avertos

[Wyczerpany] Jaka poręczna pompka? Opony tubeless

Rekomendowane odpowiedzi

avertos
Napisano (edytowane)

Witam,

jaką polecacie poręczną pompke co zmieszcze najlepiej do nerki? ew plecak jezeli lepiej by byly wieksze, 
Chodzi o to by na wjazd wjechac na max cisnieniu lub troche mniej a na zjazdy sobie spuscic, a na powrot do domu dompompowac znowu,

Choc dobrze by bylo gdyby awaryjnie opona z mlekiem sie "przebiła" to zeby ja od zera tez napompowac bez problemu tzn by nie trwalo to dluzej niz 30min.

Im mniejsza a najbardziej wydajna = tym lepiej. Choc gdy poogladalem troche filmikwo to gosciu polecal pompke firmy LEZYNE, kwestia czy obsłuży ona opony tubeless? zawory podobno sie zmieniaja wtedy, fabrycznie mialem zawór presta, jaki bede mial to nie wiem, dopiero jutro mam mlekowanie
Inna z polecenia (szajkbajk) to Crank Brothers (

)

Duzy wybor jednak wole podpytac osób z doswiadczeniem

Edytowane przez avertos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elmapeto

Stary, jak Ty sobie radzisz z zakupami ? Kupienie dwudziestu produktów codziennego użytku  zajmuje Ci pewnie półtora miesiąca...

Kup taka pompkę jaką chcesz . Dokonaj wyboru SAM. Najlepiej kup czarną. Czarne pompki dobrze dmuchają:-)

• Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Motke
7 godzin temu, avertos napisał:

kwestia czy obsłuży ona opony tubeless? zawory podobno sie zmieniaja wtedy, fabrycznie mialem zawór presta, jaki bede mial to nie wiem, dopiero jutro mam mlekowanie

Przed oddaniem do serwisu oznacz sobie te zawory a 99% nic się nie zmieni.

Prawdopodobnie już masz zalane mlekiem a oni robią tylko dolewkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
CoolBreeze

Jakiej byś nie wybrał, to do twojej niebieskiej zabawki najlepsza będzie pompka w wersji HV.

Btw, weź w końcu zacznij jeździć i czerpać z tego radość. Zobaczysz jak ci wszystkie dylematy zakupowe miną. Jeżdżąc będziesz poznawał swój rower i swoje umiejętności i potrzeby. Sam będziesz wiedział czego ci w boju pasuje.
Wyszukujesz dużo informacji, ale popracuj nad ich samodzielną i krytyczną analizą.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
Napisano (edytowane)

Kup taką:

https://allegro.pl/oferta/pompka-reczna-lezyne-hv-drive-90psi-216mm-niebiesk-7609062464

Ma wężyk (jest to mega wygodne i powoduje, ze nie ruszasz zaworem podczas pompowania), obsługuje oba typy zaworów, jest mała, kolorem będzie Ci pasować do roweru i do tubeless też się nadaje ;) 

Uprzedzając kolejne pytanie - kup sobie jeszcze manometr, żebyś wiedział ile dokładnie powietrza masz w oponach.

Np. taki:

https://allegro.pl/kategoria/akcesoria-pompki-rowerowe-16428?string=manometr schwalbe&order=p&bmatch=baseline-var-n-dict4-sort-sqm-bp-spo-1-3-0531

lub taki:

https://allegro.pl/oferta/topeak-manometr-smartgauge-d2-7634444149

lub taki:

https://allegro.pl/oferta/sks-manometr-airchecker-av-sv-7625261548?reco_id=cbd79a6a-8ce3-11e9-adf4-246e9677f310&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Edytowane przez Sziva

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
avertos
Napisano (edytowane)

Dzięki Shiva, faktycznie podoba mi sie, tylko wolalbym wszystko w jednym raczej, tutaj pompka + manometr w jednym i znacznie tańsza od kupowaniu obu, co myslicie?

wężyk jest, dłuższa, aluminiowa, jeszcze taka cena to grubo, 5,5 barów czyli i tak ponad tyle ile moje kola moga miec
Tylko czemu taka tania? :P
https://www.szumgum.com/pompka-beto-mini-alu-champ-003ag-manometr-z-wezykiem.html

Tutaj z zaworem upostowym by cisnienie nie wylatywalo, ta juz mi sie bardziej podoba:
https://www.domenasportowa.pl/product-pol-185975-Pompka-Kross-SKEIRON-II.html?selected_size=uniw&gclid=Cj0KCQjwxYLoBRCxARIsAEf16-tmjENJy5l92CjeyoCQiXeQylEkWtmY2FECpUdJwVEAkUFUQcqMBLwaApi7EALw_wcB

Pomozecie wybrac?

Edytowane przez avertos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Red
10 godzin temu, avertos napisał:

Choc gdy poogladalem troche filmikwo to gosciu polecal pompke firmy LEZYNE, kwestia czy obsłuży ona opony tubeless?

Każda pompująca z dużą objętością obsłuży tubless. Mam Lezyne Alloy Drive M i udało mi się nią napompować nawet rozszczelnionego tubeless'a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
avertos
3 minuty temu, Red napisał:

Każda pompująca z dużą objętością obsłuży tubless. Mam Lezyne Alloy Drive M i udało mi się nią napompować nawet rozszczelnionego tubeless'a

A czemu od razu nie wziąć z manometrem? Czy nie jest to potrzebne jak ktos sie zna i robi to na wyczucie?
Wyzej wkleilem pare propozycji z załączonym na stałe manometrem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
2 minuty temu, avertos napisał:

A czemu od razu nie wziąć z manometrem? Czy nie jest to potrzebne jak ktos sie zna i robi to na wyczucie?

Nie znam nikogo, kto miałby manometr w palcach.

Bierz pompkę z manometrem jeśli chcesz.

Ten Kross jest do amortyzatorów i damperów. Zarżniesz się zanim napompujesz koło, gdyż ta pompka wtłacza bardzo małą ilość powietrza na raz.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
avertos
Napisano (edytowane)

@Sziva
Kurde ok, nie ukrywam wiec ta mi sie najbardziej podoba:
https://allegro.pl/oferta/pompka-reczna-lezyne-hv-drive-90psi-216mm-niebiesk-7609062464

Tylko czy ten chwyt na pewno mozna zamontowac pod ramę? Jakis maly ten chwyt, a fajnie by bylo miec pompke gdzies do roweru podpieta niz jak z nia jeździć i specjalnie brac duzy plecak tylko pod pompke, mam taką nerke i chyba wole wersje 17cm, tam sie zmiesci ta pompka lezyne w wersji 17cm, nie lubie nosic plecaków jak jezdze i w sumie niczego :P wszystko wtedy lata

Edytowane przez avertos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva

Ten chwyt montujesz w dziury pod uchwyt do bidonu.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek
33 minuty temu, avertos napisał:

wężyk jest, dłuższa, aluminiowa, jeszcze taka cena to grubo, 5,5 barów czyli i tak ponad tyle ile moje kola moga miec
Tylko czemu taka tania? :P

Mam tą pompkę od chyba 3 lat. Ogólnie daje rady, ale nabicie opony 700x35C z 3 do 5bar to solidna chwila pompowania i grzania alu. Mi się zwykle nie chce, więc wrzucam ile daje rady, a później robię pauzę przy którejś ze sprawnych stacji serwisowych na mieście. Ma za to jedną zaletę, o której żaden sprzedawca nie pisze. Logo BETO na jej szczycie jest silikonowe, więc nakręcasz wężyk na zawór, stawiasz pompkę "na głowie" i dusisz do ziemi jak na mini-podłogowej. Naturalnie patent nie działa zbyt dobrze na sypkim piachu, ale kawałek kamienia zawsze się znajdzie. Osobnym problemem jest właśnie nakręcana końcówka - u mnie na jednych zaworach zakręca się i uszczelnia wzorowo, na innych nie idzie jej dobrze nakręcić i nie otwiera zaworu. Dodam, że problem dotyczy wyłącznie zaworów DV, zawory samochodowe zawsze działały wzorowo i ogólnie pod takie kupowałem tą pompkę. No i jak chcesz ją wozić przyczepioną pod bidonem z wężykiem idącym przy samej ramie, to zabezpiecz ramę taśmą, bo latająca końcówka ją porysuje. Sprawdzone :/ Ogólnie nie wiem czy kupiłbym ją ponownie.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
avertos
Teraz, Sziva napisał:

Ten chwyt montujesz w dziury pod uchwyt do bidonu.

Tam mam bidon z wodą do picia.... odpada, wole wodę niz pompke:
V9pf9nz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Red
11 minut temu, avertos napisał:

Jeśli chcesz małej pompki to lepiej zrezygnuj z tej z manometrem bo on ją zwyczajnie powiększa. I tak po paru pompowaniach ciśnienie sprawdza się na wyczucie. To nie apteka i 1-3psi nie zmienia odczuć z jazdy.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN
41 minut temu, avertos napisał:

Dzięki Shiva, faktycznie podoba mi sie, tylko wolalbym wszystko w jednym raczej, tutaj pompka + manometr w jednym i znacznie tańsza od kupowaniu obu, co myslicie?

To tutaj się nie sprawdzi, miałem pompkę z manometrem, pokazywała bzdury, a manopetr w terenie się rozpadł, zgubiłem szkiełko i wskazówkę.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
avertos
Napisano (edytowane)

Ok rozumiem czyli manometr odpada, kupie najwyzej osobno zreszta wiem jak zrobic to na wyczucie.

A co powiecie na tą  LEZYNE w wersji 17cm? ta różnica 4cm faktycznie znacząca? 
https://www.szumgum.com/pompka-reczna-lezyne-hv-drive-abs-90psi-rozne-kolory.html
I wtedy moglbym ja włożyć do nerki

Edytowane przez avertos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Red
1 minutę temu, avertos napisał:

V9pf9nz.jpg

Uchwyt na pompkę montujesz razem z koszykiem i nie musisz z niego rezygnować

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
Teraz, avertos napisał:

V9pf9nz.jpg

Przypatrz się temu uchwytowi. Montujesz go, a na wierzch dajesz uchwyt do bidonu. Pompka jest z boku montowana.

Tak to wygląda:

Lezyne-pumps-1.thumb.jpg.dd62311c186f7b0063a62517eb4ece8a.jpg

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
avertos
5 minut temu, Sziva napisał:

Przypatrz się temu uchwytowi. Montujesz go, a na wierzch dajesz uchwyt do bidonu. Pompka jest z boku montowana.

Tak to wygląda:

Lezyne-pumps-1.thumb.jpg.dd62311c186f7b0063a62517eb4ece8a.jpg

O kurdeee, zajebiscie, podoba mi sie to  meeeeega, zamawiam więc od razu tego LYZONA !!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN
1 minutę temu, avertos napisał:

O kurdeee, zajebiscie, podoba mi sie to  meeeeega, zamawiam więc od razu tego LYZONA !!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

Szczerze, też tak mam pompkę... najtańszą z Decathlona, ogarnia tubelessy w terenie, a jak zgubisz to nowa 14,99... Po ciul przepłacać...

• Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
avertos
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, SpiderMAN napisał:

Szczerze, też tak mam pompkę... najtańszą z Decathlona, ogarnia tubelessy w terenie, a jak zgubisz to nowa 14,99... Po ciul przepłacać...

kurde, to ja juz nie wiem co robic, a podasz link do tej pompki?
wole cos kupic na lato, niz jak ciagle kupowac nową + by sie latwo pompowało, czyli nie ma znaczenia czy pompka za 14,99zl czy za 100zl?

