Skocz do zawartości

Cannondale Synapse - jaki rozmiar ramy?

HomerJay

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mogę kupić Cannondale Synapse w rozmiarze 56, ale nie mam jak go przymierzyć. Czy przy wzroście 176 cm będzie OK, czy może być za duży dla mnie. Obecnie jeżdżę na 54 (Specialized). I jeszcze jedno - do właścicieli tego modelu - czy pozwala on przyjąć wygodną, w miarę wyprostowaną sylwetkę podczas jazdy, czy raczej to nie ten typ? Będę wdzięczny za pomoc.

20 godzin temu, DiamondDog napisał:

Na 99,9% będzie za duży. Mój znajomy jeździł na Synapsie z rocznika 2017 mając 183cm wzrostu i rower był na styk - powinien mieć mniejszy rozmiar.

Dzięki za odpowiedź. A jak z geometrią - pozwalała na wygodną sylwetkę czy zmuszała do mocnego pochylenia? Bo szukam roweru do długich i w miarę szybkich przejazdów, ale nie do ścigania.

Zależy od rocznika. Do 2014 samą pozycję określił jako lekko endurance. Od 2014 do 2017  zrobiła się dużo mocniej wyprostowana. Od 2018 ponownie taka endurance - wyścigowa. 

Ja przy 172 cm miałem ramę w rozmiarze 51. 54 powinna być dla Ciebie idealna. 

Edytowane przez Nemrod
47 minut temu, Nemrod napisał:

Zależy od rocznika. Do 2014 samą pozycję określił jako lekko endurance. Od 2014 do 2017  zrobiła się dużo mocniej wyprostowana. Od 2018 ponownie taka endurance - wyścigowa. 

Racja - tak może być. Pozatym może to być kwestia fizjonomii danej osoby - np ktoś ma krótsze ręce, a ktoś inny krótsze :)

Edytowane przez DiamondDog
W dniu 9.10.2019 o 12:09, Nemrod napisał:

W dniu 9.10.2019 o 12:57, DiamondDog napisał:

Racja - tak może być. Pozatym może to być kwestia fizjonomii danej osoby - np ktoś ma krótsze ręce, a ktoś inny krótsze :)

Przymierzyłem 54 i jest idealna. No i kupiłem. To moja 1. szosa, mam nadzieję że się polubimy. Dzięki za porady, pozdrower! 

Mam podobny dylemat. Też planuje zakup Synapse, ale nie mam się jak do niego przymierzyć. Mam 167 cm. Ostatnio przymierzałem się do Speca Roubaix i okazało się, że mój rozmiar to 52. Sprzedawca w sklepie zmierzył mi przekrok, ale byłem w butach i wyszło mu 79 cm. Czy więc rozmiar 51 w Cannondale będzie dla mnie dobry?

Podpinam się pod temat 🙂 185.5 cm, który rozmiar? Że sezon w pełni to nie mam gdzie przymierzyć. Sprawdzałem 54, za małe. Jedyny dostepny w sklepie. Chyba, że ktoś z okolic Krakowa ma 56/58 do przymierzenia się.