Skocz do zawartości

Podwijanie się łańcucha Korba XT Shimano FC M785


KOUCZOR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z podwijaniem się łańcucha pod ramę. Podwija się on przy przekładaniu biegu na wyższy blat. Wygląda to tak jakby na ząbku był zadzior, łańcuch zahaczył się i próbował jeszcze raz zawinąć się na blat tylko, że od dołu... Skutek jest taki że klinuje się pomiędzy przerzutką blatem a ramą. Na blatach nie ma żadnych zadziorów, ani nic w tym stylu...Wszystko jest wyregulowane... Ktoś miał podobny przypadek? Ręce mi opadają i nawet myślałem nad przejściem na 1x10...

Odnośnik do komentarza
Franz Mauer

Przeglądnij łańcuch czy przęsełka są w porządku i nasmaruj ;) Kiedyś spotkałem się z takim przypadkiem i okazało się, że niektóre przęsełka były "suche" i zaczepiały się na żąbkach. MOże to coś pomoże, a na pewno nie zaszkodzi :)

Edytowane przez Franz Mauer
  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Łańcuch jest nowy. Od rana dzisiaj zdjąłem korbę wyczyściłem i przejrzałem blaty. łańcuch ma może z 20-30 km. Przy okazji zdjąłem przerzutkę i przeczyściłem. Nasmarowane założone wszystko na nowo i po kilku zmianach znowu to samo. Najgorsze jest to że nie ma reguły....

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, KOUCZOR napisał:

Łańcuch jest nowy. Od rana dzisiaj zdjąłem korbę wyczyściłem i przejrzałem blaty. łańcuch ma może z 20-30 km. Przy okazji zdjąłem przerzutkę i przeczyściłem. Nasmarowane założone wszystko na nowo i po kilku zmianach znowu to samo. Najgorsze jest to że nie ma reguły....

Na starym łańcuchu było ok? Czy zmieniałeś mały blat również ?

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Na starym łańcuchu było to samo. Może jest coś nie tak z tymi blatami. Chyba zainwestuje w tarcze bo to chyba jedyna droga do szczęścia :P

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, KOUCZOR napisał:

Na starym łańcuchu było to samo. Może jest coś nie tak z tymi blatami. Chyba zainwestuje w tarcze bo to chyba jedyna droga do szczęścia :P

Zwróć uwagę na sprężynę wodzika tylnej przerzutki czy nie ma problemu z należytym  napięciem łańcucha .

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

I jak twój problem? Rozwiązany? Właśnie walczę z tym samym na identycznej korbie. Brak u mnie widocznych śladów zużycia małej zębatki ani łańcucha a przy zabłoconym napędzie na młynku nie da się podjechać pod górkę:| Nie mówiąc o wrzucaniu łańcucha na większy blat...

Odnośnik do komentarza

Wymieniłem dwa blaty, wymieniłem przerzutkę na down swing (mam nadzieje, że będzie się mniej zapychać) i czekam aż mnie puści choroba żeby wjechać tym w błoto. Wymieniłem wszystko co tylko można było. Jak nie pomoże zostaje przerzucenie na 1x10 :P. Dam znać jak przetestuje. 

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj zrobiłem prowizorkę antichainsuckową podejżaną na YT zbudowaną z pięciu trytek i podkładki gumowej z dętki. Problem pilny, działania nerwowe bo już jutro Northtec w Jabłonnej. Czy ten patent pomoże? Się okaże. Po niedzieli wezmę się za szlifowanie zębów małej zębatki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...