[Propozycje] Trenażer do około 2000 - 2999 zł.

maciekaczmarski

Rekomendowane odpowiedzi

maciekaczmarski

Cześć, chciałbym prosić o poradę, jaki trenażer powinienem kupić na początek przygody z 'jazdą' w domu. Zbieram się do tego kolejny sezon. Nie jestem wytrawnym kolarzem, jeżdżę raczej dla przyjemności, nie dla startów lub konkretnego treningu(nie znam się na watach), co na publicznych drogach wydaje mi się trudne. Ponadto jesienią/zimą nie lubię jeździć na zewnątrz, a chciałbym się uniezależnić od zajęć spiningu. Przewidywany budżet to ~2,5k(sam trenażer, wiem że dodatkowo mata, podstawka pod koło, być może opona, kaseta, adapter do komunikacji itp). Co do wymagań to ma działać ze Zwiftem, być prosty w obsłudze (raczej jak wepnę w niego rower na zimę to nie będę go przestawiał). Widzę to tak, że siadam na rower włączam Zwift i jadę, albo wmyślam trening z odpowiednią kadencją, obciążeniem i tętnem w odcinkach czasowych i jadę. Rozważam Elite DIRETO X/ II, WAHOO KICKR SNAP, TACX Flux S Smart, Czy ktoś z Was ma doświadczenie, jest w stanie coś doradzić. Rower który chcą połączyć z trenażerem jest na osprzęcie Shimano SORA. Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

• Łukasz_P

9

• staszek.s

9

• Bajer

4

• RadS

4

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pewnie, możemy. Tylko przyznam się szczerze, że dopiero 2x na nim jechałem, w sumie 2,5 h 😅. Daj mi się trochę rozjeździć, żebym wiedział na co zwracać uwagę  

Ok, czekamy aż sezon zacznie się na dobre. 

https://eu.wahoofitness.com/devices/bike-trainers/kickr-core-indoor-smart-trainer-reconditioned-euuk Taniej się nie da raczej. 

Posted Images

Elite Direto to chyba dość popularny model i z tego co można wyczytać zbiera raczej dobre opinie. Jeśli możesz to kup direto X i pewnie będziesz zadowolony.

Rozpoczęcie jazdy to dosłownie chwila, odpalasz zwifta, co ma się połączyć to się łączy (najlepiej przez ANT+) i w zasadzie jesteś gotowy do jazdy.

Sam zwift to naprawdę super sprawa. Obawiałem się, że może to być nudne, a jest dokładnie odwrotnie, jazda na zwift zwyczajnie wciąga.

Odnośnik do odpowiedzi

Podpinam się do tematu i proszę kogoś doświadczonego o pomoc w wybraniu odpowiedniego trenażera.

Znalazłem na internecie takie trenażery jak:

ELITE Turno Misuro B+ - cena ok. 1800zł

ELITE Suito - cena ok. 2500zł

Elite Kura - cena ok. 2800zł

ELITE Direto - cena ok. 2800zł

TACX Flux - cena ok. 2500zł

Nie mam doświadczenia i nie potrafię określić ich wad i zalet żeby dobrze wybrać. Wiadomo, że jeżeli trenażer za 1800zł będzie miał podobne właściwości do trenażera za 2500zł to wybiorę tańszy.

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P

Który Flux? S czy 2? Suito odpuść. Sporo modeli ma niewyważone koło zamachowe i wpada w wibracje. Poza tym okazał się być przeciętny. Z tych co podałeś, to albo Direto X, albo Flux S. Obu testy masz na DC Rainmaker. 

A najlepiej dołożyć już parę stówek i wziąć Wahoo Kickr Core. Jest bardzo cichy i w przeciwieństwie do powyższych pozwala na zdobienie krótkich interwałów przy użyciu ERG. Bardzo dobrze według DC Rainmaker'a i Shane Mullera radzi sobie z szybkimi zmianami obciążenia. Sam naciąganąłem swój budżet i się na niego zdecydowałem. Powyższe piszę na podstawie testów i wielu opinii użytkowników, którzy mieli okazję używać wszystkich z powyższych trenażerów. Ja swój odbieram za parę dni.

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 27.09.2019 o 21:29, korea83 napisał:

Elite Direto to chyba dość popularny model i z tego co można wyczytać zbiera raczej dobre opinie.

Jest okropny. Jak na trenażer typu direct jest mega głośny. Ba, mógłbym powiedzieć że jest głośniejszy od zwykłego trenażera pod koło. Za to Wahoo KickR Core, to cudo.

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 30.09.2019 o 21:46, Łukasz_P napisał:

Który Flux? S czy 2? Suito odpuść. Sporo modeli ma niewyważone koło zamachowe i wpada w wibracje. Poza tym okazał się być przeciętny. Z tych co podałeś, to albo Direto X, albo Flux S. Obu testy masz na DC Rainmaker. 

A najlepiej dołożyć już parę stówek i wziąć Wahoo Kickr Core. Jest bardzo cichy i w przeciwieństwie do powyższych pozwala na zdobienie krótkich interwałów przy użyciu ERG. Bardzo dobrze według DC Rainmaker'a i Shane Mullera radzi sobie z szybkimi zmianami obciążenia. Sam naciąganąłem swój budżet i się na niego zdecydowałem. Powyższe piszę na podstawie testów i wielu opinii użytkowników, którzy mieli okazję używać wszystkich z powyższych trenażerów. Ja swój odbieram za parę dni.

Co Ci nie pasuje w Suito ?

Odnośnik do odpowiedzi

Co Ci nie pasuje w Suito ?

Odnośnik do odpowiedzi

Waham się pomiędzy Tacx Flux S a Elite Direto X. Flux S wychodzi jakieś 300-400 zł taniej, warto dopłacać? Widziałem w tym wątku, że polecacie Wahoo Kickr Core, ale to już 1000 różnicy, co się za ten 1000 dostaje? Naprawdę warto dołożyć? Dla mnie to już sporo poza zakładany budżet.

Odnośnik do odpowiedzi

Witam planuję zakupić trenażer i wybór padł na flux s smart jednak często widzę, że występuje on w dwóch nazwach, niestety nie udało mi się znaleźć informacji na temat różnic między tymi modelami. Czy ktoś orientuje się jaka jest miedzy nimi różnica ?

https://www.centrumrowerowe.pl/trenazer-tacx-flux-smart-t2900-pd4165/

https://www.centrumrowerowe.pl/trenazer-tacx-flux-s-smart-pd19395/

Odnośnik do odpowiedzi

Radziłbym przemyśleć zakup fluxa, miałem dwie sztuki, w pierwszej coś strzeliło po niespełna dwóch godzinach jazdy , został wymieniony na nowy .Niestety ten drugi po około 5 godzinach zaczął niemiłosiernie piszczeć , po naprawie szybko go sprzedałem i kupiłem inny  rolkowy , co prawda to już nie DD ale spełnia swoje zadanie w 100 % Nie mówię że każda sztuka jest wadliwa , ale ja miałem pecha i odpuściłem temat fluxa , ponoć flux 2 jest wolny od wad modelu pierwszego .

Edytowane przez Merappi
Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Merappi napisał:

Radziłbym przemyśleć zakup fluxa, miałem dwie sztuki, w pierwszej coś strzeliło po niespełna dwóch godzinach jazdy , został wymieniony na nowy .Niestety ten drugi po około 5 godzinach zaczął niemiłosiernie piszczeć , po naprawie szybko szybko go sprzedałem i kupiłem inny  rolkowy , co prawda to już nie DD ale spełnia swoje zadanie w 100 % Nie mówię że każda sztuka jest wadliwa , ale ja miałem pecha i odpuściłem temat fluxa , ponoć flux 2 jest wolny od wad modelu pierwszego .

Może własnie któraś z tych wersji którą wymieniłem jest nowsza i wolna od wad, a jednak ze względu na kulture pracy zależy mi na trenażerze DD

Odnośnik do odpowiedzi

Flux S jest nowszy i ponoć wyeliminowali problemy wieku dzieciecego z jakoscia. Jest jeszcze Elite Drivo X, ponoć fajny, ale ja się zdecydowałem na Wahoo Kickr Core.

Odnośnik do odpowiedzi

Używam Elite Suito i jestem mega zadowolony. Jest stabilny nawet na podjazdach rzędu 15% (tyle odwzorowuje) nic się nie kołysze ale to kwestia dobrego wypoziomowania ponieważ na początku delikatnie się bujał ale ustawiłem jeszcze raz i jest super. Jeżeli chodzi o hałas to może nie jest super cichy ale jeżdżę ok godz 21:00-23:00 nikt nie puka z sąsiadów,  dzieci śpią bez problemów w swoich pokojach i żona ogląda przy mnie telewizor trochę głośniej niż normalnie, większy hałas idzie z kasety i łańcucha. Pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P
20 minut temu, Stryjek napisał:

Też mam suito i jestem mega zadowolony, mega cichy nie jest ale daje radę. 

@Łukasz_Pumawiamy się na jakieś testy z wahoo i suito, ja w sumie jestem ciekaw różnic i odczuć z jazdy ;) 

Pewnie, możemy. Tylko przyznam się szczerze, że dopiero 2x na nim jechałem, w sumie 2,5 h 😅. Daj mi się trochę rozjeździć, żebym wiedział na co zwracać uwagę :) 

• Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Łukasz_P napisał:

Pewnie, możemy. Tylko przyznam się szczerze, że dopiero 2x na nim jechałem, w sumie 2,5 h 😅. Daj mi się trochę rozjeździć, żebym wiedział na co zwracać uwagę :) 

Ok, czekamy aż sezon zacznie się na dobre. 

• Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Elite Suito vs Elite Direto X vs Wahoo Kickr Core. 

Opinie?

Chwilowo skłaniam się ku Direto X - bardziej przystępny cenowo od Wahoo, podobno ma dokładny miernik mocy, stabilny, składany (w przeciwieństwie do Wahoo).

Odnośnik do odpowiedzi

Jest sporo głośniejszy od Wahoo (popatrz na YT). W wahoo te nóżki też są składane - zsuwane do siebie. Wahoo jest solidne metalowe, obudowa direto to plastik kiepsko spasowany

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P

W Kickr się składają. W Kickr Core nie. Aczkolwiek w niczym mi to nie przeszkadza, a przestawiam go za każdym razem. 

Odnośnik do odpowiedzi

Kickr Core  też ma składane nogi na swój sposób. Jeśli zdejmiesz rower z trenażera (np po sezonie), przednie nóżki można dosunąć do tylnych - trenażer zajmuje mniej miejsca.

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P

Tak, oszczędzasz wtedy całe 5 cm heh. A największy gabaryt, czyli szerokość pozostaje bez zmian. Za to trenażer robi się wyższy. 

Jeśli kogoś zadowala takie składanie się, to tak, Core się składa :)

C78D2FF5-6A1E-47C0-B526-542E3AD9BAEE.jpeg Edytowane przez Łukasz_P
Odnośnik do odpowiedzi

No spoko - 12 cm zysku , ale się składa 😀

Dla mnie to nie ma znaczenia , mógłbym wstawić do pokoju treningowego 4 takie trenażery z rowerami 😂

Odnośnik do odpowiedzi

Czego potrzebuję żeby wykorzystać w pełni Wahoo Kickr Core? Zgarnąłem niezłą promkę na Black Friday i powinien przyjść w przyszłym tygodniu :) 

Przychodzą mi do głowy:

-kaseta

-nowy łańcuch 

-podstawka pod koło 

-mata

-osłonka od potu

-i teraz... Co dalej? Jeśli chcę mieć Zwifta na komputerze, to potrzebuję Ant+ dongle? Coś więcej?

Odnośnik do odpowiedzi
Czego potrzebuję żeby wykorzystać w pełni Wahoo Kickr Core? Zgarnąłem niezłą promkę na Black Friday i powinien przyjść w przyszłym tygodniu  

Przychodzą mi do głowy:
-kaseta
-nowy łańcuch 
-podstawka pod koło 
-mata
-osłonka od potu
-i teraz... Co dalej? Jeśli chcę mieć Zwifta na komputerze, to potrzebuję Ant+ dongle? Coś więcej?
Podzielisz się info gdzie kupiłeś?
Odnośnik do odpowiedzi
  • PrzeLuka locked this temat
  • PrzeLuka unfeatured this temat