ktokolwiek

Giant Propel Advanced 0 2018 - szybszy niż wiatr :)

Rekomendowane odpowiedzi

ktokolwiek
Napisano (edytowane)

Mój nabytek sprzed dwóch tygodni.

Pełna specyfikacja ze strony producenta:

https://www.giant-bicycles.com/pl/propel-advanced-0

Czemu aero? Bo wygląda rewelacyjnie, bo do najbliższych sensownych gór mam jakieś 300 km, bo jestem raczej typem sprintera

Kilka słów po jakichś 300 km. Przecina wiatr rewelacyjnie, w sprintach składa się jak przecinak, Di2 zmienia jak marzenie, jeden pyk małego palca i po sprawie.

Pod górę (a raczej wzgórze w mojej okolicy) również świetnie daje radę, spokojnie można stanąć na pedały i rozkołysać na boki, no ale nie do tego jest stworzony.

Stworzony jest do szybkiej jazdy na wprost, przecinania wiatru, i mocnych sprintów na finiszu. I w tym sprawdza się znakomicie

Zdecydowałem się na wersję Propela z klasycznym kokpitem, a nie zintegrowanym aero z uwagi na większe pole do modyfikacji ustawień pod siebie. Na razie mostek fabryczny 110.

Na zdjęciach już po moich małych modyfikacjach pod siebie.

-zmiana kasety na ciaśniejszą z fabrycznej 11-28 na 12-25 - duuużo lepiej się sprawdza na płaskich ustawkach i mocnej jeździe na czas

-dołożenie padów żelowych i drugiej owijki dla lepszego komfortu

-zmiana siodełka z fabrycznego giantowskiego na szersze 142 mm Pro Stealth z krótszym nosem

-pedały Ultegra

-bidony aero Elite Crono CX (wyglądają kozacko i podobno dają 2 waty na bidon )

PS. realna waga jeszcze "na nowo" 7,95 mi wychodziła

Foty:

IMG_0002.thumb.JPG.79abb25ee707ff283bdfdbca3e1870bc.JPG

IMG_0009.thumb.JPG.98a69bad4819c554cad994ab37e3cc2d.JPG

IMG_0010.thumb.JPG.94ce4510a07330c54cf2a49a537b4576.JPG

IMG_0011.thumb.JPG.10bb7ee510a0b748c32450f077b56cd8.JPG

IMG_0015.thumb.JPG.b81cec12b3d6b14fe23389e2b75ce5de.JPG

IMG_0021.thumb.JPG.c5b91713b587c79b9adf6dc8c56834d8.JPG

Edytowane przez ktokolwiek
  • Lubię to! 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pavello
Napisano (edytowane)

Piękna maszyna - i do tego na Di2 - fiu fiu :x Szkoda tylko że nie montują wewnętrznego sterownika - wtedy wszystko wygląda trochę bardziej elegancko ;)

jak się zapatrujesz na porównanie mechaniczny osprzęt vs elektronika ? Warto jest kombinować aby jakiegoś dnia pośmigać na czymś takim ? 9_9

Z jakich padów żelowych korzystasz ? Ich działanie jest odczuwalne ? :)

Edytowane przez pavello

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ktokolwiek
16 godzin temu, pavello napisał:

jak się zapatrujesz na porównanie mechaniczny osprzęt vs elektronika ? Warto jest kombinować aby jakiegoś dnia pośmigać na czymś takim ? 9_9

Z jakich padów żelowych korzystasz ? Ich działanie jest odczuwalne ? :)

Coś jak różnica w aucie między zwykłą skrzynią manualną, a np szybkim automatem DSG z łopatkami przy kierownicy. I na tym i na tym się fajnie jeździ, ale to drugie wygodniejsze, szybsze i sprawniejsze.

Zasadnicza różnica jest również na podjeździe lub ostrym sprincie gdy jedzie się "na oparach" i pot zalewa oczy. W mechanice jednak podciąganie biegu (np jak ciśniemy w górę i chcemy sobie odelżyć) wymaga tego 3-4 centymetrowego ruchu palca, w elektronice wszystko działa na zasadzie półcentymetrowego - bezwysiłkowego skoku i pyknięcia - zmiana jest błyskawiczna. Że o przedniej przerzutce to nie ma co wspominać w ogóle.

Trymowanie w elektronice odbywa się samoistnie (wózek ustawia się idealnie w pozycji łańcucha w zależności od tylnej przerzutki). Dodatkowo można zaprogramować (jeszcze się w to nie bawiłem, ale jest taka opcja) że np zmieniając przód z dużej na mała, automatycznie zmienia tyle ile zaprogramujemy (np 3) z tyłu (tak żeby nie było zbyt odczuwalnej różnicy od razu) .

Całą kasetę też można przelecieć trzymając wciśniętą klamkomanetkę.

Awaryjność to tego już nie wiem, na razie i tak mam gwarancję :)

Warto pokombinować jeśli tylko fundusze pozwalają :)

Pady żelowe mam w jednym rowerze :

https://www.metrobikes.pl/pl/p/Pady-zelowe-Specialized-S-Wrap-Roubaix-czarna/37674

w drugim:

http://www.cyklomania.pl/mobile/fizik-bar-gel-wkladki-zelowe-gel1-4szt,id1761.html

I w zasadzie to samo. Różnica pewnie że jest odczuwalna. Jest miękko i wygodnie w chwycie z góry, fajnie tłumi nierówności, a podczas jazdy pod górę i stanięciu na pedały i tak łapiemy rogi od dołu gdzie tej miękkości nie ma i by nam przeszkadzała. Tak samo w sprincie.

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi