kula_77 Opublikowano 28 Maja 2019 Opublikowano 28 Maja 2019 Cześć, Ponieważ dopiero uczę się tematów MTB (po szosie) zwracam się do Was z pytaniem o opony. Obecnie mam Hutchinson Toro 29x2.1. Jak oceniacie te oponki?I pytanie jakie opony polecacie do jazdy po lasach, piaskach, czasem trochę błota, czasem jakieś single. Nie ścigam się ale lubię jak rower fajnie jedzie I mało waży.Z góry dziękuję za odpowiedzi. Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Kruk Opublikowano 28 Maja 2019 Opublikowano 28 Maja 2019 Jak chcesz aby mało ważyło i były w miarę uniwersalne to polecałbym jakieś Maxxis'y np Ikony. Schwalbe są dobre ale zdecydowanie cięższe od Maxxisów.
kula_77 Opublikowano 28 Maja 2019 Autor Opublikowano 28 Maja 2019 A jak z zalewaniem ich mlekiem? Nie ma problemu? Nie pocą się? Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Kawasaki Opublikowano 28 Maja 2019 Opublikowano 28 Maja 2019 (edytowane) A ja jestem fanem Continentali... każdemu będzie odpowiadało co innego, mało kto z nas przerobił na tyle dużo opon, żeby obiektywnie coś powiedzieć, zwłaszcza, że zanim zedrzesz opone wchodzi jej następca, który może być zupełnie inny Do zastosowań relaksacyjnych wszystko lekkie i szerokie na piaski będzie ok. W manii lekkości poszedłem nawet w Micheliny Wildracer Ultimate 29/2.0 - ważą 440g, po tych oponach każde będą kowadłem, chyba, że jakieś ThunderBurty. Edytowane 28 Maja 2019 przez Kawasaki
kula_77 Opublikowano 28 Maja 2019 Autor Opublikowano 28 Maja 2019 Ciekawe te super lekkie Micheliny Chciałoby się je sprawdzić, żeby zobaczyć co daje takie zmniejszenie masy rotującej.Jak je oceniasz? Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Kawasaki Opublikowano 29 Maja 2019 Opublikowano 29 Maja 2019 Mam je na sprzedaż po 500km jakbyś chciał, komplet oddam taniej niż 1 nowa Zdjąłem w momencie jak kupiłem gravela i MTB zaczął jeździć tylko w ciężkim terenie. Chociaż musiałbym sprawdzić czy 2” wejdą teraz mi do gravela Właściwości jezdne oceniam bardzo pozytywnie na suchym. Toczą się wyjątkowo lekko, przy tym są odporne na przebicia bardziej niż inne „papierowe” opony. Na błoto raczej się nie nadają, ale na niskim ciśnieniu pozytywnie mnie zaskoczyły. Nawet w piachu sobie radzą, przy tej szerokości myślałem, że będzie gorzej. Trzeba się jednak liczyć, że szybko się zużyją - coś za coś. Przeszedłem na nie ze średnio lekkich Smart Samów, dodatkowo zakładając lekkie dętki w miejsce jakichś zwykłych, więc na każdym kole miałem ponad 300g różnicy. No i to była kosmiczna różnica. Właściwie późniejsza zmiana całych kół na lekkie nie dała tak odczuwalnej różnicy jak właśnie opony + dętki. 1
kula_77 Opublikowano 29 Maja 2019 Autor Opublikowano 29 Maja 2019 Chętnie rozważę. Napisałem Ci PWWysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się