Skocz do zawartości

Rękawiczki bez wstawek żelowych

JaW

Rekomendowane odpowiedzi

Poradźcie, pomóżcie. 

Szukam porządnych rękawiczek bez żelu czy innej pianki. Mają chronić dłonie podczas upadku na asfalt, mają mieć też dobrą wentylację. Interesują mnie wersje zarówno bez palców, jak i pełna, do jazdy w nieco niższych temperaturach. 

Ktoś coś doradzi? 

3 godziny temu, JaW napisał:

A Mechanix to raczej nie robi rękawiczek na rower. 

Pytasz o rękawiczki ochronne bez wkładów, żelów i pianek a Mechanix właśnie takie produkuje. To, że "nie są na rower" nie znaczy że nie da się ich podczas jazdy używać.

@PrzeLuka tak, da się. Jednak wolałbym rękawiczki na rower, z przewiewnym wierzchem. Skoro są takie, to po co kombinować?

Zajrzę dziś lub jutro do Deca, ale te Kross Race to w zasadzie spełniają moje oczekiwania. 

Edytowane przez JaW

mega przewiewne i gładkie wnętrze - piszą o jakiejś piance ale tak na prawdę rękawica jest praktycznie gładka

https://rocday.com/produkt/flow-gloves/?lang=pl

Ja mam rękawice specialized enduro - też szukałem rękawic bez poduszek itp. Tylko one mają protektory na wierzchu dłoni. Mega wygodne, przewiewne raczej nie. szybko się rozlatują. I tutaj dochodzimy do Mechanixów - to rękawice taktyczne - czyli muszą zapewniać dobre operowanie dłońmi - a o to też chodzi w rowerowych. Na plus - sa tańsze i wytrzymalsze z relacji użytkowników. Gdybym miał brać jakieś szmatki na ręce - rocdaye (no chyba że sa też takie mechanixy), coś z protektorem - mechanix

• Lubię to! 1

Kupiłem Kross Race 2.0 krótkie. Dziś odebrałem przesyłkę, i przymierzyłem - pasują. :)

Są ciekawie wykonane, wierzch elastyczny, cieniutki i przewiewny, a z drugiej strony taki jakby zamsz, ircha, na kciuku również, do ocierania potu. Oprócz tego kciuk i dwa sąsiednie palce mają pokrycie z silikonu, aby chwyt był pewny. Do tego duże pętelki, aby rękawiczki łatwo było zdjąć. 

Jakość wykonania bardzo dobra, kolorystyka stonowana, cena niska. Jutro sprawdzę w boju :)

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. 

Po pierwszej jeździe: rękawiczki przewiewne, nie poci się w nich ręka, a jechałem w temperaturze 25 - 27 stopni + słońce. Leciutkie, nie cisną, szybkie w zdejmowaniu. Polecam.