Primal

Taperowana główka ramy

Rekomendowane odpowiedzi

Primal

Witam 

mam 17 lat jestem świeży w temacie składania rowerów ostatnio kupiłem ramę dartmoor primal 2017 który ma taperowana główkę ramy. Z czasem będę wymieniał wszystkie podzespoly na nowsze A narazie przeloze ze starego roweru . W starym treku miałem rock shox dart 1 który nie ma taperowanej sztycy i tu nasuwa się pytanie czy jest sposób aby taki amortyzator zamontować , czy może są jakieś podkładki redukcyjne ?

Z góry dziękuję za wszystkie cenne odpowiedzi 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ahaja
Napisano (edytowane)

To się nazywa stery redukcyjne - np Dartmoor Blink. Ale Twojemu uginaczowi brakuje ładne kilkadziesiąt mm skoku do tej ramy ...

Edytowane przez ahaja
  • Pomógł 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

Przeszczep się nie uda z powodu skoku amora, więc wsadz ramę w pudło i zbieraj na amor.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Motke

Przeszczep się uda a stery nie nazywają się redukcyjne tylko stery. Takie zwykłe. Ważne jedynie by dolne stery miały 2 bieżnie: do 1.5" jak i do 1 1/8".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Red
10 godzin temu, ahaja napisał:

To się nazywa stery redukcyjne - np Dartmoor Blink. Ale Twojemu uginaczowi brakuje ładne kilkadziesiąt mm skoku do tej ramy ...

Nie stery redukcyjne tylko stery z redukcją. W Blink'ach są dwie bieżnie jednak na widelec tapered a druga z redukcją w sterówki 1 1/8. Wiem, czepiam się ale nazywamy rzeczy po imieniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka
4 godziny temu, Motke napisał:

Przeszczep się uda

Jak Twoim zdaniem będzie wyglądała geometria tego roweru z uginaczem o skoku 80 mm gdy producent zaleca 130-160 mm? To nie ma prawa jeździć dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Red

Oj tam. Najwyżej będzie szorował korbą po ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi