Skocz do zawartości

Giant defy advanced 3 2016 r. disc - wymiana kół.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich, 

w zeszłym roku zakupiłem z drugiej ręki rowerek jak w temacie. Z uwagi ze  to  rower z hamulcami tarczowymi, nadal jest jeszcze mały wybór kół  , dlatego

zastanawiam się czy sprzedać rower czy pokusić się na razie na wymianę kół.

Na koła zamierzam wydać nie więcej niż 1300 zł , z uwagi ze rower nie jest jakiś nadzwyczajny. 

KOŁA FULCRUM RACING 5 DB disc 

- FSA VISION Team 30 DISC 

Cena kół bardzo podobna,  czytałem różne opinie i nie mogę się zdecydować jakie wybrać ? 

Czy ktoś Was posada takie koła i może się podzielić swoja opinią i rozwiać moje wątpliwości...

Pozdrawiam, 

Opublikowano

A dlaczego nie chcesz złożyć kół na zamówienie?

Opublikowano

To by musiał być ktoś , kto się zna na zaplataniu.... a pyzatym ile na tym zaoszczędzisz ? 

Opublikowano

No oczywiście, że nie rzeźnik...

W Polsce można poskładać fajne koła taniej niż gdziekolwiek w Europie.

I nie chodzi o to, żeby zaoszczędzić tylko mieć takie koła jak dokładnie chcesz, być może nawet lżejsze w tej samej cenie. Przewaga profesjonalnie ręcznie zaplecionego koła vs zaplatane na szybko przez maszynę też jest nie do przecenienia. 

Opublikowano
3 godziny temu, lczaplinski napisał:

To by musiał być ktoś , kto się zna na zaplataniu....

Czyli każdy serwis rowerowy. Kwestia posiadania odpowiednich narzędzi. BTW jest masa sklepów/stron gdzie możesz sobie skonfigurować koła

Co do tematu - określ najpierw co chcesz osiągnąć tą wymianą kół, co Ci w obecnych przeszkadza, na czym zależy Ci w nowych

vision to żadna rewelacja w porównaniu do sr2 (jeśli takie masz fabrycznie), ciężkie klocki, jedynie design ok

fulcrum już lepiej ale i tak chyba rozejrzałbym się za składanymi, np. coś na piastach novatec i obręczach dt

daveo.pl lemonbike.eu

  • Lubię to! 1
Opublikowano
2 minuty temu, SzpiceR napisał:

Czyli każdy serwis rowerowy. 

daveo.pl lemonbike.eu

No właśnie nie każdy, prawidłowe zaplecenie koła, z klejem etc. to nie jest rzecz którą zleciłbym w pierwszym lepszym serwisie i oprócz narzędzi przyda się wiedza i doświadczenie poparte złożeniem przynajmniej kilku kół dokładnie w takiej a nie innej konfiguracji.

A do wymienionych dorzucam wojczalbike i fitwheels. 

Opublikowano
4 godziny temu, Kawasaki napisał:

No oczywiście, że nie rzeźnik...

W Polsce można poskładać fajne koła taniej niż gdziekolwiek w Europie.

I nie chodzi o to, żeby zaoszczędzić tylko mieć takie koła jak dokładnie chcesz, być może nawet lżejsze w tej samej cenie. Przewaga profesjonalnie ręcznie zaplecionego koła vs zaplatane na szybko przez maszynę też jest nie do przecenienia. 

Myślałem o tym aby wymienić same piasty ale czy to ma sens ...jedyne w celach aby się czegoś nauczyć 

3 godziny temu, SzpiceR napisał:

Czyli każdy serwis rowerowy. Kwestia posiadania odpowiednich narzędzi. BTW jest masa sklepów/stron gdzie możesz sobie skonfigurować koła

Co do tematu - określ najpierw co chcesz osiągnąć tą wymianą kół, co Ci w obecnych przeszkadza, na czym zależy Ci w nowych

vision to żadna rewelacja w porównaniu do sr2 (jeśli takie masz fabrycznie), ciężkie klocki, jedynie design ok

fulcrum już lepiej ale i tak chyba rozejrzałbym się za składanymi, np. coś na piastach novatec i obręczach dt

daveo.pl lemonbike.eu

Hmmm, kusi mnie aby samemu to zrobić, na początek może bym wymienił piasty. Jedyna kwestia to zakup centrownicy...

 

 

Opublikowano
9 minut temu, lczaplinski napisał:

Jedyna kwestia to zakup centrownicy...

Przydałby się jeszcze tensometr. BTW zaplatanie kół nie jest drogą usługą więc średnio opłaca się kupować sprzęt (chyba, że masz kilka rowerów i masz zamiar samodzielnie centrować koła to jakoś można taki zakup uzasadnić)

Opublikowano
1 minutę temu, SzpiceR napisał:

Przydałby się jeszcze tensometr. BTW zaplatanie kół nie jest drogą usługą więc średnio opłaca się kupować sprzęt (chyba, że masz kilka rowerów i masz zamiar samodzielnie centrować koła to jakoś można taki zakup uzasadnić)

Rowerów kilka jest ...i jedna rzecz tarcze mam montowane na 6 śrub a fulkrumy maja na centerlock ... 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...