Qsiorz Opublikowano 24 Maja 2019 Opublikowano 24 Maja 2019 Witam Jak jest różnica między SM-BB52 a BB-RS500 ? Czy mogę użyć tego drugiego pomimo że mam korbę dedykowaną do pierwszego czy nie bardzo ? Pytam poniewaz moja rama ma gwint włoski 70 mm prawy obustronny. A dedykowany suport nie jest dostepny w wersji ita tylko bsa.
Franz Mauer Opublikowano 24 Maja 2019 Opublikowano 24 Maja 2019 RS500 to jest suport do rowerów szosowych z szerokością mufy 68mm, BB52 mozna stosować w MTB i Trekkingu zarówno w ramach z mufą 68 jak i 73mm. Poza tym mam obawy, czy uda Ci się wkręcić miski z gwintem angielskim do ramy z gwintem włoskim. Wymiary obu się różnią, a nawet gdyby się udało to musiałbyś z dwóch wkładów suportu w systemie angielskim złożyć jeden,bo potrzebujesz dwie miski z prawym gwintem,bo włoski z obu stron ma prawy gwint. Podobno system angielski można mieszać z francuskim,bo wystarczy tylko mieć dwie lewe miski. Jednak mianownikiem wspólnym jest ten sam rozmiar gwintu, a we włoskim już tak nie jest. Więc dlaczego nie kupisz wkładu uportu pod standard włoski np: https://www.centrumrowerowe.pl/wklad-suportu-shimano-sm-bbr60-105-ultegra-pd8103/?v_Id=65649&gclid=EAIaIQobChMIva2ggNyz4gIVx-WaCh0uvAb2EAYYAiABEgLNkfD_BwE Zapomniałem... sprawdź czy rzeczywiście masz mufę 70mm, a nie np. 68mm. Jeśłi masz 70mm to ten suport: https://www.formicki-bike.pl/pl/Produkty/?id=119193/Wklad_suportu_Shimano_Dura-Ace_BB-R9100_ITA_70mm 1
Qsiorz Opublikowano 24 Maja 2019 Autor Opublikowano 24 Maja 2019 Tutaj mam zdjecie jak mierzylem szerokosc pod suport, przyznam szczerze ze nie znam sie na tych suportach.
Qsiorz Opublikowano 24 Maja 2019 Autor Opublikowano 24 Maja 2019 Ten jak kupie to bedzie pasowac ? https://allegro.pl/oferta/lozyska-suportu-shimano-bb-rs500-ita-7325161226
Kruk Opublikowano 24 Maja 2019 Opublikowano 24 Maja 2019 Tak będzie pasować nie mniej oczywiście jeśli masz korbę ze sztywną osią
Piotr78 Opublikowano 24 Maja 2019 Opublikowano 24 Maja 2019 (edytowane) Jesteś pewien, że rama gwint z obu stron prawy ? Jeśli nie to możliwe, że masz mufę 68 mm i gwint standardowy angielski. Plus lakier i wychodzi 70 mm, No chyba, że wewnątrz jeszcze mógłbyś suwmiarkę rozciągnąć, bo teraz widać 34,6 mm - jak w mordę szerokość anglika. Włoch ma 35,6 mm. Pomierz raz jeszcze i szerokość mufy i średnicę wewnątrz. Edytowane 24 Maja 2019 przez Piotr78
Qsiorz Opublikowano 25 Maja 2019 Autor Opublikowano 25 Maja 2019 (edytowane) Tak jestem pewien bo tez myslalem ze mam anglika ale za nic nie moglem go odkrecic dopiero jak krecilem tak jak bym odkrecał normalne sruby to puscilo, obie miski pasowaly z obu stron w ramie i mnie to zaczeło zastanawiac bo sie z tym nie spotkalem nigdy wczesniej. A wymiary bez zmian wiec juz zgłupiałem co to jest. Edytowane 25 Maja 2019 przez Qsiorz
Piotr78 Opublikowano 25 Maja 2019 Opublikowano 25 Maja 2019 (edytowane) Byly jeszcze chyba aż 2 rodzaje gwintów, naprawdę rzadko spotykane, francuski i chyba jeszcze jakiś, ale wymiary i kierunek gwintu sprawdzę później bo z głowy nie powiem. Co to za rama, jakis stary model ? Jakieś napisy na miskach masz ? Edytowane 25 Maja 2019 przez Piotr78
Qsiorz Opublikowano 27 Maja 2019 Autor Opublikowano 27 Maja 2019 No zabiłeś mnie teraz, mierzyłem drugi raz i wszystko się zgadza, i chyba zgłupiałem całkiem co tam jest. mam tu tylko na tym suporcie tyle napisane 36mm
Qsiorz Opublikowano 27 Maja 2019 Autor Opublikowano 27 Maja 2019 (edytowane) To w takim układzie jaki będzie najlepszy suport do tej korby? fc m4050 https://www.centrumrowerowe.pl/mechanizm-korbowy-shimano-alivio-fc-m4050-pd1194/ Edytowane 27 Maja 2019 przez Qsiorz
Piotr78 Opublikowano 27 Maja 2019 Opublikowano 27 Maja 2019 https://allegro.pl/oferta/lozyska-suportu-shimano-bb-rs500-ita-7325161226 https://allegro.pl/oferta/suport-shimano-sm-fc5600-wloski-gwint-7178575508
Qsiorz Opublikowano 27 Maja 2019 Autor Opublikowano 27 Maja 2019 To super, mogę kupić bez problemu rs500. Temat do zamknięcia, Dziękuje wszystkim za pomoc!
Tomaszk Opublikowano 20 Kwietnia 2020 Opublikowano 20 Kwietnia 2020 @Qsiorz - kupiłeś RS500? Pasuje do twojej korby? Pytam, bo sam mam podobnie w rowerze retro mojej żony. Zastanawia mnie, że suport jest "road", korma "mtb" - średnica osi jest taka sama?
Kruk Opublikowano 20 Kwietnia 2020 Opublikowano 20 Kwietnia 2020 Osie w szosowych korbach i mtb na są takie same, 24 mm jak idzie o sztywne osie. 1
Kruk Opublikowano 20 Kwietnia 2020 Opublikowano 20 Kwietnia 2020 Heheh nie ma za co, to żadna wiedza Za to jeśli szukasz dobrego suportu włoskiego pod oś sztywną Shimano 24mm to polecam: https://sklep.token-polska.pl/suport-tk877ex-ita-czarny-p-179.html Jakbyś chciał to pewnie Ci Pan Grzegorz ściągnie ten suport
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się