Skocz do zawartości

Strzały z korby acera


marcinex662

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam problem a nie znalazłem na żadnym forum odpowiedzi dlatego zakładam nowy temat. Problem jest taki że podczas przyspieszania jak i szybszej jazdy słychać trzaski, ale dzieje się tak tylko na 2 zębatce z przodu (1 i 3 nic nie strzela) i nie wiem co może być tego przyczyną. Rower wyczyszczony, suport wyczyszczony i przesmarowany, korba oczywiście również, pedałów mam 2 komplety (sprawne) i na obu słychać trzaski, sztyca też wyczyszczona. Nawet wyczyściłem stery i widelec bo już kiedyś miałem strzały z okolic suportu bo rama roznosi dźwięki a okazał się malutki luz na nie dokręceniu idealnie widelca. Z problemem już walczę od dluższego czasu ale nie mam już na to pomysłów. Korba ma przejechane dopiero 600km. Może ktoś miał podobny problem?

Opublikowano

Mogą to być śruby i/lub kominki od blatu w korbie, przesmaruj je smarem anty zapieczeniowym i złóż na nowo.

Opublikowano

Rozebrać do cna cały mechanizm korbowy, wymyć porządnie, osuszyć, złożyć korbę na odpowiednim smarze jak napisał @Kruk

Jeśli dalej będzie strzelać, to zostaje do zweryfikowania suport, może być w środku piasek, syf, woda, i.t.p.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...