PiotrekGT

Token Ninja vs BB MT800 Pressfit

Rekomendowane odpowiedzi

PiotrekGT

Witam. 

Z racji tego, że Ninja kosztuje tyle co 3 press fity zastanawiam się nad jego sensem u siebie. Nie jeżdżę w błocie, wyłącznie suche dni. Kilometrów robie może 300 na miesiąc. Ostatnio coraz więcej głosów słyszę, że to już nie to co dawniej i że już nie strzelają.

Pacjent to moj Remedy 7, rok 2019 więc wg opinni już mufa powinna być wykonana starannie. 

Co zrobilibyście na moim miejscu? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Shimano ma dobre suporty, ale tylko dobre, ja pierwszy raz zamontowałem Ninja to jak ona się luźno kręci O_O Różnica w pracy kolosalna. Ten suport też ma wymienne od ręki łożyska.

Ja już więcej nie kupię suportu Shimano choć lubię ich produkty tak suport ninja gniecie shimanowskie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
leejoonidas

Skoro nic się nie dzieje z suportem to po co go wymieniać, ja na swoim shimanowskim już przjechałem około 5 tyś. km. w warunkach często skrajnych, śnieg, deszcz, przeprawy przez strumienie i póki co jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PiotrekGT

Wymiana korby ze srama na shimano się dzieje, a tak po za tym to nic się nie dzieje :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Ja powiem tak, jakbyś miał BSA to śmiało bierz coś od Shimano, ale jak masz pressfita ja wolałbym Tokena, takie mam zdanie i nie chodzi tu że Shimano nie wytrzyma i zaraz się rozleci, nie... Tu chodzi o to że konstrukcja Tokena jest pancerna a łożyska są dostępne bez problemu a działają płynniej niż Shimano.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PiotrekGT

Jestem na razie w miarę nastawiony na Ninja, w chwili obecnej jest nie do kupienia w żadnym sklepie, napisałem do oficjala kiedy można się spodziewać dostaw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Nooo nie dziwię się że ich nie ma :D Serio Piotrze, mało co tak zachwalam ale te suporty są mega, i szczerze Shimano przy tokenie to tak jakby Token bym na ceramicznych łożyskach, a nie jest, znaczy się można takie kupić ale pewnie korba sama się kręci :P

P.S. Nie mam umowy z Tokenem :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PiotrekGT

Dobra znalazłem wreszcie :P. Zakupiony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

hehehe dobra, jak coś to moja wina, tak powiedz swojej połówce :D:P Będziesz zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi