saataan Opublikowano 28 Maja 2019 Opublikowano 28 Maja 2019 Witam serdecznie! Chciałbym z dumą zaprezentować mój nowy nabytek Unibike Flite 29 z 2019r. w rozmiarze L- 21"! Mam 187 cm i długą nogę około 89-90 cm w przekroku. Znajduję się na granicy rozmiarów 19 a 21 i w poprzednim Kellysie TNT 19" miałem sztycę wyciągniętą praktycznie na max więc tym razem zdecydowałem się na 21" i nie żałuję. Z resztą tak mi też podpowiadał kalkulator. Oto specyfikacja mojego "Szerszenia": RAMA: RAMA: 29" / ALU 6061-T6 / HYDROFORMING / CIENIOWANA / GŁÓWKA 1-1/8/1.5" ROZMIAR: 21" KOLORY: CZARNO-ŻÓŁTY WIDELEC PRZEDNI: SR SUNTOUR XCR-AIR tapered / oś 15mm > Sr SUNTOUR EPIXON RL-R 29 / AHEAD 1 i 1/8" / oś 9mm + adapter 15mm > 9mm i zacisk-szpilka Novatec bolt on KOMPLET STEROWY: AHEAD FSA ORBIT 1.5 / 1-1/8/1.5" / ZINTEGROWANENAPĘD: MECHANIZM KORBOWY: SHIMANO DEORE MT500-B2 / 36X26T / ZINTEGROWANA OŚ SUPORT: SHIMANO BB52 PRZERZUTKA PRZEDNIA: SHIMANO DEORE M6020 / SIDE SWING / FRONT PULL / DIRECT MOUNT PRZERZUTKA TYLNA: SHIMANO SLX M7000 SHADOW PLUS / DIRECT MOUNT DŹWIGNIE PRZERZUTEK: SHIMANO SLX M7000 (I-SPEC II) KASETA: SHIMANO DEORE HG50-10 / 11-36T ŁAŃCUCH: KMC X10KOŁA: PIASTY: SHIMANO DEORE M6010 (PRZÓD: M15X100, TYŁ: M12X148) / 32H / CZARNE OBRĘCZE: MACH1 5.20 SL / DISC / CZARNE SZPRYCHY: SAPIM LEADER / NIERDZEWNE / CZARNE OPONY: SCHWALBE RACING RALPH/RACING RAY 29X2.25 / ZWIJANE > MAXXIS IKON 29X2.2 ZWIJANE DĘTKI: SCHWALBE / AV > SHWALBE ULTRALIGHT 26" (na koło 29" wchodzi bez problemu a waży 90g mniej od normalnej)KOMPONENTY: HAMULCE: SHIMANO DEORE M6000 (HYDRAULICZNE) DŹWIGNIE HAMULCA: SHIMANO DEORE M6000 (SERVO WAVEACTION) BŁOTNIKI: B'TWIN FLASH MTB PEDAŁY VP / ALUMINIOWY KORPUS I RAMKA KIEROWNICA: UNO GRADE 2.0 / RISER / 31.8MM CHWYTY KIEROWNICY: ERGON GA30 WSPORNIK KIEROWNICY: UNO GRADE 2.0 / 31.8MM WSPORNIK SIODŁA: UNO GRADE 2.0 SIODŁO: FIZIK GOBI M7 WAGA około 13,6 kg > 12,7 kg szczegóły: http://www.unibike.pl/flite29.html Jestem po pierwszej przejażdżce Szerszeniem i wstępnie mogę powiedzieć, że ogień:). Co prawda tyłek trochę boli i noga nie idzie po długiej przerwie ale wszystko jest na etapie ustawienia/dopasowania pod siebie. Forma mam nadzieję, że przyjdzie jak zacznę regularnie jeździć. Generalnie po raz pierwszy jeżdżę na napędzie 2x10 i jestem pod wrażeniem jakości i prostoty obsługi. Wszystkie elementy bardzo dobrze działają, rower jest sztywny i dynamiczny. Unibike robi świetną robotę i za niewygórowaną cenę potrafi obdarzyć nas szczodrze:) Wszystko jest dobrze poskładane i na wysokim poziomie. Ten rower ma wszystko to czego oczekiwałem m.in. świetną lekką, hydroformowaną ,cieniowaną i sztywną ramę ze zwężaną główką i sztywną osią boost 12x148mm, doskonały osprzęt i hamulce. Co bardzo ważne mufa BSA w ramie na łożyska zewnętrzne na czym mi zależało ze względu na sztywność i prostotę obsługi, wszyscy wiemy, że te trzeszczące pressfity to przerost formy nad treścią. Nawet na komponentach typu siodło Fizik i chwytach Ergon nie oszczędzano. Koła na obręczach Mach1 też są podobno ok. Generalnie to świetna maszyna w atrakcyjnej cenie (mi udało się go kupić za jeszcze niższą kwotę:) Unibike nie marnuje pieniędzy na nachalną promocję i utrzymywanie wizerunku/marki i bardzo dobrze bo dzięki temu można mieć fajny rower w przystępnej cenie. Prawda jest taka, że na napisie na ramie i reklamach (jak zachęcające by nie były) nie jeździmy. Pewnie odezwą się malkontenci ale myślę, że jakość broni się sama. Gdzieś kiedyś czytałem o zarzutach co do geometrii Unibików. Powiem tak...wystarczy porównać geometrię tego modelu z geo znanej i cenionej Meridy Big Nine 500 Lite 2018 (nie wiem jak to wygląda w tym roku). Geometrie te są prawie identyczne. Wniosek nasuwa się sam:) Poniżej kilka zdjęć mojego "Szerszenia" 3
cieq Opublikowano 30 Maja 2019 Opublikowano 30 Maja 2019 (edytowane) W dniu 28.05.2019 o 18:47, saataan napisał: Prawda jest taka, że na napisie na ramie i reklamach (jak zachęcające by nie były) nie jeździmy. Pewnie odezwą się malkontenci ale myślę, że jakość broni się sama. To super, że rower Ci pasuje. Nie mam nic do ram Unibike'a, ale głoszenie takich tez brzmi jak: "Po co kupować Mercedesa, jak można mieć za połowę kwoty Skodę" Edytowane 30 Maja 2019 przez cieq
saataan Opublikowano 1 Czerwca 2019 Autor Opublikowano 1 Czerwca 2019 W dniu 30.05.2019 o 19:49, cieq napisał: "Po co kupować Mercedesa, jak można mieć za połowę kwoty Skodę" Odnoszę wrażenie, że nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Unibike tworzy rowery w pewnym konkretnym, ograniczonym zakresie, który dotyczy ogromnej większości rowerzystów. W tym zakresie biorąc pod uwagę jakość wykonania, oferowane grupy podzespołów, ramę i wszystko to co tworzy rower, praktycznie wyprzedza innych bardziej znanych graczy. A wszystko to oferuje często za niższą kwotę. W efekcie dostajemy gorszy a w najlepszym przypadku równorzędny rower bardziej znanego producenta/marki za wyższą cenę. Koniec końców płacimy duże pieniądze za napis na ramie. Dla niektórych taki napis to wymóg konieczny żeby wsiąść na rower i jeśli ich to uszczęśliwia to ok ich sprawa. To jest najlepszy dowód na to, że marketing działa.
