Skocz do zawarto艣ci

Giant AnyRoad 2 2015 r. opinie.

Romaro_RR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Wczoraj przypadkowo, (bo do sklepu poszed艂em w innym celu 馃槈 )聽uda艂o mi si臋 zakupi膰 u miejscowego sprzedawcy rowerek Giant AnyRoad 2 z 2015r bia艂o czerwony w mega super cenie bo za 2700z艂 n贸wka 馃檪 z czego jestem mega zadowolony!

Ale mam do koleg贸w posiadaj膮cych ten sprz臋t kilka pyta艅 a mianowicie:

W opisie na niekt贸rych stronach jest ze widelec jest karbonowy a w innych ze jest to Kompozyt Gianta, co ma przez to rozumie膰 ?

Kiedy puka艂em w widelec nie daje on odg艂osu jak typowy Karbon 馃槥

I jeszcze jedno pytanko, co m贸g艂bym ulepszy膰 w tym rowerze 偶eby by艂 l偶ejszy i nie zawodny, Korba, przerzutka, kaseta itd ?

Jest to nap臋d 3/9 ale nie wiem czy nie zmieni膰 nap臋du na 2/10 i co byscie polecili, o ile wog贸le warto co艣 w nim wymienia膰 ;-).

Jakie opony polecacie na asfald a jakien na szuter i le艣ne scie偶ki.

To by by艂o chyba tyle na pocz膮tek.

Odno艣nik do komentarza

Kompozyt Gianta = w艂贸kno w臋glowe

Taka bardziej 艂adna nazwa na karbon.

Tak偶e spokojnie. W臋glowy pewnie tylko d贸艂, a g贸ra alu. Normalne w tej cenie.

Mo偶na wymienia膰 na 2x10. Polecam pe艂n膮 Tiagre. Tylko, cholera po co? I to jeszcze w nowym rowerze? Nie widz臋 sensu 偶adnego takiego zabiegu.

Wys艂ane z mojego E2303 przy u偶yciu Tapatalka

Odno艣nik do komentarza
Przed chwil膮, egzo23 napisa艂:

Tylko, cholera po co? I to jesscze w nowym rowerze? Nie widz臋 sensu 偶adnego takiego zabiegu.

Dok艂adnie tak po co wymienia膰? Je藕dzij i ciesz si臋 z niego a nie kombinuj. Jak si臋 zu偶yje to wtedy pomy艣l o wymianie.

Odno艣nik do komentarza
3 godziny temu, Romaro_RR napisa艂:

W opisie na niekt贸rych stronach jest ze widelec jest karbonowy a w innych ze jest to Kompozyt Gianta, co ma przez to rozumie膰 ?

Kiedy puka艂em w widelec nie daje on odg艂osu jak typowy Karbon :-(

prawdopodobnie widelec jest zbudowany z po艂膮czenia carbonu z w艂贸knem szklanym

Odno艣nik do komentarza

Dzi臋ki za odzew. A jeszcze powiedzcie mi jakie oponki polecacie na szose a jakkie na szuter. Czy rozmiar 28 b臋dzie ok?

I jeszcze jedno zdanie co do osprz臋tu, Mieszkam w DE i tu na Ebay mo偶na trafi膰 za fajne pieni膮dze na przyk艂ad shimano 105 i sporo innych, je偶eli ju偶 to co by艣cie polecili :-) lubi臋 jak wszystko dobrze wsp贸艂gra ;-)

Odno艣nik do komentarza
Dnia 27.05.2017 o 11:21, egzo23 napisa艂:

Ja mam tiagr臋 w szosie i szczerze polecam. Jak chcesz mie膰 11s, to 10

聽W moim anyRoadzie nap臋dem 3x9 jakie艣 zwyk艂y nawet nie Sora i Ju偶 po kilku聽jazdach nie jestem za bardzo zadowolony z nap臋du. Mimo wielu regulacji strasznie ci臋偶ko zbija biegi z wy偶szych na ni偶sze. na odwr贸t nie jest tak 偶le.聽ale jeszcze czasami w jednym miejscu potrafi ociera膰 o przedni膮 przerzutk臋 co mnie irytuje bo ustawia艂em juz kilka krotnie i nie mog臋 tego zlikwidowa膰, s膮dz臋 ze chyba blat jest w jednym miejscu przekrzywiony.聽聽聽48-32 ?Ja planuje zmiane nap臋du na 2x10 i powa偶nie my艣l臋 o Tiagrze, ale chc臋 korb臋 z FSA tylko mam dylemat nad modelem bo albo FSA Focus 50/34 blaty albo聽FSA Gossamer Pro 50/34 , 聽czy 48-32? co s膮dzicie kt贸r膮 wybra膰, i jak to sie ma do blat贸w 50/34. i jeszcze czy mog臋 wrzuci膰 klamko manetki ze 105tki do Tiagry, czy lepiej celowa膰 w przerzutki i manetki jednego sortu? Mam jeszcze pytanie czy kaseta 10cio rz臋dowa wejdzie mi do tego ko艂a czy musz臋 zmieni膰 te偶 tylne ko艂o ? Podpowiedzcie co i jak ;-) bo jestem na etapie modernizacji i zamawia膰 chc臋 komponenty jak najszybciej,聽

Odno艣nik do komentarza

@Romaro_RR聽je艣li chodzi o blaty to wszystko zale偶y w jakim terenie b臋dziesz u偶ytkowal sw贸j rower.

Klamkomanetki Tiagry ma specyniczny stosunek uci膮gu linki. I moim zdawaniem nie b臋dzie wsp贸艂pracowa膰 z przerzutka 105 i analogicznie klamkomanetka 105 nie dogada si臋 z przerzutk膮 Tiagra

Odno艣nik do komentarza
3 minuty temu, GBike napisa艂:

@Romaro_RR聽je艣li chodzi o blaty to wszystko zale偶y w jakim terenie b臋dziesz u偶ytkowal sw贸j rower.

Klamkomanetki Tiagry ma specyniczny stosunek uci膮gu linki. I moim zdawaniem nie b臋dzie wsp贸艂pracowa膰 z przerzutka 105 i analogicznie klamkomanetka 105 nie dogada si臋 z przerzutk膮 Tiagra

No to艣 mnie pocieszy艂 ch艂opie :-( A co艣 wi臋cej na zadane pytania ?

Odno艣nik do komentarza
6 godzin temu, Romaro_RR napisa艂:

No to艣 mnie pocieszy艂 ch艂opie :-( A co艣 wi臋cej na zadane pytania ?

Jak masz kolo z bebenkiem dziewi臋cio rz膮dowym to wejdzie bez problemu kaseta dziesi膮tka.

Odno艣nik do komentarza

No to super bo juz mia艂em obaw臋 ze b臋de musia艂 zmienia膰 ko艂o. Panowie czy warto dorzuci膰 52EUR Do 105tki ?

Dzi艣 intensywnie przeszukiwa艂em neta na osprz臋t 105-5700 i Tiagry 4700, Jest wiele wyprzeda偶y, s膮 super okazje i r贸偶nica mi臋dzy kompletnym zestawem mi臋dzy Tiagr膮 a 105tk膮(bez hamulc贸w) to tylko 52 eur. w Polsce po przeszukaniu neta wysz艂o by mnie ponad 40% dro偶ej>:( Co polecacie

Odno艣nik do komentarza
11 minut temu, Romaro_RR napisa艂:

No to super bo juz mia艂em obaw臋 ze b臋de musia艂 zmienia膰 ko艂o. Panowie czy warto dorzuci膰 52EUR Do 105tki ?

Dzi艣 intensywnie przeszukiwa艂em neta na osprz臋t 105-5700 i Tiagry 4700, Jest wiele wyprzeda偶y, s膮 super okazje i r贸偶nica mi臋dzy kompletnym zestawem mi臋dzy Tiagr膮 a 105tk膮(bez hamulc贸w) to tylko 52 eur. w Polsce po przeszukaniu neta wysz艂o by mnie ponad 40% dro偶ej>:( Co polecacie

No c贸偶 105-5700 jest wy偶sz膮 grup膮 zapewne l偶ejsz膮 ale te偶 dro偶sz膮, jest te偶 grup膮 kt贸ra mia艂a swoj膮 premier臋 w 2010r. Tiagra-4700 swoj膮 premier臋 mia艂a w 2016r i jest ta艅sza.

Odno艣nie klamkomanetki modelu 5700 z racji 偶e jest to r贸wnie偶 nap臋d 10 rz臋dowy stosunek uci膮gu linki mo偶e by膰 taki sam jak w klamkomanetce 4700 pragn臋 zauwa偶y膰 偶e s膮 to moje przepuszczenia nie poparte do艣wiadczeniem.

Kontaktu z grup膮 105 nie mia艂em 偶adnego wiec nie mog臋 powiedzie膰 o niej nic wi臋cej. Tiagry u偶ywam na co dzie艅 do艣膰 intensywnie (prze艂o偶enia zmieniam cz臋sto) i jestem mega zadowolony.

Odno艣nik do komentarza
2 minuty temu, GBike napisa艂:

No c贸偶 105-5700 jest wy偶sz膮 grup膮 zapewne l偶ejsz膮 ale te偶 dro偶sz膮, jest te偶 grup膮 kt贸ra mia艂a swoj膮 premier臋 w 2010r. Tiagra-4700 swoj膮 premier臋 mia艂a w 2016r i jest ta艅sza.

Odno艣nie klamkomanetki modelu 5700 z racji 偶e jest to r贸wnie偶 nap臋d 10 rz臋dowy stosunek uci膮gu linki mo偶e by膰 taki sam jak w klamkomanetce 4700 pragn臋 zauwa偶y膰 偶e s膮 to moje przepuszczenia nie poparte do艣wiadczeniem.

Kontaktu z grup膮 105 nie mia艂em 偶adnego wiec nie mog臋 powiedzie膰 o niej nic wi臋cej. Tiagry u偶ywam na co dzie艅 do艣膰 intensywnie (prze艂o偶enia zmieniam cz臋sto) i jestem mega zadowolony.

no i ostatnim zdaniem przekona艂e艣 mnie na Tiagr臋聽:-)聽

Dzi臋ki

Jeszcze jedno pytanie czy wybra膰 w贸zek ze 艣redni膮 d艂ugo艣ci膮 czy z d艂ug膮 ?

Czy mo偶 z kr贸tk膮 ?S膮 3 d艂ugo艣ci w贸zka i nie wiem jaki wybra膰, kt贸ry bedzie lepiej wsp贸艂gra艂. Zestaw w komp艂ecie ca艂y Tiagra 4700

Odno艣nik do komentarza

Tiagra 4700 ma taki sam ci膮g linki jak grupy 11 rz臋dowe. Nie jest kompatybilna z innymi grupami 10 rz臋dowymi. 聽

Zdecydowani bra艂bym 4700 ni偶 5700 no mo偶e poza korb膮 kt贸ra w tiagrze nie ma dr膮偶onych ramion i jest sporo ci臋偶sza.

Odno艣nik do komentarza
41 minut temu, Romaro_RR napisa艂:

no i ostatnim zdaniem przekona艂e艣 mnie na Tiagr臋聽:-)聽

Dzi臋ki

Jeszcze jedno pytanie czy wybra膰 w贸zek ze 艣redni膮 d艂ugo艣ci膮 czy z d艂ug膮 ?

Czy mo偶 z kr贸tk膮 ?S膮 3 d艂ugo艣ci w贸zka i nie wiem jaki wybra膰, kt贸ry bedzie lepiej wsp贸艂gra艂. Zestaw w komp艂ecie ca艂y Tiagra 4700

Wszystko zale偶y od kasety na jak膮 si臋 zdecydujesz. Chodzi o zakres koronek 11-28 czy 11-25 czy jeszcze co innego znajdziesz. Ja mam 11-28 i w贸zek "SS" przy korbie compact 50/34 jest na styk. Ale z racji terenu na jakim mieszkam (mazury) koronka 28 jest mi zb臋dna i kaseta kt贸ra b臋dzie nastepna b臋dzie mia艂a 11-25.

