Kozmo

Jura Krakowsko-Częstochowska

Rekomendowane odpowiedzi

Kozmo

Planuję podczas mojego wrześniowego urlopu połączyć przyjemne z pożytecznym i wybrać się na kilka dni pojeździć, wypocząć psychicznie i poobracać się po Jurze, gdzie byłem już kilka razy, oczywiście nie wszędzie, w której urokach zakochałem się, jednak nigdy nie byłem tam na rowerze i stąd ciekaw jestem sugestii co do mojej zaplanowanej trasy, wskazówek, podpowiedzi :)

Dzień 1. Myszków - Podzamcze, ok. 55km.

W moim Zabrzu chciałbym zapakować się do pociągu i pojechać nim do Myszkowa. Stamtąd, już rowerem, do Złotego Potoku, żeby odpocząć chwilę, zjeść pstrąga i wyjechać do nie mniej słynnego Podzamcza, gdzie zorganizować sobie nocleg i trochę pozwiedzać. 

Screenshot_20190802-210054.thumb.jpg.3bd99b384c245597cc4e4d966842e88e.jpgScreenshot_20190802-211332.thumb.jpg.33fbce5763fb441b3261983ae6209396.jpg

Dzień 2. Podzamcze - Ojców, ok. 50km.

Tutaj raczej bez żadnych przystanków, zajechać aż do samego Ojcowa, gdzie znów odpocząć, pospacerować i zorganizować sobie nocleg.

Screenshot_20190802-212210.thumb.jpg.8fb76bf2a811f986788ec3390585eaae.jpg

Dzień 3. Ojców - Zawiercie, ok. 60km.

Wyruszyć z Ojcowa do Olkusza, gdzie poznać nowe miejsce, posilić się i odpocząć. Następnie pojechać z Ojcowa do Zawiercia, gdzie albo zapakować się w pociąg i wrócić do Zabrza, albo zorganizować sobie nocleg i wracać dopiero następnego dnia. 

Screenshot_20190802-212340.thumb.jpg.01ea5b867745ca9b3e0869af4b3bc7e3.jpgScreenshot_20190802-212600.thumb.jpg.56008ebaf57dc66f642b751bb692c8d1.jpg

Póki co, to tylko zarys trasy, w końcu gdzie tam wrzesień, jednak ciekaw jestem opinii, dobrych rad. Na mapach wujka Googla udało mi się tak zaplanować trasę, aby drogi raczej nie przecinały się, żebym nie jechał jedną drogą więcej, niż jeden raz. Czy ktoś, kto zna te rejony lepiej ode mnie, mógłby pomóc mi w udoskonaleniu planu tego tripu? ;)

Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
M.C

Na jakim typie roweru będziesz jechał? Jeżeli szosa, to musisz bardzo uważać z mapami Google, gdyż jadąc z Częstochowy do Katowic podczas już nawigowania zaczęły mnie kierować przez lasy (przez co musiałem się wracać i nadrabiać 15km).

Polecam wstępnie zrobić sobie trasę w aplikacji Komoot, gdzie można dokładnie ustalić rodzaj nawierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kozmo

Dzięki za poradę, jak będzie bliżej września, to chyba faktycznie sprawdzę trasę pod tym kątem za pomocą aplikacji, o której wspomniałeś. Jednak wydaję mi się, że trasa, która zaplanowałem prowadzi po asfalcie, w końcu faktycznie wybieram się rowerem szosowym. Ale na pewno nie zaszkodzi  poświęcić chwili i upewnić się. Raz jeszcze dziękuję ;) Wnioskuję, że przerabiałeś już Jurę na szosie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kozmo

A czy ktoś orientuje się, zna jakieś sprawdzone i przy tym stosunkowo tanie miejsca na nocleg w miejscowościach, gdzie chciałbym się przespać, czyli w Podzamczu, ewentualnie Ogrodzieńcu, później w Ojcowie i ostatecznie w Zawierciu, choć skłaniam się ku temu, żeby ten ostatni nocleg sobie odpuścić i spędzić go już w domu, w swoim łóżku ;) Chodzi mi więc o noclegi w tych dwóch, w sumie trzech pierwszych miejscowościach, gdzie bez problemu mógłbym też przechować rower :) Ktoś, coś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi