Skocz do zawartości

Licznik rowerowy najlepiej bezprzewodowy (gps odpada)


To ja

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

Jestem zainteresowany zakupem licznika rowerowego najlepiej w okolicach 100 zł jednak jeżeli warto jestem w stanie przeznaczyć kwotę wyższą.

Kupiłem simga pure gps jednak okazał się problematyczny (po 1 przy zawracaniu się stopował potem chwile trwało zanim znów ruszy, był problem też z połączeniem z telefonem za pomocą aplikacji, plus jednorazowo nie włączył się start przez 6 km,  stad moja niechęć do licznika gps, jednak reklamacja została uznana i czekając na zwrot środków szukam czegoś innego).

Przeglądając różnego rodzaju recenzję oraz opinie o licznikach mój wybór padł na 2 liczniki znajdujące się w cenie którą najchętniej bym przeznaczył:

1. https://allegro.pl/oferta/sigma-9-16-ats-licznik-bezprzewodowy-10-funkcji-pl-7523770972?reco_id=d6304060-7c8d-11e9-9356-000af7f5f6b0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951  

2. https://mirapolnext.pl/licznik-kellys-track-10-bialy-p-12802.html

Przeglądając forum na ten temat spotkałem się też z propozycją licznika znacznie droższego jednak oferującego bardzo dużo ciekawych funkcji:

3. https://allegro.pl/oferta/meilan-m4-bezprzewodowy-licznik-komputer-rowerowy-7886927206?reco_id=ce2098e4-7d4c-11e9-94bc-246e9677f638&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&

 

Jeżeli ktoś z was jest użytkownikiem tych liczników prosiłbym o opinię na ten temat szczególnie jeżeli chodzi o ostatnią pozycję gdyż zastanawiam się czy warto dopłacić tyle na firmę której nie znam. Jeżeli macie też jakieś fajne propozycje liczników innych w cenie 200 zł to podeślijcie.

Główne funkcje które mnie interesują:

-możliwość montażu na mostku

-prędkość średnia, maksymalna, bieżąca

-informacje o wycieczce: czas, dystans, średnia prędkość

-wodoodporność

-statystyki ogólne od początku jazdy najlepiej aby się nie usuwały

-najlepiej jak by było też podświetlenie i temperatura jednak nie uważam tego za opcję konieczną

 

Pozdrawiam

 

 

Opublikowano
7 godzin temu, To ja napisał:

Cześć,

Jestem zainteresowany zakupem licznika rowerowego najlepiej w okolicach 100 zł jednak jeżeli warto jestem w stanie przeznaczyć kwotę wyższą.

Kupiłem simga pure gps jednak okazał się problematyczny (po 1 przy zawracaniu się stopował potem chwile trwało zanim znów ruszy, był problem też z połączeniem z telefonem za pomocą aplikacji, plus jednorazowo nie włączył się start przez 6 km,  stad moja niechęć do licznika gps, jednak reklamacja została uznana i czekając na zwrot środków szukam czegoś innego).

Przeglądając różnego rodzaju recenzję oraz opinie o licznikach mój wybór padł na 2 liczniki znajdujące się w cenie którą najchętniej bym przeznaczył:

1. https://allegro.pl/oferta/sigma-9-16-ats-licznik-bezprzewodowy-10-funkcji-pl-7523770972?reco_id=d6304060-7c8d-11e9-9356-000af7f5f6b0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951  

2. https://mirapolnext.pl/licznik-kellys-track-10-bialy-p-12802.html

Przeglądając forum na ten temat spotkałem się też z propozycją licznika znacznie droższego jednak oferującego bardzo dużo ciekawych funkcji:

3. https://allegro.pl/oferta/meilan-m4-bezprzewodowy-licznik-komputer-rowerowy-7886927206?reco_id=ce2098e4-7d4c-11e9-94bc-246e9677f638&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&

 

Jeżeli ktoś z was jest użytkownikiem tych liczników prosiłbym o opinię na ten temat szczególnie jeżeli chodzi o ostatnią pozycję gdyż zastanawiam się czy warto dopłacić tyle na firmę której nie znam. Jeżeli macie też jakieś fajne propozycje liczników innych w cenie 200 zł to podeślijcie.

