mareq Opublikowano 24 Września 2019 Opublikowano 24 Września 2019 W moim Tribanie RC500 nie mogę dojść do ładu z przednią przerzutką Sora. Chciałbym dojść do tego, żeby przy dowolnych kombinacjach przełożeń z maksymalnymi przekosami włącznie nic nie tarło o przerzutkę. Wiem, że tak się nie jeździ ale czasem takie są wymogi chwili, że mimo wszystko wybieram takie a nie inne przełożenia, żeby nie tracić np rozpędu przy podjeździe na wahlowanie oboma przerzutkami. Czy wymiana na 105 coś pomoże w poprawie kultury pracy? Czy ciąg linki jest taki sam? Nie zamierzam wymieniać klamkomanetek.
Nemrod Opublikowano 24 Września 2019 Opublikowano 24 Września 2019 (edytowane) Ciąg linki odkąd 105 jest 11 rzędowa jest inny. A tak wogóle Sora nie ma półbiegów ? Edytowane 24 Września 2019 przez Nemrod
kaido2 Opublikowano 24 Września 2019 Opublikowano 24 Września 2019 Za taka sytuację odpowiedzialne są klamki, tu zmiana na 105 nie da odpowiedniego rezultatu. Temat przerabiałem w swojej starej 5-ce, udało się to tak ustawić, że z trymowaniem działa to tak jak powinno. Można próbować ewentualnie zmienić przednią zmieniarkę na coś szerszego 6-7 s. Koszt takiej przerzutki to jakieś 3 dychy.
mareq Opublikowano 24 Września 2019 Autor Opublikowano 24 Września 2019 Są oczywiście półbiegi ale np w połowie kasety czy dam półbieg czy pełny zaswe coś cichutko terkocze. Jak skoryguję baryłką to znowu terkotanie pojawia się na którejś skrajnej zębatce kasety . Szukam zatem jakiejś sprawdzonej metody regulacji, bo nawet to co sugeruje producent nie do końca się sprawdza. Chyba trzeba będzie z aptekarską precyzją spróbować wyregulować od zera, zaczynając od wysokości nad blatem i równoległości do niego, chociaż ciężko akurat przy tym znaleźć jakiś dobry punt odniesienia.
kaido2 Opublikowano 24 Września 2019 Opublikowano 24 Września 2019 Trochę jest z tym zabawy, a i tak jak piszesz potrafi zaterkotać. Spróbował bym z marszu szerszej przerzutki, będzie działać to prawidłowo.
SzpiceR Opublikowano 24 Września 2019 Opublikowano 24 Września 2019 5 godzin temu, Nemrod napisał: Ciąg linki odkąd 105 jest 11 rzędowa jest inny. W przypadku prawej klamkomanetki owszem. Natomiast ciąg w lewej klamce ciągle jest taki sam - możesz sobie założyć przerzutkę DA do klamki clarisa i będzie działać. Co do tematu - nie da się tego ustawić tak żeby nie tarło w ogóle
mareq Opublikowano 27 Września 2019 Autor Opublikowano 27 Września 2019 Wczorraj zrobiłem pełny setup przerzutki wg instrukcji producenta. Odgłosy się nie zmieniły ale przeglądnąłem pracę łańcucha i przy żadnej kombinacji przełośeń nic jednak nie trze o prowadnik łańcucha. Przy kombinacji: mały blat z przodu i mała zębatka z tyłu łańcuch lekko trze o brzeg dużego blatu. Pozostałe odgłosy to współpraca łańcucha z kasetą i wózkiem tylnej przerzutki. Chyba jestem przeczulony. W MTB po prostu koła zagłuszają odgłosy a na szosie słychać napęd i szum wiatru. Mam kasetę Misroshifta i może zmiana na Shimano poprawi kulturę?
SzpiceR Opublikowano 27 Września 2019 Opublikowano 27 Września 2019 Godzinę temu, mareq napisał: Mam kasetę Misroshifta i może zmiana na Shimano poprawi kulturę? Może tak, może nie. Kiedy wymienisz kasetę warto kupić łańcuch. BTW zamiast shimano wziąłbym chyba sram, u mnie dłużej to wytrzymuje. Możesz też pomyśleć o nowych kółeczkach do przerzutki na maszynach
Cieciu Opublikowano 7 Listopada 2019 Opublikowano 7 Listopada 2019 Cześć Nie chce zakładać nowego tematu a mam pytanie odnośnie sory i 105. Czy połączenie przerzutek: przód SORA tył 105 będzie dobrze działało?
Red Opublikowano 7 Listopada 2019 Opublikowano 7 Listopada 2019 Będzie jeśli do obsługi użyjesz klamkomanetek od 105.
rub1n Opublikowano 16 Maja 2021 Opublikowano 16 Maja 2021 Witajcie. Czy klamkomanetka sora 3400 (2biegowa) przód obsłuży przednią przerzutkę 105 r7000? (2-11) Mam lewą klamkomanetke w serwisie (na reklamacji) chce na chwile jakoś jeździć ?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się