thigrand

Siodełko dla szerokiego rozstawu kości kulszowych

Rekomendowane odpowiedzi

thigrand

Hej, ostatnie kilka dni przegladałem neta pod kątem doboru parametrów siodełka(w tym filmy szajbajka, ale były za mało szczegółowe). 
Znalazłem dużo cząstkowych informacji. Pomierzyłem swoim sposobem rozstaw guzów kulszowych( tutaj jest lepsza metoda: Metoda mierzenia rozstawu kości). Wyszło mi około 13cm szerokosci między guzami. Biorąc pod uwage info statystyczne z tej strony oraz z tej strony, dowiedziałem, się, że to niestandardowy rozstaw. Przez co siodełko które dostałem z rowerem (143mm) jest zwyczajnie za małe.

Na stronie WTB  oraz na tym blogu odkryłem, że minimalny rozstaw siodełka dla mnie to 155mm.

Analizując też mój poziom elastyczności oraz kąt nachylenia w czasie jazdy (50-60 stopni) optymalne byłoby dla mnie siodełko półokrągłe. 

Podsumowanie:

• Rower MTB w użytkowaniu miejskim i na krótszych trasach(jak na razie)
  • Kąt nachylenia w czasie jazdy (50-60stopni) czyli optymalnie siodełko półokrągłe
  • Rozstaw guzów kulszowych około 13 cm(czyli siodełka powyżej 155mm szerokości)
  • Preferuję siodełko z wycięciem, lub chociażby żłobieniem(z wiadomych względów). Ale jestem gotów przetestować też modele pełne. 

Takie są parametry techniczne. Nie znam się jednak w ogóle na firmach i modelach, które są godne polecenia itd. Dlatego prosiłbym was o sugestie modeli, które pasowałyby do powyzszych parametrów. Najprawdopodobniej będę zamawiał w internecie po dwa i testował i zatrzymam pierwszy, który będzie dla mnie wygodny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Franz Mauer
Napisano (edytowane)

W załaczeniu link do strony firmy, która profesjonalnie zajmuje się tworzeniem ergonomicznych elementów w branży rowerowej. W tym równiez siodełkam. Wypełniając poszczególne pola producent dobiera model, który powinien spełnić Twoje wymagania. Potem to już szukasz w necie najlepszej oferty cenowej :) 

http://www.ergon-bike.com/en/product.html?a=saettel&w=comfort#__135542b

Edytowane przez Franz Mauer
  • Pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
B@iker

Witam,

Przypuszczam, że kolega powinien nazwać temat "siodełka dla wysokich". :) Mam podobny rozstaw guzów kulszowych i takie same dylematy, naprawdę trudne z racji wyboru ograniczonego wymiarami. W ubiegłym sezonie szukałem siodełka mając identyczne potrzeby względem wyżej określonych. Pewnie zaskoczę tym co z mojej strony zaproponuję, ponieważ  jest to raczej niższa półka - MERIDA F-WAY AIR. Kupione przez internet bez przymiarek, o decyzji zaważyła niska cena - ok 50zł. Miało służyć krótko dopóki nie znajdę czegoś "dopasowanego", koniec końców zmieniłem rower a siodełko pozostało.

Wymiary: 285x165mm, waga: 295g, średnia twardość, fajnie tłumi drgania, posiada wycięcie. W moim odczuciu świetnie sprawuje się przy jeździe miejsko - terenowej. Jest b. wygodne w trakcie jazdy, a zaliczenie niespodziewanych nierówności nigdy nie skończyło się dla mnie żadnymi dolegliwościami. Wiadomo, że szerokość to nie wszystko i każdemu coś innego może przypasować, ale proponuję sprawdzić tę meridę, wydatek nie jest duży, a stosunek ceny do jakości wypada rewelacyjnie.

Z mojej strony chciałbym rozszerzyć pytanie, ponieważ sam stoję przed kolejnym problemem, jakim jest dobór siodełka do szosówki. Będzie montaż lemondki, więc i dość zmienne kąty nachylenia w trakcie jazdy. Przede wszystkim zależy mi na wygodzie, też preferuję siodła z wcięciem. Proszę o konkretne, najlepiej sprawdzone propozycje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta