Joke00 Opublikowano 24 Maja 2019 Opublikowano 24 Maja 2019 Witam, mam problem z znalezieniem informacji jaki blat na wymianę powinienem kupić do korby PRAXIS Cadet Boost, a interesuje mnie 34t, bo oryginalna 30t to dla mnie troszkę za mało. Rower to Giant Fathom 29er 1.
elmapeto Opublikowano 24 Maja 2019 Opublikowano 24 Maja 2019 Trzeba znać bcd . Nie mogę nigdzie wyczytać. Może zmierzysz? Chyba 104mm ale nie jestem pewien. Pamiętaj ,żeby kupić taki pod 1x.
Kruk Opublikowano 24 Maja 2019 Opublikowano 24 Maja 2019 Są dwa rodzaje mocowań blatów w tych korbach, jedne są chyba na standardowe BCD 104 mm a drugie na :
elmapeto Opublikowano 24 Maja 2019 Opublikowano 24 Maja 2019 To dobrze jednak widziałem. Gdzieś taki schemat był pokazany . Ta druga opcja to trzy śruby?
Kruk Opublikowano 24 Maja 2019 Opublikowano 24 Maja 2019 Tak to jest chyyyba standard ten sam lub podobny do blatów w korbach Sram ale głowy nie dam.
Joke00 Opublikowano 24 Maja 2019 Autor Opublikowano 24 Maja 2019 (edytowane) Dokładnie mocowanie jest na trzy śruby, zastanawiam mnie tylko, bo dla mnie to coś nowego, w tych blatach występuje opcja offset 0, 3, 6mm a u mnie na tarczy nie ma napisów od wewnętrznej strony. Wiem tylko ze tarcza jest owal i przy takiej bym został. Sory ze tak późno pisze, ale powiadomienia z forum ładują w mojej poczcie w spamie, nie wiem czemu. Edytowane 24 Maja 2019 przez Joke00
elmapeto Opublikowano 24 Maja 2019 Opublikowano 24 Maja 2019 Nie mam pojęcia na ten temat . Do dzisiaj nie wiedziałem o istnieniu takiego rozwiązania:-D
Joke00 Opublikowano 24 Maja 2019 Autor Opublikowano 24 Maja 2019 (edytowane) Heh, no dla mnie to też nowość, w drugim rowerze giant mam korbę na kwadrat. Edytowane 24 Maja 2019 przez Joke00
Kruk Opublikowano 24 Maja 2019 Opublikowano 24 Maja 2019 Hehehe jest już dość długo ten standard na rynku, chyba pierwszy raz w XX1 korbie był zastosowany. Jak nie wiesz jaki masz off set to odkręć blat z korby i połóż na czymś prostym i się dowiesz ile ma mm offset'u A na rynku jest dość sporo takich blatów w owalu, wystarczy poszukać 1
elmapeto Opublikowano 24 Maja 2019 Opublikowano 24 Maja 2019 Ogólnie trzeba szukać czegoś takiego https://zakupowy.expert/produkt/pozostale-czesci-rowerowe/fsa-mtb-386-megatooth-zebatka-rowerowa-1x11-rz-86bcd-czarny-34-zebow-2018-zebatki-przednie-4712865850886,5469580 One mają rozstaw śrub 86mm 3 minuty temu, Kruk napisał: Hehehe jest już dość długo ten standard na rynku, chyba pierwszy raz w XX1 korbie był zastosowany. Jak nie wiesz jaki masz off set to odkręć blat z korby i połóż na czymś prostym i się dowiesz ile ma mm offset'u A na rynku jest dość sporo takich blatów w owalu, wystarczy poszukać Teraz będę wiedział. Trzeba w końcu rozwijać swoje zainteresowania 😉
Joke00 Opublikowano 24 Maja 2019 Autor Opublikowano 24 Maja 2019 2 minuty temu, Kruk napisał: Hehehe jest już dość długo ten standard na rynku, chyba pierwszy raz w XX1 korbie był zastosowany. Jak nie wiesz jaki masz off set to odkręć blat z korby i połóż na czymś prostym i się dowiesz ile ma mm offset'u A na rynku jest dość sporo takich blatów w owalu, wystarczy poszukać Ponoć naszej rodzimej produkcji banless są bardzo dobre. Czyli direct mount od sram’a to to samo mocowanie co w moje korbie? 1 minutę temu, elmapeto napisał: Ogólnie trzeba szukać czegoś takiego https://zakupowy.expert/produkt/pozostale-czesci-rowerowe/fsa-mtb-386-megatooth-zebatka-rowerowa-1x11-rz-86bcd-czarny-34-zebow-2018-zebatki-przednie-4712865850886,5469580 One mają rozstaw śrub 86mm Teraz będę wiedział. Trzeba w końcu rozwijać swoje zainteresowania 😉 To nie to. Czyli to powinno pasować ?? https://banless.pl/pl/p/Zebatka-owalna-SRAM-Direct-Mount-BOOST-3mm/46
Kruk Opublikowano 24 Maja 2019 Opublikowano 24 Maja 2019 Nie to jest inny blat, chyba do korb FSA. Chyba tak, chyba to te same mocowania co w SRAM. Ponoć te są super blaty: https://rowerowy.com/sklep/czesci/zebatki/direct-mount/prod/oval-xx1-style-sram
Joke00 Opublikowano 24 Maja 2019 Autor Opublikowano 24 Maja 2019 No nic to czeka mnie demontaż blatu i obczajenie co i jak. Dzięki za podpowiedzi.
elmapeto Opublikowano 24 Maja 2019 Opublikowano 24 Maja 2019 Taki blat co podlinkowałeś @Kruku kosztuje tyle co mój cały napęd i jeszcze łańcuch na zapas:-D musi być super. Powodzenia @Joke00.
Kruk Opublikowano 24 Maja 2019 Opublikowano 24 Maja 2019 hehehe tamten blat co podlinkowałeś jest pod taką krobę:
elmapeto Opublikowano 24 Maja 2019 Opublikowano 24 Maja 2019 (edytowane) Ok. Faktycznie to coś innego. W tym praxisie rozstaw śrub nie jest symetryczny. Tak jak w sramie. Ciekawi mnie czy są takie same. Edytowane 24 Maja 2019 przez elmapeto
Joke00 Opublikowano 24 Maja 2019 Autor Opublikowano 24 Maja 2019 3 minuty temu, elmapeto napisał: Ok. Faktycznie to coś innego. W tym praxisie rozstaw śrub nie jest symetryczny. Tak jak w sramie. Ciekawi mnie czy są takie same. I mnie również to ciekawi, ale chyba tak. Myśle, że nie tworzyli nic nowego tylko skopiowali mocowanie sram. Nawet noe wiem kto te praxsisy produkuje.
elmapeto Opublikowano 24 Maja 2019 Opublikowano 24 Maja 2019 Zdemontuj swoją zębatkę i idź gdzieś do sklepu porównać z tym sramem jeśli masz możliwość. Wtedy będziesz już mógł coś konkretnego wybrać. Tak sobie myślę,że mój kwadrat wcale mi nie przeszkadza, choć przy następnej wymianie napędu już pójdę w coś nowszego.
Joke00 Opublikowano 24 Maja 2019 Autor Opublikowano 24 Maja 2019 No teraz minimum to sztywna oś i zewnętrzne łożyska, ja tez muszę kwadrat wymienić przy jakiejś okazji.
Joke00 Opublikowano 9 Czerwca 2019 Autor Opublikowano 9 Czerwca 2019 Potwierdzam korba praxis ma mocowanie sram, u mnie już nowy blat z banless i to 34t owal
staszek.s Opublikowano 31 Stycznia 2020 Opublikowano 31 Stycznia 2020 Hej, podepnę sie co by nowego nie tworzyć wątku... Otóż, w nowym rowerku, używany ale dla mnie nowy - mam korbę Praxis Alba 2D na BB30. Mały blat jak nowy, ale duży, zęby rekina jak malowane... No i 46T, a ja chciałbym założyć 48 lub 50... No i właśnie - korba, z tego co wiem jest dość dobra (reszta osprzętu to Tiagra 10rz), więc raczej nie chciałbym całej korby wywalać... Ewentualnie...czy zmieniać support na cos lepszego czy ten wystarczy ? No ale blat muszę zrobić... i kompletnie nie wiem co kupić, poza tym że ma być BCD110... czy to: https://www.bikester.pl/sram-road-zbatka-rowerowa-10-fach-110mm-czarny-791863.html będzie dobre? Coś innego?? Wolałbym zyliona nie zapłacić ale ma działać i się nie rozlecieć Dzięki i pozdrawiam S.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się