mils

Elite Suito - dziwne dźwięki (strzelanie/pukanie???)

Rekomendowane odpowiedzi

mils

Witam,

kupiłem 3 dni temu trenażer Elite Suito. Wszystko super i fajnie, ale zaczął wydawać dziwne odgłosy. Poniżej przesyłam filmik:

Czy może ktoś spotkał się z takim problemem? Sprzęt jest zbyt nowy żeby ktoś już na niego narzekał. Wysłałem informację do Elite i teraz się zastanawiam czy mam wadliwą sztukę czy on tak po prostu ma. 

Pozdrawiam,

M.W.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
2 godziny temu, mils napisał:

Witam,

kupiłem 3 dni temu trenażer Elite Suito. Wszystko super i fajnie, ale zaczął wydawać dziwne odgłosy. Poniżej przesyłam filmik:

Czy może ktoś spotkał się z takim problemem? Sprzęt jest zbyt nowy żeby ktoś już na niego narzekał. Wysłałem informację do Elite i teraz się zastanawiam czy mam wadliwą sztukę czy on tak po prostu ma. 

Pozdrawiam,

M.W.

Reklamuj! Na dłuższą metę dostaniesz szału przy tych dźwiękach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P

Sporo Suito ma też krzywe/niewyważone koła zamachowe. Ewidentnie Elite nie ogarnęło premiery tego trenażera. Ale przynajmniej nie robią problemów ze zwrotem kasy.  

Czekałem na niego, ale odpuściłem i wziąłem Wahoo Kickr Core. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mils

Dzięki za podpowiedzi.

W niedzielę napisałem maila z opisem problemu do Elite. Do wtorku w nocy nie było odpowiedzi więc napisałem do sklepu w którym kupiłem trenażer. Oczywiście zaproponowali odesłanie na gwarancje (ehh 30 zł wysłanie tej paki)... Na szczęście w środę rano dostałem odpowiedź od Elite. Przyślą nowy trenażer i kiedy dojdzie mam im odesłać wadliwy (cytując serwis: "so you can continue using it in the meanwhile"). 

Ogólnie przeglądam fora szukając informacji o problemach z tym trenażerem i niewiele znalazłem. Z kolei patrząc po sklepach to sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Dam mu jeszcze szansę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kiszczu

mils czy dostałeś już nowy trenażer od Elite ? Czy nowy jest wolny od wad ? 

Mam ten sam problem co Ty. U mnie to strzelanie jest jeszcze głośniejsze. Support z Elite kazał mi sprawdzić mocowanie kasety oraz przesmarować elementy łączące rower z trenażerem , ale nic to nie dało. Czekam na dalszy kontakt ze strony producenta. Chyba mają dużo reklamacji , bo już nie są tacy skoży na wymianę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mils

Wczoraj wysłali. Dostarczenie przewidywane jest na poniedziałek. Dam znać czy nowy trenażer nadaje się do treningów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kiszczu

Dzięki za odpowiedź. W takim razie czekam na info czy wymiana coś dała . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nshprck
W dniu 9.10.2019 o 07:04, mils napisał:

Wczoraj wysłali. Dostarczenie przewidywane jest na poniedziałek. Dam znać czy nowy trenażer nadaje się do treningów. 

Cześć. I co przysłali nowy egzemplarz? Jesteś już po jakichś testach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mils

Hej, miałem mało czasu a i pogoda rozpieszcza rowerowo :) 

Nowy trenażer przyszedł i jest to zupełnie nowa, zaplombowana sztuka (razem z kodami na Zwifta i oprogramowanie Elite). Miałem tylko chwilę na testy które wypadły pomyślnie. Przy "starym" trenażerze zauważyłem przez otwory wentylacyjne (świecąc latarką), że jak się kręciło korbą to widać było zwichrowane jedno z kół wewnątrz urządzenia. W nowym wszystkie koła chodzą równiutko. Przejechałem tylko 20 km i może to chęć szukania dziury w całym, albo niedokładne ustawienie poziomu nóżek, ale wydaje mi się że czuję małe drgania. Dzisiaj jeszcze pokręcę i dam znać jak wygląda sytuacja. 

Wstępnie umówiłem się z serwisem Elite, że przyślą kuriera po stary trenażer w piątek. 

Ogólnie jestem mile zaskoczony serwisem, ale niemiły posmak po źle spasowanym wnętrzu urządzenia pozostaje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nshprck

A powiedz mi czy jest jakiś sposób na to żeby wyróżnić ten nowy egzemplarz od drugiego pod jakimś innym względem niż oczywisty. Mam na myśli tzw. "drugi release" tego urządzenia który miał być wolny od pierwotnych błędów. Twoim zdaniem to jest po prostu kolejny egzemplarz ze starej partii (pierwszej) produkcyjnej? Podobno stare Suito miały kabel krótki na 1,5m a nowe miały być dłuższe. Jest jakieś oznaczenie produkcji może na opakowaniu? Cokolwiek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mils

Kable zasilaczy mają taką samą długość (ponad 2 metry). Czytając naklejki od spodu trenażerów różnice są w:

1. spindown: 10126 (stary), 8789 (nowy)
  2. biała naklejka z numerem (nie jest opisana): 36_19 (stary), 40_19 (nowy)
  3. product code: 0191001 (ten sam dla obu)
  4. serial number: SUI190*** (nie chcę podawać numerów seryjnych ale stary ma o 360 większy numer niż nowy) 
  5. niebieska okrągła naklejka taka sama na obydwu
  6. Naklejki są inaczej naklejone, ale taki sam zestaw na obydwu
  7. Oznaczenia na pasku napędowym: 19 133 (stary), 19 136 (nowy)

Ciężko mi wnioskować który jest "nowszy" bo punkt 2 i 4 nie umożliwiają wywnioskowania tego faktu, może numer na pasku napędowy o tym świadczy... Pudła są takie same i tak samo były opakowane w dodatkowy karton. Z zewnątrz urządzeń brak różnic w konstrukcji, śruby w tych samych miejscach. 

Zdjęcia: złożony to "stara" sztuka

Oj, przeoczyłem ważną kwestię! numery seryjne inaczej się zaczynają: SUI (stary) SUJ (nowy)!

suito1.jpg suito2.jpg

Edytowane przez mils
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P

Stary został zapewne wyprodukowany w 36 tygodniu 2019 (początek września), a nowy w 40tym (koniec września).

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mils
5 minut temu, Łukasz_P napisał:

Stary został zapewne wyprodukowany w 36 tygodniu 2019 (początek września), a nowy w 40tym (koniec września).

Bardzo możliwe. No i literka w numerze seryjnym może wskazywać na kolejną partię. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nshprck

OK, to jest konkret. Dzięki za te informacje!

Jeszcze jedna kwestia: zdradzisz gdzie kupiłeś trenażer? Długość kabla (i pozostałe dane) świadczy jednak, że to jest urządzenie z drugiego rzutu. Być może też tam zamówię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Renji

Cześć. Mam ten sam problem. Czy mógłby mi powiedzieć konkretnie na jaki adres pisałeś maila. To było do polskiego dystrybutora czy bezpośrednio do Włoch? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mils

Hej, pisałem najpierw do sklepu który oczywiście zażądał odesłania sprzętu na mój koszt (więc nie polecam). 

Potem napisałem bezpośrednio do Elite korzystając z formularza na stronie https://www.elite-it.com/en/contacts 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Renji

Super. Dzięki za odpowiedź. Zaraz do nich napiszę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mils

Daj znać jak poszło. Może się innym informacja przyda. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Renji

Jasne jak tylko coś będę wiedział dam znać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nshprck
16 godzin temu, mils napisał:

Hej, pisałem najpierw do sklepu który oczywiście zażądał odesłania sprzętu na mój koszt (więc nie polecam). 

@mils daj proszę znać jaki to sklep. Dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mils
2 godziny temu, nshprck napisał:

@mils daj proszę znać jaki to sklep. Dzięki z góry

Wolę nie robić sklepowi opinii bo ogólnie dużo z niego zamawiam, ale powiedzmy, że to sklep w którym pod koniec września Suito był najtańszy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P

A w styczniu mieli najtańsze dętki Continentala. Już wiadomo który? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi