kacperX

Kolor ramy ??!!

Rekomendowane odpowiedzi

Sziva

Oddaj ją może do zakładu lakierniczego. 

Możesz też spróbować z gumą w sprayu:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elmapeto

Ciekawe jak z wytrzymałością tej gumy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
seraph
Napisano (edytowane)

Progi w samochodzie mam tym pomalowane i już ponad rok przetrwało bez większego uszczerbku, a kamieniem pewnie dostało parę razy. Strasznie drogie nie jest, a jak zacznie odłazić, zedrze się, albo zwyczajnie znudzi to bardzo łatwo się pozbyć.

A jak chcesz profesjonalnie to stal się piaskuje, z alu się zdejmuje lakier chemią i lakieruje proszkowo.

Edytowane przez seraph

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Jak chcesz się bawić to plasti dip będzie super. Jak chcesz profesjonalnie to oddaj do lakiernika. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maras52

Nie wiem jak ramy (choć przypuszczam że z racji na "małą" ilość materiału), ale aluminium można szkiełkować ;)  

Co do malowania to są specjalne podkłady do alu, natomiast jeśli chcesz tylko zmienić kolor to można położyć nowy lakier na stary:

matujesz i odtłuszczasz - kładziesz podkład 2 warstwy - matujesz i odtłuszczasz - kładziesz kolor 2-3 warstwy - i teraz zależnie jaki lakier wybrałeś jak połysk kładziesz bezbarwny 2 warstwy, jak matowy kończysz robotę

Aha jeśli nie masz kompresora to w sklepach lakierniczych nabijają spray'e lakierami (jakościowo gorsze od typowego lakieru, ale dużo lepsze niż zwykły marketowy spray) ;) ale cenowo to jest nie "kalkulatored" ;)

Co do proszkowego malowania - genialna sprawa i osobiście polecam ;) 

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Julka

Zupełnie szczerze, jeśli chcesz mieć to zrobione porządnie, oddaj do lakiernika. Mam dwie ramki, jedną stalową, wypiaskowaną, drugą alu, którą robilam sama- matowiłam stary lakier i nakłądałam nowy spreyem. Rama wypiaskowana nie ma najmniejszego zadziora, a roweru nie oszczędzam. Zawsze jeśli chcesz zabezpieczyć lakier no to wiadomo- taśma albo jakieś naklejki. Druga rama, aluminiowa- zaznaczam, że to taka stara miejska szosa, niby turystyk, ale wiadomo użytkowanie całkiem częste, do codziennego przemieszczania się po mieście, codziennie przypnany, czasmi oparty o jakąś ławkę, słupek- normalka. Chciałąm zrobić po kosztach- wiadomo, ale jakoś lakieru bardzo szybko wyszła podczas normalnego użytkowania. Lakier odpryskuje pomimo warstwy bezbarwnej. Teraz rower wyglada dramatycznie, zupełny szczur. Ramka nadaje się do ponownego malowania. Licząc inwestyce- papiry do matowienia i odtłuszczacz, lakier bezbarwny i lakier kolor, dopłaciłabym 100zł i miałabym spokój. I jasn mogło być tak, że powierzchnia była źle przygotowana, lakier źle nałożony itd. ale to tylko podkreśla fakt, że czasami lepiej oddać do profesjonalisty niż samemu się bawić, no chyba, że o to właśnie chodzi. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi