Skocz do zawartości

Giant AnyRoad 2 2015 r. opinie.


Romaro_RR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Wczoraj przypadkowo, (bo do sklepu poszedłem w innym celu 😉 ) udało mi się zakupić u miejscowego sprzedawcy rowerek Giant AnyRoad 2 z 2015r biało czerwony w mega super cenie bo za 2700zł nówka 🙂 z czego jestem mega zadowolony!

Ale mam do kolegów posiadających ten sprzęt kilka pytań a mianowicie:

W opisie na niektórych stronach jest ze widelec jest karbonowy a w innych ze jest to Kompozyt Gianta, co ma przez to rozumieć ?

Kiedy pukałem w widelec nie daje on odgłosu jak typowy Karbon 😞

I jeszcze jedno pytanko, co mógłbym ulepszyć w tym rowerze żeby był lżejszy i nie zawodny, Korba, przerzutka, kaseta itd ?

Jest to napęd 3/9 ale nie wiem czy nie zmienić napędu na 2/10 i co byscie polecili, o ile wogóle warto coś w nim wymieniać ;-).

Jakie opony polecacie na asfald a jakien na szuter i leśne scieżki.

To by było chyba tyle na początek.

Odnośnik do komentarza

Kompozyt Gianta = włókno węglowe

Taka bardziej ładna nazwa na karbon.

Także spokojnie. Węglowy pewnie tylko dół, a góra alu. Normalne w tej cenie.

Można wymieniać na 2x10. Polecam pełną Tiagre. Tylko, cholera po co? I to jeszcze w nowym rowerze? Nie widzę sensu żadnego takiego zabiegu.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Przed chwilą, egzo23 napisał:

Tylko, cholera po co? I to jesscze w nowym rowerze? Nie widzę sensu żadnego takiego zabiegu.
 

Dokładnie tak po co wymieniać? Jeździj i ciesz się z niego a nie kombinuj. Jak się zużyje to wtedy pomyśl o wymianie.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Romaro_RR napisał:

W opisie na niektórych stronach jest ze widelec jest karbonowy a w innych ze jest to Kompozyt Gianta, co ma przez to rozumieć ?

Kiedy pukałem w widelec nie daje on odgłosu jak typowy Karbon :-(

prawdopodobnie widelec jest zbudowany z połączenia carbonu z włóknem szklanym

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odzew. A jeszcze powiedzcie mi jakie oponki polecacie na szose a jakkie na szuter. Czy rozmiar 28 będzie ok?

I jeszcze jedno zdanie co do osprzętu, Mieszkam w DE i tu na Ebay można trafić za fajne pieniądze na przykład shimano 105 i sporo innych, jeżeli już to co byście polecili :-) lubię jak wszystko dobrze współgra ;-)

Odnośnik do komentarza
Dnia 27.05.2017 o 11:21, egzo23 napisał:

Ja mam tiagrę w szosie i szczerze polecam. Jak chcesz mieć 11s, to 10

 W moim anyRoadzie napędem 3x9 jakieś zwykły nawet nie Sora i Już po kilku jazdach nie jestem za bardzo zadowolony z napędu. Mimo wielu regulacji strasznie ciężko zbija biegi z wyższych na niższe. na odwrót nie jest tak żle. ale jeszcze czasami w jednym miejscu potrafi ocierać o przednią przerzutkę co mnie irytuje bo ustawiałem juz kilka krotnie i nie mogę tego zlikwidować, sądzę ze chyba blat jest w jednym miejscu przekrzywiony.   48-32 ?Ja planuje zmiane napędu na 2x10 i poważnie myślę o Tiagrze, ale chcę korbę z FSA tylko mam dylemat nad modelem bo albo FSA Focus 50/34 blaty albo FSA Gossamer Pro 50/34 ,  czy 48-32? co sądzicie którą wybrać, i jak to sie ma do blatów 50/34. i jeszcze czy mogę wrzucić klamko manetki ze 105tki do Tiagry, czy lepiej celować w przerzutki i manetki jednego sortu? Mam jeszcze pytanie czy kaseta 10cio rzędowa wejdzie mi do tego koła czy muszę zmienić też tylne koło ? Podpowiedzcie co i jak ;-) bo jestem na etapie modernizacji i zamawiać chcę komponenty jak najszybciej, 

 

Odnośnik do komentarza

@Romaro_RR jeśli chodzi o blaty to wszystko zależy w jakim terenie będziesz użytkowal swój rower.

Klamkomanetki Tiagry ma specyniczny stosunek uciągu linki. I moim zdawaniem nie będzie współpracować z przerzutka 105 i analogicznie klamkomanetka 105 nie dogada się z przerzutką Tiagra

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, GBike napisał:

@Romaro_RR jeśli chodzi o blaty to wszystko zależy w jakim terenie będziesz użytkowal swój rower.

Klamkomanetki Tiagry ma specyniczny stosunek uciągu linki. I moim zdawaniem nie będzie współpracować z przerzutka 105 i analogicznie klamkomanetka 105 nie dogada się z przerzutką Tiagra

No toś mnie pocieszył chłopie :-( A coś więcej na zadane pytania ?

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Romaro_RR napisał:

No toś mnie pocieszył chłopie :-( A coś więcej na zadane pytania ?

Jak masz kolo z bebenkiem dziewięcio rządowym to wejdzie bez problemu kaseta dziesiątka.

Odnośnik do komentarza

No to super bo juz miałem obawę ze będe musiał zmieniać koło. Panowie czy warto dorzucić 52EUR Do 105tki ?

Dziś intensywnie przeszukiwałem neta na osprzęt 105-5700 i Tiagry 4700, Jest wiele wyprzedaży, są super okazje i różnica między kompletnym zestawem między Tiagrą a 105tką(bez hamulców) to tylko 52 eur. w Polsce po przeszukaniu neta wyszło by mnie ponad 40% drożej>:( Co polecacie

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Romaro_RR napisał:

No to super bo juz miałem obawę ze będe musiał zmieniać koło. Panowie czy warto dorzucić 52EUR Do 105tki ?

Dziś intensywnie przeszukiwałem neta na osprzęt 105-5700 i Tiagry 4700, Jest wiele wyprzedaży, są super okazje i różnica między kompletnym zestawem między Tiagrą a 105tką(bez hamulców) to tylko 52 eur. w Polsce po przeszukaniu neta wyszło by mnie ponad 40% drożej>:( Co polecacie

No cóż 105-5700 jest wyższą grupą zapewne lżejszą ale też droższą, jest też grupą która miała swoją premierę w 2010r. Tiagra-4700 swoją premierę miała w 2016r i jest tańsza.

Odnośnie klamkomanetki modelu 5700 z racji że jest to również napęd 10 rzędowy stosunek uciągu linki może być taki sam jak w klamkomanetce 4700 pragnę zauważyć że są to moje przepuszczenia nie poparte doświadczeniem.

Kontaktu z grupą 105 nie miałem żadnego wiec nie mogę powiedzieć o niej nic więcej. Tiagry używam na co dzień dość intensywnie (przełożenia zmieniam często) i jestem mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, GBike napisał:

No cóż 105-5700 jest wyższą grupą zapewne lżejszą ale też droższą, jest też grupą która miała swoją premierę w 2010r. Tiagra-4700 swoją premierę miała w 2016r i jest tańsza.

Odnośnie klamkomanetki modelu 5700 z racji że jest to również napęd 10 rzędowy stosunek uciągu linki może być taki sam jak w klamkomanetce 4700 pragnę zauważyć że są to moje przepuszczenia nie poparte doświadczeniem.

Kontaktu z grupą 105 nie miałem żadnego wiec nie mogę powiedzieć o niej nic więcej. Tiagry używam na co dzień dość intensywnie (przełożenia zmieniam często) i jestem mega zadowolony.

no i ostatnim zdaniem przekonałeś mnie na Tiagrę :-) 

Dzięki

Jeszcze jedno pytanie czy wybrać wózek ze średnią długością czy z długą ?

Czy moż z krótką ?Są 3 długości wózka i nie wiem jaki wybrać, który bedzie lepiej współgrał. Zestaw w kompłecie cały Tiagra 4700

Odnośnik do komentarza

Tiagra 4700 ma taki sam ciąg linki jak grupy 11 rzędowe. Nie jest kompatybilna z innymi grupami 10 rzędowymi.  

Zdecydowani brałbym 4700 niż 5700 no może poza korbą która w tiagrze nie ma drążonych ramion i jest sporo cięższa.

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Romaro_RR napisał:

no i ostatnim zdaniem przekonałeś mnie na Tiagrę :-) 

Dzięki

Jeszcze jedno pytanie czy wybrać wózek ze średnią długością czy z długą ?

Czy moż z krótką ?Są 3 długości wózka i nie wiem jaki wybrać, który bedzie lepiej współgrał. Zestaw w kompłecie cały Tiagra 4700

Wszystko zależy od kasety na jaką się zdecydujesz. Chodzi o zakres koronek 11-28 czy 11-25 czy jeszcze co innego znajdziesz. Ja mam 11-28 i wózek "SS" przy korbie compact 50/34 jest na styk. Ale z racji terenu na jakim mieszkam (mazury) koronka 28 jest mi zbędna i kaseta która będzie nastepna będzie miała 11-25.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, GBike napisał:

Wszystko zależy od kasety na jaką się zdecydujesz. Chodzi o zakres koronek 11-28 czy 11-25 czy jeszcze co innego znajdziesz. Ja mam 11-28 i wózek "SS" przy korbie compact 50/34 jest na styk. Ale z racji terenu na jakim mieszkam (mazury) koronka 28 jest mi zbędna i kaseta która będzie nastepna będzie miała 11-25.

mam do wyboru dwie kasety 11-25 lub 11-32

8 minut temu, Nemrod napisał:

Tiagra 4700 ma taki sam ciąg linki jak grupy 11 rzędowe. Nie jest kompatybilna z innymi grupami 10 rzędowymi.  

Zdecydowani brałbym 4700 niż 5700 no może poza korbą która w tiagrze nie ma drążonych ramion i jest sporo cięższa.

czyli korba może być z wyższej półki ? co byś zalecał?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o shimano to na tą chwile wszystko z szosowych powyżej tiagry ma drążone ramiona. Także poleca to co się uda okazyjnie kupić.

Edytowane przez Nemrod
Odnośnik do komentarza

Ja mam korbę od starszej tiagry 4650 bo jest tańsza . Jeśli budżet cie nie ogranicza to wstaw korbę od 105 albo jeszcze wyżej tylko pamiętaj ze kiedyś będziesz zmuszony do wymiany blatów popatrz na ceny i wybierz to na co cie stać .

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, GBike napisał:

Ja mam korbę od starszej tiagry 4650 bo jest tańsza . Jeśli budżet cie nie ogranicza to wstaw korbę od 105 albo jeszcze wyżej tylko pamiętaj ze kiedyś będziesz zmuszony do wymiany blatów popatrz na ceny i wybierz to na co cie stać .

A jaki wózek do jakiej kasety ? w górach nie jeżdzę więc mi chyba styknie 11-25 co ? czy wybrać 11-32 ? Blaty na korbie to będą 39-52

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Romaro_RR napisał:

A jaki wózek do jakiej kasety ? w górach nie jeżdzę więc mi chyba styknie 11-25 co ? czy wybrać 11-32 ? Blaty na korbie to będą 39-52

Jak nie masz gór to bierz 11-25 i korbę 50/34 wózek "SS". Korba 52/39 może być ciut przytwarda (oczywiście zależy to od twoich możliwości) .

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, GBike napisał:

Jak nie masz gór to bierz 11-25 i korbę 50/34 wózek "SS". Korba 52/39 może być ciut przytwarda (oczywiście zależy to od twoich możliwości) .

Ok dzięki wielkie.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Romaro_RR napisał:

jeszcze sprawa łańcucha bo nie ma juz iagra na tej stronie co kupuję osprzęt bo wykupili, czy wrzucić 105 czy moż być Ultegra bo w tej samej cenie ;-).

Łańcuch aby był 10 rzędowy. Ultegra będzie zapewne lżejsza.

3 minuty temu, Romaro_RR napisał:

Size Short Cage tak to jest krótki wózek "SS"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...