl/oferta/opona-vee-tire-xcv-29x2-25-185-tpi-670-g-50-7750705227

Długo im się przyglądałem na allegro, w końcu zaryzykowałem i w sumie jestem zadowolony , opona nie jest wylajtowana waży swoje 670 gram , po trzech miesiącach jazdy po mieście i w weekend po lasach brak śladów zużycia a jeżdżę codziennie ok 30 km .

Zadzwoniłem do gościa i kupiłem poza allegro po 50 zł za sztukę  , wcześniej posiadałem Continental race king i opona mimo że była drutowa miała o wiele bardziej szmaciane boki

Edytowane przez polmaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ahaja

Maja kilka modeli z różnymi bieżnikami na inne/różne nawierzchnie. Poza tym warto zróżnicować czy ma być na tył czy na przód.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elmapeto

Ja jestem zadowolony z opon vee, z kompletu, który mam oczywiście. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
polmaj

W tej cenie nie mają konkurencji warto zaryzykować 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Szymon Cz

Kupiłem z Allegro dwie opony VEE MISSION 29x2,25 tubeless. Mam teraz porównanie do 29x2,2 Maxxis Ikon tubeless EXO więc do rzeczy.
Oponę VEE ciężko ułożyć w taki sposób żeby nie miała bicia. Po kilku próbach i uzyskaniu najmniejszego możliwego bicia pogodziłem się z delikatną nierównością. Ikon wszedł za pierwszym razem bez bicia. Twarda mieszanka na środku opony VEE nie jest puszczona centralnie przez środek (widać to po kolorze) w związku z czym klocki po jednej stronie zużywają się szybciej o tych samych klocków po drugiej stronie. Po przejechaniu ok tysiąca kilometrów i dwóch wypadach w góry (skrzyczne i barania góra) 3/4 klocków bocznych jest połamanych i popękanych a na bokach opony w niektórych miejscach widać oplot.
Żeby nie było samych wad - nie pocą się od mleka. No i największa zaleta - cena.
Jak ktoś nie ma wysokich wymagań od opony - polecam serdecznie jednak w tym wypadku niska cena idzie parze z niską jakością. Ja więcej nie kupię VEE, wolę dołożyć nawet stówkę i mieć coś porządnego.
Nie sądzę aby inne produkty VEE znacznie odbiegały od MISSIONA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elmapeto

Ja mam vee rubber katana.  Za sztukę płaciłem prawie 60zł, w sklepie internetowym, więc nie uważam, żeby to były najtańsze dostępne opony.  Faktycznie problem z delikatnym biciem jest , ale u droższej konkurencji też się pojawia.  Ja na prawdę mogę polecić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi