Zigfir

Siodło Speca do gravela

Rekomendowane odpowiedzi

Zigfir

Do Eskera 6.0 zamiast fabrycznego WTB Sport (które jest dla mnie za miękkie przez co mam wrażenie ciągłego obcierania) założyłem chwilowo siodełko Speca Phenom comp pożyczone z roweru MTB. Tyłek ma do niego przyzwyczajony więc jest ok. Siodełko jest jednak lekko przytarte po glebie i wypadało nabyć coś nowego.

I tu pojawia się dylemat. Czy do gravela, który w dodatku często też robi u mnie za szosę, nie lepiej byłoby kupić coś o bardziej płaskim profilu?

Konkretnie zastanawiam się nad serią speca Toupé. 

Wykombinowałem sobie, że kupię model z tytanowymi prętami czyli pozostaje seria Expert. I tu pierwszy dylemat bo Spec od jakiegoś czasu wypuszcza Toupé Expert tylko w wersji Gel.
Ponoć nowsze wersje 2019 nie są już tak udane, jak starsze bez gel-u. Niestety lokalny diler Speca nie daje możliwości wypożyczenia.
Ma ktoś Toupé Gel, czy miał styczność, ewentualnie porównanie z Phenomem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gregory34
Napisano (edytowane)

Mam taki model jak na grafice.Model Toupe Comp Gel 143mm.Spasowało mi od pierwszego posadzenia 4 liter.W pierwszym  niestety pękła skorupa,po 2 latach użytkowania  ,ale zakupiłem wtedy używkę i możliwe że  było trochę  nadwyrężone.Na początku 2018 r zakupiłem nówkę .Jak dla mnie bardzo wygodne.

specialized-toupe-comp-gel.jpg

strava.png

Edytowane przez Gregory34

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JaW

Jeśli "lokalny diler Speca nie daje możliwości wypożyczenia" siodła to podpowiem, że nie musisz trzymać się kurczowo tej marki. W innych sklepach można wypożyczyć Fiziki, można kupić siodła marki Pro z gwarantowanym zwrotem po 30 dniach (odzyskujesz 100% kasy). Rozejrzyj się, popytaj. 

Jeździłem na kilku modelach Speca i dla mnie nie były jakieś super, jakby to sugerowała ich cena. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi