Skocz do zawartości

Wymiana blatu w korbie PRAXIS Cadet Boost


Joke00

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam problem z znalezieniem informacji jaki blat na wymianę powinienem kupić do korby PRAXIS Cadet Boost, a interesuje mnie 34t, bo oryginalna 30t to dla mnie troszkę za mało. Rower to Giant Fathom 29er 1.

Opublikowano

Trzeba znać bcd . Nie mogę nigdzie wyczytać. Może zmierzysz?

Chyba 104mm ale nie jestem pewien.  Pamiętaj ,żeby kupić taki pod 1x.

Opublikowano

Są dwa rodzaje mocowań blatów w tych korbach, jedne są chyba na standardowe BCD 104 mm a drugie na :

volante-de-bicicleta-praxis-cadet-1x-m30

Opublikowano

To dobrze jednak widziałem. Gdzieś taki schemat był pokazany . Ta druga opcja to trzy śruby?

Opublikowano

Tak to jest chyyyba standard ten sam lub podobny do blatów w korbach Sram ale głowy nie dam.

Opublikowano (edytowane)

Dokładnie mocowanie jest na trzy śruby, zastanawiam mnie tylko, bo dla mnie to coś nowego, w tych blatach występuje opcja offset 0, 3, 6mm a u mnie na tarczy nie ma napisów od wewnętrznej strony. 

Wiem tylko ze tarcza jest owal i przy takiej bym został. 

Sory ze tak późno pisze, ale powiadomienia z forum ładują w mojej poczcie w spamie, nie wiem czemu.

Edytowane przez Joke00
Opublikowano

Nie mam pojęcia na ten temat . Do dzisiaj nie wiedziałem o istnieniu takiego rozwiązania:-D

Opublikowano (edytowane)

Heh, no dla mnie to też nowość, w drugim rowerze giant mam korbę na kwadrat.

Edytowane przez Joke00
Opublikowano

Hehehe jest już dość długo ten standard na rynku, chyba pierwszy raz w XX1 korbie był zastosowany. Jak nie wiesz jaki masz off set to odkręć blat z korby i połóż na czymś prostym i się dowiesz ile ma mm offset'u :)

A na rynku jest dość sporo takich blatów w owalu, wystarczy poszukać :)

  • Lubię to! 1
Opublikowano

Ogólnie trzeba szukać czegoś takiego

https://zakupowy.expert/produkt/pozostale-czesci-rowerowe/fsa-mtb-386-megatooth-zebatka-rowerowa-1x11-rz-86bcd-czarny-34-zebow-2018-zebatki-przednie-4712865850886,5469580

One mają rozstaw śrub 86mm

3 minuty temu, Kruk napisał:

Hehehe jest już dość długo ten standard na rynku, chyba pierwszy raz w XX1 korbie był zastosowany. Jak nie wiesz jaki masz off set to odkręć blat z korby i połóż na czymś prostym i się dowiesz ile ma mm offset'u :)

A na rynku jest dość sporo takich blatów w owalu, wystarczy poszukać :)

Teraz będę wiedział. Trzeba w końcu rozwijać swoje zainteresowania 😉

Opublikowano
2 minuty temu, Kruk napisał:

Hehehe jest już dość długo ten standard na rynku, chyba pierwszy raz w XX1 korbie był zastosowany. Jak nie wiesz jaki masz off set to odkręć blat z korby i połóż na czymś prostym i się dowiesz ile ma mm offset'u :)

A na rynku jest dość sporo takich blatów w owalu, wystarczy poszukać :)

Ponoć naszej rodzimej produkcji banless są bardzo dobre. 

Czyli direct mount od sram’a to to samo mocowanie co w moje korbie?

1 minutę temu, elmapeto napisał:

Ogólnie trzeba szukać czegoś takiego

https://zakupowy.expert/produkt/pozostale-czesci-rowerowe/fsa-mtb-386-megatooth-zebatka-rowerowa-1x11-rz-86bcd-czarny-34-zebow-2018-zebatki-przednie-4712865850886,5469580

One mają rozstaw śrub 86mm

Teraz będę wiedział. Trzeba w końcu rozwijać swoje zainteresowania 😉

To nie to.

Czyli to powinno pasować ??

https://banless.pl/pl/p/Zebatka-owalna-SRAM-Direct-Mount-BOOST-3mm/46

Opublikowano

No nic to czeka mnie demontaż blatu i obczajenie co i jak. Dzięki za podpowiedzi.

Opublikowano

Taki blat co podlinkowałeś @Kruku kosztuje tyle co mój cały napęd i jeszcze łańcuch na zapas:-D musi być super. 

Powodzenia @Joke00

Opublikowano

hehehe :D 

tamten blat co podlinkowałeś jest pod taką krobę:

KORBA-FSA-COMET-BB30-42-27T

Opublikowano (edytowane)

Ok. Faktycznie to coś innego. W tym praxisie rozstaw śrub nie jest symetryczny. 

Tak jak w sramie. Ciekawi mnie czy są takie same.

Edytowane przez elmapeto
Opublikowano
3 minuty temu, elmapeto napisał:

Ok. Faktycznie to coś innego. W tym praxisie rozstaw śrub nie jest symetryczny. 

Tak jak w sramie. Ciekawi mnie czy są takie same.

I mnie również to ciekawi, ale chyba tak. Myśle, że nie tworzyli nic nowego tylko skopiowali mocowanie sram. Nawet noe wiem kto te praxsisy produkuje.

Opublikowano

Zdemontuj swoją zębatkę i idź gdzieś do sklepu porównać z tym sramem jeśli masz możliwość. Wtedy będziesz już mógł coś konkretnego wybrać. Tak sobie myślę,że mój kwadrat wcale mi nie przeszkadza, choć przy następnej wymianie napędu już pójdę w coś nowszego.

Opublikowano

No teraz minimum to sztywna oś i zewnętrzne łożyska, ja tez muszę kwadrat wymienić przy jakiejś okazji. 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Potwierdzam korba praxis ma mocowanie sram, u mnie już nowy blat z banless i to 34t owal

11289FD0-A6AD-42A7-8594-1FDDD877924C.jpeg D34F18DC-8350-47CF-9A94-72F0C0A4F573.jpeg
  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

Hej, podepnę sie co by nowego nie tworzyć wątku...

Otóż, w nowym rowerku, używany ale dla mnie nowy :) - mam korbę Praxis Alba 2D na BB30.

Mały blat jak nowy, ale duży, zęby rekina jak malowane... No i 46T, a ja chciałbym założyć 48 lub 50...

No i właśnie - korba, z tego co wiem jest dość dobra (reszta osprzętu to Tiagra 10rz), więc raczej nie chciałbym całej korby wywalać...

Ewentualnie...czy zmieniać support na cos lepszego czy ten wystarczy ?

No ale blat muszę zrobić... i kompletnie nie wiem co kupić, poza tym że ma być BCD110...

czy to: https://www.bikester.pl/sram-road-zbatka-rowerowa-10-fach-110mm-czarny-791863.html  będzie dobre?

Coś innego?? Wolałbym zyliona nie zapłacić ale ma działać i się nie rozlecieć :)

Dzięki i pozdrawiam

S.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...