Michal2008 Opublikowano 1 Czerwca 2019 Opublikowano 1 Czerwca 2019 18 minut temu, saataan napisał: Koniec końców płacimy duże pieniądze za napis na ramie. 19 minut temu, saataan napisał: ramę Moim zdaniem płacimy właśnie za bardzo dobrą ramę 😮 dopracowaną przez xx lat, oczywiście najtańsze modele znanych marek też za wysokich lotów nie są, ale już średnie czy wyższe model to inna bajka. Jak dla mnie to każdy kupuje co chce za ile chce i robi z tym co chce. Typowe polskie podejście jak się kupi co kolwiek to czy to będzie rower za 2 czy 22 tysiące to i tak będzie się bronić w zaparte, że to co kupiłem jest najlepsze ze ten za 2 jest prawie tak dobry jak ten za 22 i tak tym za 2 przejadę maraton itd itd : D Ale podsumowując spoko rower, oby służył i dawał zadowolenie z jazdy... 1
cieq Opublikowano 1 Czerwca 2019 Opublikowano 1 Czerwca 2019 1 godzinę temu, saataan napisał: Odnoszę wrażenie, że nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Unibike tworzy rowery w pewnym konkretnym, ograniczonym zakresie, który dotyczy ogromnej większości rowerzystów. W tym zakresie biorąc pod uwagę jakość wykonania, oferowane grupy podzespołów, ramę i wszystko to co tworzy rower, praktycznie wyprzedza innych bardziej znanych graczy. A wszystko to oferuje często za niższą kwotę. W efekcie dostajemy gorszy a w najlepszym przypadku równorzędny rower bardziej znanego producenta/marki za wyższą cenę. Koniec końców płacimy duże pieniądze za napis na ramie. Dla niektórych taki napis to wymóg konieczny żeby wsiąść na rower i jeśli ich to uszczęśliwia to ok ich sprawa. To jest najlepszy dowód na to, że marketing działa. Może, w takim razie doprecyzuj - poprzyj swoją tezę jakimś konkretnym przykładem gdzie przepłaca się za ramę znanego producenta i będziemy mieli jasność.
saataan Opublikowano 2 Czerwca 2019 Autor Opublikowano 2 Czerwca 2019 Widzę, że dyskusja zmierza w niepożądanym kierunku. 11 godzin temu, Michal2008 napisał: Typowe polskie podejście jak się kupi co kolwiek... Daleki jestem od typowo polskiego podejścia dlatego nie neguję starań i dbałości o jakość ram znanych producentów. Wręcz przeciwnie jestem przekonany, że są świetne ale to nie przekreśla możliwości znalezienia równie dobrej jakości produktów mniej znanych marek. Ktoś na tym forum już napisał o Unibik'u "marketingowo są sto lat za "murzynami"" i dlatego ich produkty są tańsze, gdyż nie ponoszą kosztów promocji, kampanii reklamowych, teamów firmowych itp. I właśnie to miałem na myśli. 10 godzin temu, cieq napisał: Może, w takim razie doprecyzuj - poprzyj swoją tezę jakimś konkretnym przykładem gdzie przepłaca się za ramę znanego producenta i będziemy mieli jasność. Przykład taki podałem w pierwszym wpisie tego tematu. Oczywiście można się spierać o wygląd jako taki (co jest sprawą indywidualną i zależy od gustu) czy wygładzone spawy na łączeniach ale to są cechy, które nie mają wpływu na właściwości roweru tylko zależą od subiektywnego odbioru. Dlatego myślę, że nie ma sensu nic więcej dodawać żeby dyskusja nie zmierzała w kierunku jałowej. Nie budujmy antagonizmów tam gdzie nie ma dla nich miejsca. To forum powstało po to by dzielić się rowerową pasją i niech tak zostanie dlatego wszystkim życzę wiele radości i zadowolenia ze swoich maszyn.
cieq Opublikowano 2 Czerwca 2019 Opublikowano 2 Czerwca 2019 (edytowane) Warto byłoby wspomnieć przy tej okazji o jakości lakieru, wytrzymałości i wadze ramy. W takim razie ja podam przykład: Specialized Chisel Comp: https://www.metrobikes.pl/pl/p/Specialized-Chisel-Comp-blured/34129 Rama: https://www.metrobikes.pl/pl/p/Rama-Specialized-Chisel-29-cmlred/41114 12 godzin temu, Michal2008 napisał: Moim zdaniem płacimy właśnie za bardzo dobrą ramę 😮 dopracowaną przez xx lat, oczywiście najtańsze modele znanych marek też za wysokich lotów nie są, ale już średnie czy wyższe model to inna bajka. Moje wnioski są podobne jak kolegi wyżej. Marketing na bok, rama kosztuje najwięcej bo jest najważniejsza - decyduje o tym jak cały rower się zachowuje. Osprzęt wymienia się wielokrotnie. Pozdro. Edytowane 2 Czerwca 2019 przez cieq
Standardowox Opublikowano 7 Lipca 2019 Opublikowano 7 Lipca 2019 Też posiadam ów rower i jest wporzadku jak za tą kwotę jest mega. Niestety mój jest z 2018r i nie posiada sztywnych osi co jest mocno odczuwalne ;( ale cóż 2 rower w dorosłym życiu a 1 na poważnie więc mogłem się pomylić. Ja przejechałem póki co 2000km przy wadze 110kg i dość ciężkim terenie nic złego się z rowerem nie dzieje Pozdrawiam Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
ostry2407 Opublikowano 7 Lipca 2019 Opublikowano 7 Lipca 2019 Osobiście bardzo mi się podobają Unibike lecz bardzo mają wąską gamę modeli (mała firma) i to co bym chciał to znalazłem dopiero w Kross Level 8. Jedynie do czego można się przyczepić to prowadzenie zewnętrzne linek (standard to już schowane w ramie) ale nawet o to fajnie zadbał Unibike dając gumowe osłonki. Żonie kupiłem Viper model 2019 i precyzja wykonania super. Co również jest fajne to że rower nie wymaga przeglądu zerowego gdyż jest już przygotowany przez producenta i troszkę mnie dziwi że rower przyszedł do ciebie rozłożony i w kartonie. Unibike ma politykę że rower ma być skręcony i gotowy do jazdy dlatego dla żony przyszedł w całości na palecie
Red Opublikowano 8 Lipca 2019 Opublikowano 8 Lipca 2019 W dniu 28.05.2019 o 18:47, saataan napisał: Prawda jest taka, że na napisie na ramie i reklamach (jak zachęcające by nie były) nie jeździmy. Pewnie odezwą się malkontenci ale myślę, że jakość broni się sama. Gdzieś kiedyś czytałem o zarzutach co do geometrii Unibików. No to jestem malkontentem. Unibike to mój pierwszy 29er, którego rama jednak poddała się po dwóch latach użytkowania. Oby od tego czasu w tej kwestii zmieniło się na lepsze a rower ci służył długo. Co do geometrii to nie jest tak że jest ona zła bo rower jest zwrotny, dynamiczny a i unieść go w powietrze. Problem geo Unibike'a jest taki że odstaje od tego co można znaleźć na stronie. Producent podaje bardzo ostry kąt podsiodłówki a jest on dość płaski przez co Reach jest całkiem inny niż na papierze. Ale to w zasadzie jedyny mankament bo reszta parametrów się zgadza. Pozostaje życzyć wielu kilometrów
tomek76 Opublikowano 16 Września 2019 Opublikowano 16 Września 2019 Przyłączam się do peanów pochwalnych na temat tego roweru. Jest super! A mówiąc serio, to w tym budżecie dostaje się najwyższy wypas jeśli chodzi o wyposażenie spośród wszystkich brandów. Wiem, bo obszedłem wszystkie sklepy w Krakowie i Nowym Sączu.
Jigit Opublikowano 30 Grudnia 2019 Opublikowano 30 Grudnia 2019 Cześć. Fajny zakup. Ja osobiście dwa dni temu też postawiłem na Unibike Flite. Generalnie na początek przygody spoko. Możesz napisać jak twój szerszeń sprawdził się po tym czasie użytkowania. Co w nim zmieniłeś lub co poprawiłeś. Byłbym wdzięczny.
werber Opublikowano 8 Stycznia 2020 Opublikowano 8 Stycznia 2020 (edytowane) @Jigit Również jestem posiadaczem tego roweru - po przebiegu 1200 km moje wrażenia są następujące: Rower jako całość - uważam, że nie ma lepiej skonfigurowanego (osprzęt) roweru w podobnej cenie. Tak naprawdę nie ma ani jednego komponentu, który wymagałby wymiany aby wystartować np. w lokalnych zawodach MTB. Przez te ww. kilometry w moim egzemplarzu nie było potrzeby regulacji napędu, czy hamulców. Amortyzator nie jest najwyższych lotów, ale w porównaniu do mojego starego sprężynowca i tak bajka. Jeśli będę na nim jeździł w sezonie 2020, planuję przejście na tubeless i tu drobna uwaga: tylna opona Racing Ralph jest "krzywa"? Nie jestem w stanie, pomimo obracania na obręczy, pozbyć się zauważalnego, bocznego bicia. Później natrafiłem w necie na kilka wpisów, że czasami ten model tak ma. Aktualnie zastanawiam się nad wymianą siodła - jest jednak ono w znacznej części pokryte śliską "skórą" i niestety, łapię się na tym, że pływam po nim. Po wtóre, tu kwestia osobista, jednak jest za wąskie i przy dłuższej jeździe (>60km MTB) czuję to szczególnie wyraźnie. Ale generalnie jakościowo oczywiście wysoka półka - wszak to Fizik. Ja w stosunku do oryginału wymieniłem jedynie gripy na ESI Chunky. Ponadto wpadły 2x koszyk Tacx Deva. Pedały to Shimano M520. Moja obserwacja jest taka, że chcąc bardzo dynamicznie pojeździć, problemem wydaje się być rama, która w moim odczuciu nie nadaje rowerowi zwinności, lekkości jazdy. Ale, podsumowując, na początek przygody z bardziej dynamiczną jazdą MTB, to jak zauważyłeś, doskonały wybór, zwłaszcza w relacji do ceny! Edytowane 8 Stycznia 2020 przez werber
Jigit Opublikowano 19 Stycznia 2020 Opublikowano 19 Stycznia 2020 W dniu 9.01.2020 o 00:51, werber napisał: @Jigit Również jestem posiadaczem tego roweru - po przebiegu 1200 km moje wrażenia są następujące: Rower jako całość - uważam, że nie ma lepiej skonfigurowanego (osprzęt) roweru w podobnej cenie. Tak naprawdę nie ma ani jednego komponentu, który wymagałby wymiany aby wystartować np. w lokalnych zawodach MTB. Przez te ww. kilometry w moim egzemplarzu nie było potrzeby regulacji napędu, czy hamulców. Amortyzator nie jest najwyższych lotów, ale w porównaniu do mojego starego sprężynowca i tak bajka. Jeśli będę na nim jeździł w sezonie 2020, planuję przejście na tubeless i tu drobna uwaga: tylna opona Racing Ralph jest "krzywa"? Nie jestem w stanie, pomimo obracania na obręczy, pozbyć się zauważalnego, bocznego bicia. Później natrafiłem w necie na kilka wpisów, że czasami ten model tak ma. Aktualnie zastanawiam się nad wymianą siodła - jest jednak ono w znacznej części pokryte śliską "skórą" i niestety, łapię się na tym, że pływam po nim. Po wtóre, tu kwestia osobista, jednak jest za wąskie i przy dłuższej jeździe (>60km MTB) czuję to szczególnie wyraźnie. Ale generalnie jakościowo oczywiście wysoka półka - wszak to Fizik. Ja w stosunku do oryginału wymieniłem jedynie gripy na ESI Chunky. Ponadto wpadły 2x koszyk Tacx Deva. Pedały to Shimano M520. Moja obserwacja jest taka, że chcąc bardzo dynamicznie pojeździć, problemem wydaje się być rama, która w moim odczuciu nie nadaje rowerowi zwinności, lekkości jazdy. Ale, podsumowując, na początek przygody z bardziej dynamiczną jazdą MTB, to jak zauważyłeś, doskonały wybór, zwłaszcza w relacji do ceny! Dzieki za odpowiedź. Moja przygoda z MTB dopiero się zaczyna. Fakt widelec jest elementem, który w przeciągu roku będę chciał wymienić. Na oponę zwrócę uwagę bo narazie bicia nie zauważyłem.
werber Opublikowano 20 Stycznia 2020 Opublikowano 20 Stycznia 2020 21 godzin temu, Jigit napisał: Na oponę zwrócę uwagę bo narazie bicia nie zauważyłem. Nie jest to regułą, ale zdarza się. Niestety, również mi.
Tokario04 Opublikowano 21 Maja 2020 Opublikowano 21 Maja 2020 W dniu 28.05.2019 o 18:47, saataan napisał: Mógłbym prosić o kontakt priv w sprawie flite'a? Mój messenger Maciek Tokario
meehaw Opublikowano 5 Lipca 2020 Opublikowano 5 Lipca 2020 Dzień wam dobry. 🙂 Czy ktoś może mi powiedzieć, czy i gdzie można jeszcze kupić ten model z 2019? Szukam i szukam i wydaje się wyprzedany wszędzie. :<
mateusz1993 Opublikowano 6 Listopada 2021 Opublikowano 6 Listopada 2021 # W dniu 28.05.2019 o 18:47, saataan napisał: Witam serdecznie! Chciałbym z dumą zaprezentować mój nowy nabytek Unibike Flite 29 z 2019r. w rozmiarze L- 21"! Mam 187 cm i długą nogę około 89-90 cm w przekroku. Znajduję się na granicy rozmiarów 19 a 21 i w poprzednim Kellysie TNT 19" miałem sztycę wyciągniętą praktycznie na max więc tym razem zdecydowałem się na 21" i nie żałuję. Z resztą tak mi też podpowiadał kalkulator. Oto specyfikacja mojego "Szerszenia": RAMA: RAMA: 29" / ALU 6061-T6 / HYDROFORMING / CIENIOWANA / GŁÓWKA 1-1/8/1.5" ROZMIAR: 21" KOLORY: CZARNO-ŻÓŁTY WIDELEC PRZEDNI: SR SUNTOUR XCR-AIR tapered / oś 15mm > Sr SUNTOUR EPIXON RL-R 29 / AHEAD 1 i 1/8" / oś 9mm + adapter 15mm > 9mm i zacisk-szpilka Novatec bolt on KOMPLET STEROWY: AHEAD FSA ORBIT 1.5 / 1-1/8/1.5" / ZINTEGROWANE NAPĘD: MECHANIZM KORBOWY: SHIMANO DEORE MT500-B2 / 36X26T / ZINTEGROWANA OŚ SUPORT: SHIMANO BB52 PRZERZUTKA PRZEDNIA: SHIMANO DEORE M6020 / SIDE SWING / FRONT PULL / DIRECT MOUNT PRZERZUTKA TYLNA: SHIMANO SLX M7000 SHADOW PLUS / DIRECT MOUNT DŹWIGNIE PRZERZUTEK: SHIMANO SLX M7000 (I-SPEC II) KASETA: SHIMANO DEORE HG50-10 / 11-36T ŁAŃCUCH: KMC X10 KOŁA: PIASTY: SHIMANO DEORE M6010 (PRZÓD: M15X100, TYŁ: M12X148) / 32H / CZARNE OBRĘCZE: MACH1 5.20 SL / DISC / CZARNE SZPRYCHY: SAPIM LEADER / NIERDZEWNE / CZARNE OPONY: SCHWALBE RACING RALPH/RACING RAY 29X2.25 / ZWIJANE > MAXXIS IKON 29X2.2 ZWIJANE DĘTKI: SCHWALBE / AV > SHWALBE ULTRALIGHT 26" (na koło 29" wchodzi bez problemu a waży 90g mniej od normalnej) KOMPONENTY: HAMULCE: SHIMANO DEORE M6000 (HYDRAULICZNE) DŹWIGNIE HAMULCA: SHIMANO DEORE M6000 (SERVO WAVEACTION) BŁOTNIKI: B'TWIN FLASH MTB PEDAŁY VP / ALUMINIOWY KORPUS I RAMKA KIEROWNICA: UNO GRADE 2.0 / RISER / 31.8MM CHWYTY KIEROWNICY: ERGON GA30 WSPORNIK KIEROWNICY: UNO GRADE 2.0 / 31.8MM WSPORNIK SIODŁA: UNO GRADE 2.0 SIODŁO: FIZIK GOBI M7 WAGA około 13,6 kg > 12,7 kg szczegóły: http://www.unibike.pl/flite29.html Jestem po pierwszej przejażdżce Szerszeniem i wstępnie mogę powiedzieć, że ogień:). Co prawda tyłek trochę boli i noga nie idzie po długiej przerwie ale wszystko jest na etapie ustawienia/dopasowania pod siebie. Forma mam nadzieję, że przyjdzie jak zacznę regularnie jeździć. Generalnie po raz pierwszy jeżdżę na napędzie 2x10 i jestem pod wrażeniem jakości i prostoty obsługi. Wszystkie elementy bardzo dobrze działają, rower jest sztywny i dynamiczny. Unibike robi świetną robotę i za niewygórowaną cenę potrafi obdarzyć nas szczodrze:) Wszystko jest dobrze poskładane i na wysokim poziomie. Ten rower ma wszystko to czego oczekiwałem m.in. świetną lekką, hydroformowaną ,cieniowaną i sztywną ramę ze zwężaną główką i sztywną osią boost 12x148mm, doskonały osprzęt i hamulce. Co bardzo ważne mufa BSA w ramie na łożyska zewnętrzne na czym mi zależało ze względu na sztywność i prostotę obsługi, wszyscy wiemy, że te trzeszczące pressfity to przerost formy nad treścią. Nawet na komponentach typu siodło Fizik i chwytach Ergon nie oszczędzano. Koła na obręczach Mach1 też są podobno ok. Generalnie to świetna maszyna w atrakcyjnej cenie (mi udało się go kupić za jeszcze niższą kwotę:) Unibike nie marnuje pieniędzy na nachalną promocję i utrzymywanie wizerunku/marki i bardzo dobrze bo dzięki temu można mieć fajny rower w przystępnej cenie. Prawda jest taka, że na napisie na ramie i reklamach (jak zachęcające by nie były) nie jeździmy. Pewnie odezwą się malkontenci ale myślę, że jakość broni się sama. Gdzieś kiedyś czytałem o zarzutach co do geometrii Unibików. Powiem tak...wystarczy porównać geometrię tego modelu z geo znanej i cenionej Meridy Big Nine 500 Lite 2018 (nie wiem jak to wygląda w tym roku). Geometrie te są prawie identyczne. Wniosek nasuwa się sam:) Poniżej kilka zdjęć mojego "Szerszenia" Ile masz miejsca pod kroczem? Mam 182 i długość nogi 87. Brak możlwości przymiarki. Zastanawiam się czy M czy L. Porady mile widziane. Od 7 lat jeżdzę na Kross Level R4 2014 23". Wiem, że za duża... odczuwam to w terenie ale na płaskim jest oki.
saataan Opublikowano 11 Listopada 2021 Autor Opublikowano 11 Listopada 2021 Ja mam 187 cm wzrostu i troszkę dłuższy przekrok. Na ramie 21" jest tak na granicy optymalnej wysokości rury górnej, tzn. że gdybym był odrobinę niższy pewnie byłoby dużo mniej komfortowo. W zasadzie teraz pod kroczem mam kilka centymetrów (na pewno mniej niż 10) ale tak, że czuję się z tym dobrze i bezpiecznie. Będąc na Twoim miejscu skłaniałbym się raczej ku 19". Sam się zastanawiałem, który rozmiar wybrać. 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się