spondylus

Problem z korbą.

Rekomendowane odpowiedzi

spondylus
Napisano (edytowane)

Nie mogę zdjąć korby na tzw. kwadrat, tzn. jedno ramię ładnie zeszło za pomocą klucza do zdejmowania korb, a w drugim, prawym ramieniu klucz podczas dokręcania zamiast wypchnąć korbę to wyszedł z jej ramienia z gwintem. Czyli teraz klucz jest bezużyteczny, bo w ramieniu korby nie ma gwintu. Waliłem godzinę młotkiem i nic. Co zrobić? Pomóżcie.

Edytowane przez spondylus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

Podgrzac, uzyć WD40, zatanczyć "tanjec zdjetego ramienia korby".

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
spondylus

Jak podgrzać? Długo i co konkretnie? Ramię podgrzewać? A potem rozumiem młotkiem walnąć i zejdzie bo niby metal się rozszerzy tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

Dokładnie. Najlepsza byla by opalarka (jeśli korba idzie na złom) ale możesz ratować się wrzątkiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
spondylus

Korba idzie do śmieci, a jakiś domowo/piwniczny sposób podgrzania? Potrzymać minutę nad świecą? Dziwnie to brzmi, ale jak ma pomóc mogę nawet zaśpiewać Rotę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Serio ? Wystarczy dać podkładkę blaszaną pod bolec klucza i nie wpadnie do środka suportu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elmapeto

Podobno można pojeździć bez sruby i jest szansa ,że się poluzuje. Nigdy tego nie robiłem. Osobiście polecam wd i większy młotek jeśli ramie idzie na złom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
spondylus
Napisano (edytowane)

Kruk, ale on nie wpada do środka suportu. Chyba nie zrozumiałeś o co chodzi.

Edytowane przez spondylus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

Jeśli wkład suportu też idzie na złom to polecam użyć szlifierki kątowej. Nie ma sensu się szarpać. Obciąć i po problemie. Nie uszkodź tylko mufy.

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SzpiceR

Wystarczy użyć młotka i powinno zejść. Uderzyć z każdej strony, żeby "puściło" i wtedy wybić

No chyba, że masz możliwość użycia szlifierki to wtedy odetnij razem z osią supportu a resztę wykręć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Okey kumam, gwint w ramieniu się ukręcił.

Ramie korby raczej to wywalenia, bo nawet jak ściągniesz to potem znów będziesz się męczyć.

A jak ściągnąć? hmyyyy...

Może taki ściągacz by pomógł :

1196.jpg?v=0

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
spondylus
53 minuty temu, PrzeLuka napisał:

Jeśli wkład suportu też idzie na złom to polecam użyć szlifierki kątowej. Nie ma sensu się szarpać. Obciąć i po problemie. Nie uszkodź tylko mufy.

Trzeba mieć tą szlifierkę. Trzymałem 10 min. nad świecą po czym parę razy młotkiem i zero reakcji. Zostaje jakiś ściągacz do łożysk spróbować, albo szlifierkę załatwić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
seraph

Przejedź się z poluzowaną śrubą. Mi kiedyś tak dosłownie po kilku metrach spadło. Tylko nie wstawaj z siodła raczej😋

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Psiknięcie WD 40 też by nie zawadziło i zostawienie na noc.

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
spondylus
3 godziny temu, seraph napisał:

Przejedź się z poluzowaną śrubą. Mi kiedyś tak dosłownie po kilku metrach spadło. Tylko nie wstawaj z siodła raczej😋

To wykluczone, bo to ramię już poryte mocno od walenie weń, reszta napędu zdemontowana, więc nie ma szans.

1 godzinę temu, Kruk napisał:

Psiknięcie WD 40 też by nie zawadziło i zostawienie na noc.

Dałem, ale może właśnie na noc dałoby jakiś efekt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Red

Ściągacz do łożysk powinien sobie dać z nią rady ale użycie WD-40 i tak wskazane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Csaga

Tak jak Kruk polecam ten ściągacz, sam z niego korzystałem - jeśli jest bardzo zapieczone, to trzeba tylko ostrożnie ściągać, bo możne ładnie wystrzelić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi