stuffik

drugi komplet kół z hamulcem na centerlock

Rekomendowane odpowiedzi

stuffik
Napisano (edytowane)

Proszę o poradę bo nie chcę kupić zbędnych gratów do roweru

Mój rower (Specialized Diverg E5 Sport z 2018) ma sztywne osie (12x142 i 10x120) z hamulcami tarczowymi mocowanymi na 6 śrub w zaciski w systemie flat mount. 

Zakupiłem drugi komplet kół również na sztywnych osiach ale z tarczami montowanymi na centerlock i teraz nie wiem jakie mam kupić tarcze hamulcowe.

Tak na oko patrząc jeśli kupię tarcze 160mm z mocowaniem centerlock to nie będzie się ona pokrywała z wpustem na tarczę w zacisku i mam wrażenie, że muszę kupić przejściówkę z centerlock na 6 śrub i dopiero do tego tarcza.

Będę wdzięczny za info.

być może nie podałem wszystkich informacji odnośnie samych piast itp ale jestem w tym temacie jeszcze nowy więc liczę na wyrozumiałość 

Pozdrawiam

Edytowane przez stuffik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elmapeto

Moim zdaniem bez różnicy czy center  lock  czy 6 śrub tarcza zawsze jest w tym samym miejscu. Tyle ,że i na jednym i drugim komplecie musisz mieć ten sam rozmiar tarczy.

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
m-peter

Zobacz tutaj -> 

Też rozważam drugi komplet kół, możliwe, że z mocowaniem na CL. Nie wiem czy są analogiczne podkładki pod tarcze CL ale zawsze można je traktować jako punkt bazowy i tak dobrać podkładki pod montaż na 6 śrub, żeby zgrały się z CL. 

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JaW

@stuffik zmieniałem niedawno koła w moim Specu Diverge i nowe tarcze CL są dokładnie w tym samym miejscu, co poprzednio.

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stuffik

dzięki za pomoc zamawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

ja w po zmianie z CL przy piaście D772 SB Novatec'a na XD642 SB Novateca na 6 śrub, musiałem dodać te podkładki aby było tak samo, pod tarczę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcin Kwita

Podepnę się pod temat bo też wymieniłem koła i muszę kupić tarcze. Pytania dwa. Czy warto dopłacać do jakiś lepszych tarcz mając hamulce mechaniczne, odczuwalna będzie jakakolwiek różnica? Jaki model ewentualnie bez przepłacania polecacie? 

A czy będę potrzebował podkładek to zobaczę bo nawet nie wiem. Mam nadzieję że nie. Piasty DT350. Rower Specialized Sequoia. Tarcza 160mm.

Edytowane przez Marcin Kwita
brak rozmiaru tarczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Accent_Szaj
7 godzin temu, Marcin Kwita napisał:

Piasty DT350. Rower Specialized Sequoia. Tarcza 160mm.

A zaciski jakie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

To co nas hamuje to klocki, które trą o tarczę. Dobre tarcze typu XT mają taką konstrukcję że ich powierzchnia jest chropowata, słychać to dobrze podczas hamowania. Równie ważne albo i ważniejsze są dobre klocki w zaciskach.

Krótko.

Mając dobre tarcze i dobre klocki można z nawet taniego hebla o wiele więcej wycisnąć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcin Kwita
10 godzin temu, Accent_Szaj napisał:

A zaciski jakie?

TRP Spyre

7 godzin temu, Kruk napisał:

Równie ważne albo i ważniejsze są dobre klocki w zaciskach.

Ok więc jakie klocki w takim razie? Tarcze chcę wybrać z pomiędzy tych modeli: SLX SM-RT70 lub XT SM-RT 76 chociaż najładniejsze są z ultegry RT800 😍 Ale tamte mają w miarę rozsądną, chyba że są słabe więc alarmujcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Accent_Szaj
3 godziny temu, Marcin Kwita napisał:

Ok więc jakie klocki w takim razie?

Odnośnie jakie klocki.Ja polecam ceramiki,lub kewlary

Tu masz link do sklepu Szaja https://sklep.szajbajk.pl/pl/searchquery/spyre/1/phot/5?url=spyre

Poniżej filmik

Odnośnie twojego pytania:

21 godzin temu, Marcin Kwita napisał:

czy warto dopłacać do jakiś lepszych tarcz mając hamulce mechaniczne, odczuwalna będzie jakakolwiek różnica?

Masz filmik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcin Kwita

@Accent_Szaj ok dzięki. Myślę, że już wszystko wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi