Yan

Rowery z GRX na rok 2020

Rekomendowane odpowiedzi

Yan

Rozglądam się za rowerami z grupą GRX na rok 2020. Aktualnie znalazłem trzy modele w Polskich dystrybucjach Cannondale 2020 SuperX GRX, Merida Silex 7000 oraz Merida Silex 6000+. Wiecie kto jeszcze planuje wypuścić rower z GRX?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fimala
2 minuty temu, Yan napisał:

Rozglądam się za rowerami z grupą GRX na rok 2020. Aktualnie znalazłem trzy modele w Polskich dystrybucjach Cannondale 2020 SuperX GRX, Merida Silex 7000 oraz Merida Silex 6000+. Wiecie kto jeszcze planuje wypuścić rower z GRX?

Genesisa widziałem na GRX na 2020

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Golinski

canyon też pewnie graila wrzuci jakiegoś na GRX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek

Cube ma już zaprezentowaną linię 2020 i też są tam GRX-y.

Nuroad Pro ma zostać na Tiagrze, ale Nuroad Race dostaje GRX 2x11, a Nuroad SL dostaje GRX 1x11.

Nawiasem mówiąc, temat o GRX powinien chyba wylądować w forum graveli, bo to nie jest grupa szosowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
marpar
Napisano (edytowane)
W dniu 23.08.2019 o 09:06, Kriso napisał:

Kellys Soot 50 będzie na GRX

http:// https://www.velo-team.com/cs/zbozi/jizdni-kola/cyklokrosova-kola/kellys-soot-50-2020-38982.html

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Cena katalogowa Soota na 2019 była 5 599 PLN

Soot 2020 wychodzi z ceną 6299 PLN.

https://rower.com.pl/kellys-soot-50-2073813

Chyba warto zainteresowac sie modelami 2019 na wyprzedaży na 105-tce ;)

Edytowane przez marpar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Yan
1 minutę temu, marpar napisał:

Chyba warto zainteresowac sie modelami 2019 na wyprzedaży na 105-tce

105 to grupa szosowa co zresztą widać po przełożeniach. Trzymajmy się tematu ;)

Jeszcze znalazłem nowego cuba z GRXem :)  Jedyny minus to pressfit.

https://www.cube.eu/en/2020/bikes/road/cyclocross-gravel/nuroad/cube-nuroad-race-blackngreyblue-2020/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
karolg
2 godziny temu, marpar napisał:

Ciekawe jest też przeniesienie produkcji ram do Polski. Może skończy się ciągłe "Romety to rowery istniejące jedynie wirtualnie - w katalogach - na stanie brak".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
M.C
W dniu 23.08.2019 o 08:28, Eddek napisał:

Nuroad SL dostaje GRX 1x11.

to malowanie jest super!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Adam->

Właśnie przed chwilą przeglądałem ofertę Cube'a i wpadły mi w oko dwa modele (w sumie jeden i ten sam, tylko raz "goły", a raz "ubrany") - Cube Nuroad Race oraz Cube Nuroad Race FE. Orientujecie się kiedy można spodziewać się tych rowerów w sklepach (albo kiedy pojawi się możliwość ich zamówienia)? Szukałem modeli 2019 (oczywiście wówczas na Shimano 105), ale tych z kolei JUŻ nie ma, tych nowych (na GRX) z kolei JESZCZE nie ma. Eh, zawsze pod górkę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rosebikes

Cała seria ROSE BACKROAD i ROSE PRO CROSS GRAVEL jest na GRX z możliwością wyboru grup 1x11 lub 2 x11. Do wyboru GRX RX 600, RX 810, RX 810 Di2 (Backroad) oraz RX 400 w modelu PRO CROSS GRAVEL.Rowery są na bieżąco montowane i wysyłane do zamawiających.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Adam->
18 minut temu, Rosebikes napisał:

Cała seria ROSE BACKROAD i ROSE PRO CROSS GRAVEL jest na GRX z możliwością wyboru grup 1x11 lub 2 x11. Do wyboru GRX RX 600, RX 810, RX 810 Di2 (Backroad) oraz RX 400 w modelu PRO CROSS GRAVEL.Rowery są na bieżąco montowane i wysyłane do zamawiających.

W porządku, tylko dlaczego nie macie sztywnej osi z tyłu w ROSE PRO CROSS GRAVEL ja się pytam?😡 Przez to muszę marnować czas przed komputerem i szukać alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rosebikes
Napisano (edytowane)
19 godzin temu, Adam-> napisał:

W porządku, tylko dlaczego nie macie sztywnej osi z tyłu w ROSE PRO CROSS GRAVEL ja się pytam?😡 Przez to muszę marnować czas przed komputerem i szukać alternatywy.

Sztywną oś mamy w karbonowym Backroad. Aluminiowy PRO CROSS to tańszy model. Czy brak tylnej osi powoduje, że nie da się nim jeździć? Naszym zdaniem i wielu naszych użytkowników to nie jest aż tak ważne jak obecność przedniej, sztywnej osi. 

Edytowane przez Rosebikes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Adam->
2 godziny temu, Rosebikes napisał:

Sztywną oś mamy w karbonowym Backroad. Aluminiowy PRO CROSS to tańszy model. Czy brak tylnej osi powoduje, że nie da się nim jeździć? Naszym zdaniem i wielu naszych użytkowników to nie jest aż tak ważne jak obecność przedniej, sztywnej osi. 

Oczywiście, masz rację, da się nim jeździć i pewnie dla amatora nie będzie miało to istotnego znaczenia. Może zbyt dosłownie mnie zrozumiałeś, wpis miał po części charakter humorystyczny. Piszę "po części", bo z drugiej zaś strony wydając na rower kwotę, za którą można kupić stary samochód, szuka się w pewnym sensie ideału. A mój ideał ma obie osie sztywne, co wynika z faktu, że takie są obecnie tendencje. Zresztą kupując nowy rower chciałbym je po prostu mieć, bo roweru nie zmienię pewnie przez kolejne 10-15 lat. Abstrahując od powyższego pod względem wizualnym i wyposażenia Rose bardzo mi się podoba i gdyby nie ta oś, to nie szukałbym raczej już dłużej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Batiatus

Rozmawiałem z Panem z Loca Bikes i mówią że składają już z GRX swoje Gravele, ale na razie mi nie odpisali na ile wyceniają swój rowerek z tym osprzętem. Ponoć zmieniają lokalizację teraz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi