Skocz do zawartości

SR SUNTOUR XCR RL-R Air - niska temperatura i brak działania amortyzatora.


Arbusialskyy DDL

Rekomendowane odpowiedzi

Arbusialskyy DDL
Opublikowano

Witam Posiadam problem z tym widelcem: SR SUNTOUR XCR RL-R Air, Przy 6 stopniach tak jakby amortyzator zamarza, wogóle się nie rusza dzis przy 12 stopniach zaczął mniej działać. Z góry dziękuje za wszelką pomoc :)

Opublikowano

Pisz do kolegi Activia, On jest przedstawicielem Suntoura na forum.

Opublikowano
4 godziny temu, Arbusialskyy DDL napisał:

Witam Posiadam problem z tym widelcem: SR SUNTOUR XCR RL-R Air, Przy 6 stopniach tak jakby amortyzator zamarza, wogóle się nie rusza dzis przy 12 stopniach zaczął mniej działać. Z góry dziękuje za wszelką pomoc :)

Prawdopodobnie kolejny przypadek z amortyzatorem przed serwisem zerowym. Kontaktuj się z @ACTIVIA pewnie będzie znał przyczynę. 

Arbusialskyy DDL
Opublikowano

Nowy rower, zakupiony 2 miesiace temu.

  • 2 tygodnie później...
Arbusialskyy DDL
Opublikowano

Witam, Szajbajk w odcinku o serwisie Amortyzatora SR Suntour XCR powiedział ze jest tam najprawdopodobniej olej 80WT, jak wleje ten olej https://allegro.pl/oferta/rock-shox-olej-do-amortyzatorow-15-wt-120ml-7991860985? to nic się nie stanie? Czy nie będzie tak chodził jak trzeba amortyzator jest za twardy oraz przy temperaturze 6 stopni zamarza, zdarza się przy 8 ze juz nie chodzi wcale.

Arbusialskyy DDL
Opublikowano

Co moze miec wspólnego z twardościa amortyzatora? Co bede jeszcze potrzebował do wykonania? Mamy Olej uszczelniajacy do komory powietrznej, jakis smar? Uszczelki kurzowe jeszcze nie.

Opublikowano

Przeczytaj to...

Serwis XCRa wygląda bardzo podobnie.

Arbusialskyy DDL
Opublikowano

A co moze byc powodem ze amortyzator jest twardy? 

Opublikowano
1 minutę temu, Arbusialskyy DDL napisał:

A co moze byc powodem ze amortyzator jest twardy? 

Suchy (brak smarowania) i brudny.

Arbusialskyy DDL
Opublikowano

Dziękuje bardzo :) 

Pytanko brak smarowania sprezyny czy brak tego oleju?

Opublikowano

Wszystko masz opisane (co smarować i czym) w wątku, który podlinkowałem. Nie masz pewnie w swoim XCR gąbek olejowych. Kup je, nasącz olejem tym samym co wlejesz do komory i wsadź w szczelinę między ślizgami a uszczelkami kurzowymi.

Arbusialskyy DDL
Opublikowano

Jeszcze jedno, odkręcałem rebound zeby szybko się uginał, wyskoczyło to wsadziłem spowrotem, lecz nie moge regulowac rebounda. Prosze o pomoc.

Arbusialskyy DDL
Opublikowano

Tak pokrętło reboundu wygląda inaczej niz u szajbajka.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...