KrzysiekMTB

Kasina bike park

Rekomendowane odpowiedzi

KrzysiekMTB

Witam wszystkich

Przymierzam się do wyjazdu w okolice Kasiny między 4 a 7 lipca. Będę tam z początkującą grupką kolarzy mtb, i mam w związku z tym kilka pytań. Szukałem w archiwum ale nic sensownego nie znalazłem.

- w samym bike parku jest kilka łatwych tras, więc ok. Ale czy w okolicy są jeszcze jakieś inne ciekawe trasy? Szukałem na trailforks ale tam nic nie ma...

- czy ktoś miał do czynienia z wypożyczalnią w bike parku? Mają podobno NS Snabb, więc teoretycznie ok, ale czy są w dobrym stanie? Trzeba rezerwować wcześniej, czy zwykle nie ma problemów z dostępnością?

- może ktoś przypadkiem planuje wtedy pobyt w bike parku?

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ares

Te trasy to dla kogo? Dla Ciebie czy tych początkujących? Kasina jest nieco z boku więc cokolwiek fajnego wymaga jednak dojazdu. Najtrudniejsze to masz Mogielicę z pobliskiego Jurkowa czy słynny zjazd ze Szczebla do Mszany ale to już poziom P5. Jest Ćwiliń na Gruszowiec. Z łatwiejszych coś by się znalazło w Gorcach czy pobliskim odcinku między Kasiną a Myślenicami. 

Kasina jest oblegana więc tyle co mogę doradzić to jednak zapytać o rezerwację. Więcej nie pomogę poza info jaki stan szlaków ale to też za jakiś czas bo na dzisiaj jest fatalnie. 

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KrzysiekMTB
Napisano (edytowane)

Dzięki! Jadę z nimi ale to oni mają się nie pozabijać. Wiem, że co poniektórzy będą na xc ht… obejrzę te Gorce i Myślenice.

Pozdrawiam

Krzysiek

7 godzin temu, Ares napisał:
Najtrudniejsze to masz Mogielicę z pobliskiego Jurkowa czy słynny zjazd ze Szczebla do Mszany ale to już poziom P5.

A tak przy okazji - jaka to skala trudności? Ja znam tylko S0-S5 http://mysingletrail.com/difficulty-scale/ dzięki. 

Pozdrawiam

Krzysiek

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Edytowane przez KrzysiekMTB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
patryk92

Co do wypożyczalni to lepiej jest zarezerwować sobie coś wcześniej :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ares
10 godzin temu, KrzysiekMTB napisał:

A tak przy okazji - jaka to skala trudności? Ja znam tylko S0-S5 http://mysingletrail.com/difficulty-scale/ dzięki. 

Mogielica to wymagający teren z dużą ilością głazów, kamieni i rock gardenów. Do tego stromo. Nie mniej to raczej obowiązek tam być nawet na HT. Trasa z Jurkowa szutrem na przeł Przysłopek i dalej przez halę Stumorgową na szczyt jest najbardziej popularna. Wrócić możecie tym samym szlakiem na przeł i udać się dalej przez Krzystonów na Jasień. Z Jasienia odbija bardzo fajny zielony do asfaltu gdzie w większości jest już w dół do Jurkowa. 

Z Kasiny warto udać się na pobliski Lubomir i Łysinę oraz dalej do schroniska na Kudłaczach. Dalej zrobić pętlę zielonym przez Kamiennik do Poręby i wrócić czerwonym do schroniska. Gorce to głównie Turbacz ale tu by cokolwiek doradzić trzeba zdecydować się z którego miejsca startować bo nie wszędzie się da z powodu Parku Narodowego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KrzysiekMTB
3 godziny temu, Ares napisał:

Mogielica to wymagający teren z dużą ilością głazów, kamieni i rock gardenów. Do tego stromo

Super 😁. Dzięki za pomoc, zacznę planować trasę wokół tych punktów. Będzie pewnie dzień w bike parku, dwa dni na trasach wokół Kasiny.

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piter614

Mieszkać blisko takich terenów piękna sprawa
Polecam aplikacje mapy.cz lub ich stronę mapy.cz znajdziesz tam dużo tras

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piter614

Ares jest gdzieś mapa dostępna szlaków
Bo raczej nie można sobie tam wszędzie rowerem śmigać? Czy jestem w błędzie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ares

Od wielu lat jak już korzystam to z mam Compassu. Są najbardziej dokładne jak idzie o to co jest w terenie. Obecnie choćby na portalu goryiludzie.pl 

@piter614 pytasz zapewne o Gorczański Park. Tak nie wszędzie się da z racji przepisów, z drugiej strony technicznie bo sporo szlaków wyschodkowali. Inne bywają obecnie zamknięte. Kilku nie ma na mapach ale są dopuszczone do ruchu rowerowego jak żółty z przeł Borek na Czoło Turbacza. Jeśli zachowujemy się z kulturą i grzecznie to straż parku często przymyka oko tam gdzie teoretycznie nie powinno nas być. Tak jest na jednym z najładniejszych odcinków między Jaworzyną Kamienicką a Polaną Przysłop w stronę Gorca. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piter614

Pytam bo młodego interesuje bardziej bike park a mnie sam jazda

Znasz może tam gdzie jakieś pole namiotowego z prawdziwego zdarzenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piter614

Tak pytałem o Gorczański Park

No ty o chyba w aplikacji mapy.cz
Są te szlaki pododawane
8b0a4e87d6d11707390a86fc67ff1547.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ares

Tak są ale nie wszystkie i nie te zamknięte. Tego żadna mapa nie uwzględni. W kwestii pola namiotowego to z tego co kojarzę po drugiej stronie we wsi Knurów. Tylko to się nijak ma do Kasiny czy jazdy choćby od strony Mszany. Są też pola namiotowe położone wysoko w górach. Pod Gorcem jest od wakacji czynna baza namiotowa i pole namiotowe. Warunki jak to w górach choć dzieci tam widuję. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi