Skocz do zawartości

pomiar mocy


skonieczny1971

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie poszukuję informacji na temat miernika mocy do grupy SRAM Apex. Czy bardziej zaufać korbie czy raczej zainwestować w pedały z miernikiem. Nie ukrywam, że chciałbym w najbliższym czasie zmienić rower a co za tym idzie pewnie będzie również inny osprzęt. W związku z tym pytanie - co będzie bardziej uniwersalne .....

Odnośnik do komentarza

Już samo to że w niedługim czasie chcesz wymienić rower sprawia że pedały będą lepszą opcją. Drugim atutem przemawiającym za pedałami jest możliwość zakupu modelu z osobnym miernikiem dla każdej nogi. Choć taki wybór zależy też od licznika (nie każdy pokazuje osobna moc dla każdej nogi). Trzeci argument jest może naciągany ale pedały możesz przełożyć do każdego posiadanego przez siebie roweru.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli nowy rower nie będzie na Apex, odpada trochę możliwość przełożenia korby.

W sygnaturze widzę że masz TCX'a, przełaj - więc pedały pewnie MTB. Pomiar mocy jak na razie jest chyba tylko w pedałach szosowych (IQ2 nie liczę bo jeszcze nie wyszły i są niepewne), więc teraz pytanie co będzie twoim następnym rowerem i czy będziesz chciał do niego pedały szosowe czy MTB.

Ja bym poczekał z kupnem pomiaru do zakupu nowego roweru.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Rower MTB już mam... Pomiar mocy raczej do szosy - z butami/blokami nie ma problemu. Myślałem o Garmin Vector (mam Garmina Edge 1030) - ale słyszałem wiele negatywnych opinii...że niby trudno skonfigurować, skalibrować, że często tracą połączenie itp. Korba podobno tych problemów nie posiada ...Jest jeszcze opcja takiego tworu jak PowerPod, ale nie jestem do końca przekonany...

Odnośnik do komentarza

Rower MTB już mam... Pomiar mocy raczej do szosy - z butami/blokami nie ma problemu. Myślałem o Garmin Vector - ale słyszałem wiele negatywnych opinii...że niby trudno skonfigurować, skalibrować, że często tracą połączenie itp. Korba podobno tych problemów nie posiada ...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...