Biesczad Opublikowano 28 Maja 2019 Opublikowano 28 Maja 2019 Mam poblem ponieważ posiadam ramę dartmoor t6player z sugerowanym skokiem 90-130 a chciałbym zamontować do niego amortyzator o skoku 150mm. Czy to wpłynie na geometrie ramy a jeśli tak to czy bardzo się zmieni geometria.
nctrns Opublikowano 28 Maja 2019 Opublikowano 28 Maja 2019 (edytowane) Tak, wpłynie. Jak przekroczysz rekomendowany dla ramy skok, może ci pęknąć główka ramy, co może mieć dla ciebie przykre konsekwencje. Edytowane 28 Maja 2019 przez nctrns
Biesczad Opublikowano 28 Maja 2019 Autor Opublikowano 28 Maja 2019 Lepiej znaleźć inny amortyzator czy obniżyć fox talas 32 Dokładnie to ma nazwe fox talas evolution series
Gość Opublikowano 28 Maja 2019 Opublikowano 28 Maja 2019 Lepiej kupić coś nowszego niż bawić się z modyfikowanie dość starego Talasa...
Biesczad Opublikowano 28 Maja 2019 Autor Opublikowano 28 Maja 2019 A co mogło by być takim odpwiednikem do niego
Gość Opublikowano 28 Maja 2019 Opublikowano 28 Maja 2019 Pod koła 26", to znajdziesz trochę amorków w ofercie usera @ACTIVIA https://activia.sgl.pl/cena/amortyzatory/epixon-tr/26-cali_amortyzator-epixon-tr-rl-rc-26-o-15mm-biay-taper-2017/732
Gość Opublikowano 28 Maja 2019 Opublikowano 28 Maja 2019 A ja zapytam o co innego... Po co Ci aż 150 mm skoku? 130 mm do celów do jakich stworzono tą ramę w zupełności wystarczy. Jeśli masz tego Talasa to zmniejsz skok a jeśli szukasz amora to kup taki aby nie przekroczyć dopuszczalnego skoku.
Biesczad Opublikowano 28 Maja 2019 Autor Opublikowano 28 Maja 2019 Masz może propozycje jakiegoś do 1300zł
Gość Opublikowano 28 Maja 2019 Opublikowano 28 Maja 2019 A możesz odp. na pytanie? Co mam Ci doradzić skoro nie wiem jak masz zamiar go używać?
Biesczad Opublikowano 28 Maja 2019 Autor Opublikowano 28 Maja 2019 Głównie dirt street pumptruck i mini dh
Gość Opublikowano 28 Maja 2019 Opublikowano 28 Maja 2019 Oprócz tego co zaproponował @SpiderMAN przychodzi mi do głowy tylko to... https://allegro.pl/oferta/rock-shox-sektor-gold-rl-solo-air-26-qr15-150mm-7712998414 Zmniejszyć skok przy serwisie zerowym i możesz ganiać.
Gość Opublikowano 28 Maja 2019 Opublikowano 28 Maja 2019 Generalnie 10 mm skoku więcej niż zaleca producent ramy nie powinno stanowić większego problemu ale jeśli planujesz troszkę poszaleć tym zestawem to mimo wszystko jednak radziłbym się trzymać tych 130 mm choć by dla własnego bezpieczeństwa. Nie bez przyczyny producent ustala jakieś normy.
Gość Opublikowano 29 Maja 2019 Opublikowano 29 Maja 2019 Musisz jeszcze zobaczyć jaką masz piasteJak będziesz szukał amora i gdy kupisz np z wersją bost wtedy do piasty musisz kupić redukcję lub zmienić piaste na szersząZ amora może być Liryk, Pike lub Yari może znajdziesz coś w tej cenie mój syn kupił Yari za 1100 w tamtym roku w bardzo dobrym stanieW nim możesz zmniejszyć skok do takiego jaki jest Ci potrzebny
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się