Chodzi o to by:
-nie rozpadłą się od pompowania /uderzenia
-miala przyczep na bidon czy na cokolwiek innego bo w sumie nie zawsze chcialbym z nia jezdzic wiec moze byc tez gdzie indziej przymontowana

Edytowane przez avertos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
2 minuty temu, SpiderMAN napisał:

Wróżę długą dyskusję temu wątkowi...

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN
1 minutę temu, Sziva napisał:

Wróżę długą dyskusję temu wątkowi...

2018-09-11 17.38.56.jpg

Dla niedowiarków...

Pompek tych używam od 10lat, jak zgubisz, a to się zdarza to nie żal...

Fabryczny uchwyt jest do dupy, nie ma zabezpieczenia, i z niego pompki dośc często w terenie wypadają.

Na zdjęciu widać uchwyt od wspomnianej pompki Gianta z manometrem, którą widać na filmie z moim poprzednim rowerem na kanale u Szaja.

Uchwyt ten posiada gumkę zabezpieczającą i pompka nie ma szans wylecieć.

Wiadomo, że Lezyne będzie lżejsza, może i lepiej napompuje, ale co do tej pompki złego słowa nie powiem, swoje zadanie spełnia świetnie.

6 minut temu, avertos napisał:

kurde, to ja juz nie wiem co robic, a podasz link do tej pompki?
wole cos kupic na lato, niz jak ciagle kupowac nową + by sie latwo pompowało, czyli nie ma znaczenia czy pompka za 14,99zl czy za 100zl?

Chodzi o to by:
-nie rozpadłą się od pompowania /uderzenia
-miala przyczep na bidon

https://www.decathlon.pl/pompka-rowerowa-rczna-mnp-100--id_8056700.html

nawet nie 14,99... a 11,99, w tej cenie lepszych pompek nie ma.

Miałem do tej port takie 3, dwie zgubiłem na maratonach w lesie. Nie zepsuła się nigdy, bez problemu mozna napompować nią koło do 5-5,5 bara.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
avertos
Napisano (edytowane)
6 minut temu, SpiderMAN napisał:

2018-09-11 17.38.56.jpg

Kupie i tak lezyne, jest lżejsza i bardziej mi sie podoba, ta co wkleiles nie pasuje do mojego roweru, wyglada jakby na sloncu miala sie rozpuscic, ten plastik.. to tak jakbym kupil samochod za 50 tys i felgi tam dał najtansze..

Walić pompke, co to za błotniki?
Sam kupilem przed chwilą ten, w wersji niebieskiej:

https://rowerowy.com/sklep/akcesoria/blotnik/prod/racefender-pixel-z

myslisz ze na tył tez będzie pasować? ale tam na dół nizej bo to co Ty zrobiles to tylko blokuje by na dolną rure podsiodłową błoto nie leciało, nie chroni dolnego dampera przed ubrudzeniami, nizej nie mogles dac? bo sam sie nad tym zastanawiam dlatego na razie tylko 1x przedni kupilem

Edytowane przez avertos
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN
4 minuty temu, avertos napisał:

Kupie i tak lezyne, jest lżejsza i bardziej mi sie podoba, ta co wkleiles nie pasuje do mojego roweru, wyglada jakby na sloncu miala sie rozpuscic, ten plastik.. to tak jakbym kupil samochod za 50 tys i felgi tam dał najtansze..

Walić pompke, co to za błotniki?
Sam kupilem przed chwilą ten, w wersji niebieskiej:

https://rowerowy.com/sklep/akcesoria/blotnik/prod/racefender-pixel-z

myslisz ze na tył tez będzie pasować? ale tam na dół nizej bo to co Ty zrobiles to tylko blokuje by na dolną rure podsiodłową błoto nie leciało, nie chroni dolnego dampera przed ubrudzeniami, nizej nie mogles dac? bo sam sie nad tym zastanawiam dlatego na razie tylko 1x przedni kupilem

Nie rób off topa...

Bo będzie kara...

• Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.