Odno艣nik do komentarza
5 minut temu, GBike napisa艂:

Wszystko zale偶y od kasety na jak膮 si臋 zdecydujesz. Chodzi o zakres koronek 11-28 czy 11-25 czy jeszcze co innego znajdziesz. Ja mam 11-28 i w贸zek "SS" przy korbie compact 50/34 jest na styk. Ale z racji terenu na jakim mieszkam (mazury) koronka 28 jest mi zb臋dna i kaseta kt贸ra b臋dzie nastepna b臋dzie mia艂a 11-25.

mam do wyboru dwie kasety 11-25 lub 11-32

8 minut temu, Nemrod napisa艂:

Tiagra 4700 ma taki sam ci膮g linki jak grupy 11 rz臋dowe. Nie jest kompatybilna z innymi grupami 10 rz臋dowymi. 聽

Zdecydowani bra艂bym 4700 ni偶 5700 no mo偶e poza korb膮 kt贸ra w tiagrze nie ma dr膮偶onych ramion i jest sporo ci臋偶sza.

czyli korba mo偶e聽by膰 z wy偶szej p贸艂ki ? co by艣 zaleca艂?

Odno艣nik do komentarza

Je偶eli chodzi聽o shimano to na t膮 chwile wszystko z szosowych powy偶ej tiagry ma dr膮偶one ramiona. Tak偶e poleca to co si臋 uda okazyjnie kupi膰.

Edytowane przez Nemrod
Odno艣nik do komentarza

Ja mam korb臋 od starszej tiagry 4650 bo jest ta艅sza . Je艣li bud偶et cie nie ogranicza to wstaw korb臋 od 105 albo jeszcze wy偶ej tylko pami臋taj ze kiedy艣 b臋dziesz zmuszony do wymiany blat贸w popatrz na ceny i wybierz to na co cie sta膰 .

Odno艣nik do komentarza
2 minuty temu, GBike napisa艂:

Ja mam korb臋 od starszej tiagry 4650 bo jest ta艅sza . Je艣li bud偶et cie nie ogranicza to wstaw korb臋 od 105 albo jeszcze wy偶ej tylko pami臋taj ze kiedy艣 b臋dziesz zmuszony do wymiany blat贸w popatrz na ceny i wybierz to na co cie sta膰 .

A jaki w贸zek do jakiej kasety ? w g贸rach nie je偶dz臋 wi臋c mi chyba styknie 11-25 co ? czy wybra膰 11-32 ? Blaty na korbie to b臋d膮 39-52

Odno艣nik do komentarza
4 minuty temu, Romaro_RR napisa艂:

A jaki w贸zek do jakiej kasety ? w g贸rach nie je偶dz臋 wi臋c mi chyba styknie 11-25 co ? czy wybra膰 11-32 ? Blaty na korbie to b臋d膮 39-52

Jak nie masz g贸r to bierz 11-25 i korb臋 50/34 w贸zek "SS". Korba 52/39 mo偶e by膰 ciut przytwarda (oczywi艣cie zale偶y to od twoich mo偶liwo艣ci) .

Odno艣nik do komentarza
8 minut temu, GBike napisa艂:

Jak nie masz g贸r to bierz 11-25 i korb臋 50/34 w贸zek "SS". Korba 52/39 mo偶e by膰 ciut przytwarda (oczywi艣cie zale偶y to od twoich mo偶liwo艣ci) .

Ok dzi臋ki wielkie.

Odno艣nik do komentarza
2 minuty temu, Romaro_RR napisa艂:

jeszcze sprawa 艂a艅cucha bo nie ma juz iagra na tej stronie co kupuj臋 osprz臋t bo wykupili, czy wrzuci膰 105 czy mo偶 by膰 Ultegra bo w tej samej cenie ;-).

艁a艅cuch aby by艂 10 rz臋dowy. Ultegra b臋dzie zapewne l偶ejsza.

3 minuty temu, Romaro_RR napisa艂:

Size Short Cage tak to jest kr贸tki w贸zek "SS"

Odno艣nik do komentarza
Przed chwil膮, GBike napisa艂:

艁a艅cuch aby by艂 10 rz臋dowy. Ultegra b臋dzie zapewne l偶ejsza.

Size Short Cage tak to jest kr贸tki w贸zek "SS"

no i juz w domu ;-)聽

Odno艣nik do komentarza

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋 lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Za艂贸偶 nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si臋

Zaloguj si臋

Posiadasz ju偶 konto? Zaloguj si臋 poni偶ej.

Zaloguj si臋
  • Dodaj now膮 pozycj臋...