Skocz do zawartości

Ból kości ogonowej


erbanceks1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od prawie 2 tygodni dokuczają mi bóle w okolicy kości ogonowej. Myślę, że jest to po dość intensywnej jeździe MTB po górkach ( po tym treningu czułem ból przy dotyku i wstawaniu ). Po kilku dniach nie czułem już bólu przy dotyku i przy normalnym poruszaniu się na co dzień więc zacząłem jeździć dalej. Okazało się, że przy spokojnej jeździe jest ok ale gdy już chcę pośmigać bardziej agresywnie ( podjazdy, jazda na stojąco ) to już zaczynam czuć bóle. Po powrocie do domu nic nie boli. Miał ktoś kiedyś podobnie? Zauważyłem, że do dnia dzisiejszego jest lepiej bo te bóle są już mniejsze ale zastanawia mnie jak długo to może jeszcze potrwać i czy lepiej zrezygnować z jazdy na dłużej ? 

Odnośnik do komentarza

Proponowałbym poświęcić jeden trening w tygodniu na rozciąganie. Być może pozycja jaką przyjmujesz na podjazdach powoduje zbyt duże uciski na kręgosłup i spowodowane jest to mała elastycznością. Jeśli to nie pomoże to przyglądnąłbym się ustawieniom roweru. Może warto coś?

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 16.08.2019 o 11:00, erbanceks1 napisał:

Witam! Od prawie 2 tygodni dokuczają mi bóle w okolicy kości ogonowej. Myślę, że jest to po dość intensywnej jeździe MTB po górkach ( po tym treningu czułem ból przy dotyku i wstawaniu ). Po kilku dniach nie czułem już bólu przy dotyku i przy normalnym poruszaniu się na co dzień więc zacząłem jeździć dalej. Okazało się, że przy spokojnej jeździe jest ok ale gdy już chcę pośmigać bardziej agresywnie ( podjazdy, jazda na stojąco ) to już zaczynam czuć bóle. Po powrocie do domu nic nie boli. Miał ktoś kiedyś podobnie? Zauważyłem, że do dnia dzisiejszego jest lepiej bo te bóle są już mniejsze ale zastanawia mnie jak długo to może jeszcze potrwać i czy lepiej zrezygnować z jazdy na dłużej ? 

Bólowi kości ogonowej zwykle towarzyszą inne, bardziej specyficzne objawy, które mogą czasem wskazywać, w na przyczynę bólu. Kokcykodynia może dodatkowo charakteryzować się jednym lub kombinacją następujących objawów:

Lokalizacja bólu i tkliwość tkanek. Ból jest zasadniczo ograniczony do kości ogonowej i nie promieniuje przez miednicę lub kończyny dolne. Ból jest zwykle opisywany jako bolesność w okolicach kości ogonowej i może przybierać formę od łagodnego do silnego. Ból lub ogólny dyskomfort wokół kości ogonowej może być stały lub ból może przychodzić i odchodzić wraz z ruchem lub naciskiem.

Zwiększony ból podczas siedzenia. Kokcykodynia jest na ogół bardziej intensywna, gdy ciężar kładzie się na kości ogonowej, jak wtedy, gdy osoba odchyla się do tyłu w pozycji siedzącej. Podobnie, siedzenie na twardych powierzchniach bez poduszki (takiej jak drewniana ławka lub metalowe składane krzesło) lub opieranie się o ścianę wywiera dodatkowy nacisk na kość ogonową, powodując nasilenie bólu.

Ból kości ogonowej promieniujący do pośladka

Ból kości ogonowej przy siadaniu i wstawaniu. Podczas przechodzenia z pozycji siedzącej do stojącej lub odwrotnie, obrót kości miednicy (i ruchy mięśni, które wspomagają ten obrót) mogą być bolesne. Stanie lub siedzenie może być trudne, wymagając oparcia się o coś, aby zapewnić lepszą stabilność.

Ból, który może wzrosnąć wraz z wypróżnieniem lub stosunkiem seksualnym. Niektórzy pacjenci odczuwają zwiększony ból podczas stosunku płciowego lub defekacji z powodu bliskości kości ogonowej do odbytu i narządów płciowych.

Źródło: https://centrum-kore.pl/bol-kosci-ogonowej-forum-jak-zlagodzic/

 

Odnośnik do komentarza

Dla tych, którzy jeszcze szukają porady – prądy tens wskazania mają bardzo szerokie. Szczególnie dobre są na nerwobóle (neuralgie) i inne bóle w obrębie kręgosłupa. Dla mnie, który ma problem z częścią lędźwiową kręgosłupa, było to skuteczne rozwiązanie. Może pomoże też na ból okolicy kości ogonowej. Warto zapytać o to swojego lekarza, w momencie, gdy inne metody nie działają. :) 

Edytowane przez oskar.bork
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...