Skocz do zawartości

Elite Suito - dziwne dźwięki (strzelanie/pukanie???)


mils

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem 3 dni temu trenażer Elite Suito. Wszystko super i fajnie, ale zaczął wydawać dziwne odgłosy. Poniżej przesyłam filmik:

Czy może ktoś spotkał się z takim problemem? Sprzęt jest zbyt nowy żeby ktoś już na niego narzekał. Wysłałem informację do Elite i teraz się zastanawiam czy mam wadliwą sztukę czy on tak po prostu ma. 

Pozdrawiam,

M.W.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, mils napisał:

Witam,

kupiłem 3 dni temu trenażer Elite Suito. Wszystko super i fajnie, ale zaczął wydawać dziwne odgłosy. Poniżej przesyłam filmik:

Czy może ktoś spotkał się z takim problemem? Sprzęt jest zbyt nowy żeby ktoś już na niego narzekał. Wysłałem informację do Elite i teraz się zastanawiam czy mam wadliwą sztukę czy on tak po prostu ma. 

Pozdrawiam,

M.W.

Reklamuj! Na dłuższą metę dostaniesz szału przy tych dźwiękach.

Odnośnik do komentarza

Sporo Suito ma też krzywe/niewyważone koła zamachowe. Ewidentnie Elite nie ogarnęło premiery tego trenażera. Ale przynajmniej nie robią problemów ze zwrotem kasy.  

Czekałem na niego, ale odpuściłem i wziąłem Wahoo Kickr Core. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki za podpowiedzi.

W niedzielę napisałem maila z opisem problemu do Elite. Do wtorku w nocy nie było odpowiedzi więc napisałem do sklepu w którym kupiłem trenażer. Oczywiście zaproponowali odesłanie na gwarancje (ehh 30 zł wysłanie tej paki)... Na szczęście w środę rano dostałem odpowiedź od Elite. Przyślą nowy trenażer i kiedy dojdzie mam im odesłać wadliwy (cytując serwis: "so you can continue using it in the meanwhile"). 

Ogólnie przeglądam fora szukając informacji o problemach z tym trenażerem i niewiele znalazłem. Z kolei patrząc po sklepach to sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Dam mu jeszcze szansę.

Odnośnik do komentarza

mils czy dostałeś już nowy trenażer od Elite ? Czy nowy jest wolny od wad ? 

Mam ten sam problem co Ty. U mnie to strzelanie jest jeszcze głośniejsze. Support z Elite kazał mi sprawdzić mocowanie kasety oraz przesmarować elementy łączące rower z trenażerem , ale nic to nie dało. Czekam na dalszy kontakt ze strony producenta. Chyba mają dużo reklamacji , bo już nie są tacy skoży na wymianę. 

Odnośnik do komentarza

Hej, miałem mało czasu a i pogoda rozpieszcza rowerowo :) 

Nowy trenażer przyszedł i jest to zupełnie nowa, zaplombowana sztuka (razem z kodami na Zwifta i oprogramowanie Elite). Miałem tylko chwilę na testy które wypadły pomyślnie. Przy "starym" trenażerze zauważyłem przez otwory wentylacyjne (świecąc latarką), że jak się kręciło korbą to widać było zwichrowane jedno z kół wewnątrz urządzenia. W nowym wszystkie koła chodzą równiutko. Przejechałem tylko 20 km i może to chęć szukania dziury w całym, albo niedokładne ustawienie poziomu nóżek, ale wydaje mi się że czuję małe drgania. Dzisiaj jeszcze pokręcę i dam znać jak wygląda sytuacja. 

Wstępnie umówiłem się z serwisem Elite, że przyślą kuriera po stary trenażer w piątek. 

Ogólnie jestem mile zaskoczony serwisem, ale niemiły posmak po źle spasowanym wnętrzu urządzenia pozostaje. 

Odnośnik do komentarza

A powiedz mi czy jest jakiś sposób na to żeby wyróżnić ten nowy egzemplarz od drugiego pod jakimś innym względem niż oczywisty. Mam na myśli tzw. "drugi release" tego urządzenia który miał być wolny od pierwotnych błędów. Twoim zdaniem to jest po prostu kolejny egzemplarz ze starej partii (pierwszej) produkcyjnej? Podobno stare Suito miały kabel krótki na 1,5m a nowe miały być dłuższe. Jest jakieś oznaczenie produkcji może na opakowaniu? Cokolwiek?

Odnośnik do komentarza

Kable zasilaczy mają taką samą długość (ponad 2 metry). Czytając naklejki od spodu trenażerów różnice są w:

  1. spindown: 10126 (stary), 8789 (nowy)
  2. biała naklejka z numerem (nie jest opisana): 36_19 (stary), 40_19 (nowy)
  3. product code: 0191001 (ten sam dla obu)
  4. serial number: SUI190*** (nie chcę podawać numerów seryjnych ale stary ma o 360 większy numer niż nowy) 
  5. niebieska okrągła naklejka taka sama na obydwu
  6. Naklejki są inaczej naklejone, ale taki sam zestaw na obydwu
  7. Oznaczenia na pasku napędowym: 19 133 (stary), 19 136 (nowy)

Ciężko mi wnioskować który jest "nowszy" bo punkt 2 i 4 nie umożliwiają wywnioskowania tego faktu, może numer na pasku napędowy o tym świadczy... Pudła są takie same i tak samo były opakowane w dodatkowy karton. Z zewnątrz urządzeń brak różnic w konstrukcji, śruby w tych samych miejscach. 

Zdjęcia: złożony to "stara" sztuka

Oj, przeoczyłem ważną kwestię! numery seryjne inaczej się zaczynają: SUI (stary) SUJ (nowy)!

suito1.jpg suito2.jpg

Edytowane przez mils
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Skontaktowałem się z Elitem, poprosili o wysłanie filmu. i tak zrobiłem .

Odpisali że stukanie   może pochodzić od  kasety, żeby ją sprawdzić czy jest dobrze dokręcona i nasmarować ( to zrobiłem przy pierwszym uruchomieniu).

I mam im dać znać czy coś pomogło. 

Sprawdzę dzisiaj wieczorem i dam znać.

Odnośnik do komentarza

Zastosowałem się do zaleceń Elita.

I to nic nie pomogło, ale faktycznie kaseta była słabo dokręcona.

Wysłałem im ponownie nowy film z pracą trenażera.

I dostałem odpowiedz ze zorganizują mi wymianę na nowy.

 

Zastanawiam się czy nie dało by rady wymienić na Direto nawet z dopłatą :), zapytam z ciekawości. :)  

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.10.2019 o 10:30, mils napisał:

Kable zasilaczy mają taką samą długość (ponad 2 metry). Czytając naklejki od spodu trenażerów różnice są w:

  1. spindown: 10126 (stary), 8789 (nowy)
  2. biała naklejka z numerem (nie jest opisana): 36_19 (stary), 40_19 (nowy)
  3. product code: 0191001 (ten sam dla obu)
  4. serial number: SUI190*** (nie chcę podawać numerów seryjnych ale stary ma o 360 większy numer niż nowy) 
  5. niebieska okrągła naklejka taka sama na obydwu
  6. Naklejki są inaczej naklejone, ale taki sam zestaw na obydwu
  7. Oznaczenia na pasku napędowym: 19 133 (stary), 19 136 (nowy)

Witam, a mnie intryguje ta niebieska okrągła naklejka, u mnie jest czerwona...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...