Główne funkcje które mnie interesują:

-możliwość montażu na mostku

-prędkość średnia, maksymalna, bieżąca

-informacje o wycieczce: czas, dystans, średnia prędkość

-wodoodporność

-statystyki ogólne od początku jazdy najlepiej aby się nie usuwały

-najlepiej jak by było też podświetlenie i temperatura jednak nie uważam tego za opcję konieczną

 

Pozdrawiam

 

 

Generalnie po pierwsze nie możesz się zniechęcać do gps gdyż sam jak napisałeś, reklamacja została uwzględniona więc prawdopodobnie był wadliwy. Z funkcji jakie podałeś to chyba każdy, nawet najtańsze liczniki rowerowe posiadają. Musisz sobie sam odpowiedzieć czego oczekujesz od danych które posiada licznik. Czy chcesz tylko aby wyświetlał dane dotyczące prędkości i przebieg, czy dane które potem będziesz mógł analizować. Napewno proponuje abyś zakupił licznik znanej marki. Ja np poszukiwałem małego, podstawowego licznika z gps, i zakupiłem garmina edge25, i pomimo wielu negatywnych opini, ja osobiście jestem bardzo zadowolony, i w pełni spełnił moje oczekiwania.

Opublikowano
14 minut temu, maku1977 napisał:

Generalnie po pierwsze nie możesz się zniechęcać do gps gdyż sam jak napisałeś, reklamacja została uwzględniona więc prawdopodobnie był wadliwy.

Masz racje nie zniechęcam się, ale obawiam się że polka cenowa w którą celuję czyli max około 200 zł to granica gdzie zaczynają się liczniki gps i obawiam się że to zwyczajnie mogła być zbyt niska półka jeżeli chodzi o ten rodzaj liczników (garmin który podałeś z kolei to koszt powyżej 600 zł więc też klasa jest wyższa i może mieć to spory wpływ na działanie. Jeżdżę często po lasach i różnych wioskach gdzie w tel mi się zasięg gubi i może dlatego też był problem, choć jak załapał już to raczej działał.

20 minut temu, maku1977 napisał:

Czy chcesz tylko aby wyświetlał dane dotyczące prędkości i przebieg, czy dane które potem będziesz mógł analizować.

Danych nie analizuję jakoś specjalnie lubię za to wiedzieć gdzie jeżdżę i do rysowania trasy używam opaski huawei band 2 pro, działa bardzo fajnie i spełnia swoje funkcje.

Ewentualnie zastanawiałem się nad opcją pomiaru kadencji, choć liczniki które to oferują zwykle są wiele droższe meilan ma tą funkcję ale obawiam się gdyż ma sporo negatywnych opinii tak samo w sumie jak ten kellys więc zostanę chyba przy sigmie 9.16 ats, chyba że coś ciekawego jest sprawdzonego, podobnego cenowo a zapewniającego więcej funkcji

 

Opublikowano
44 minuty temu, maku1977 napisał:

Nie 600

hmm faktycznie.... jednak nadal trochę za dużo choć patrząc na jego normalną cenę oferta kozak

nie myślałem nad używanym

poszukam coś jutro

Opublikowano

Posłuchaj też opini doświadczonych użytkowników, ale z tego co piszesz mogę wywnioskować że nie potrzebujesz żadnego komputerka rowerowego ani zaawansowanego licznika, tylko licznik tani aby się nie psuł. Myśle że najprostsza sigma wystarczy Ci w zupełności. 

Jedynie co to mogę Ci jeszcze z mojego skromnego doświadczenia doradzić to wyrzuć ze swoich oczekiwań podawanie temperatury przez licznik, a może bardziej idź w bardziej przydatną funkcje jaką jest kadencja. Przynajmniej ja bym tak wolał......

Zobacz ofertę: Licznik rowerowy SIGMA 16.16 STS + kadencja https://allegro.pl/oferta/licznik-rowerowy-sigma-16-16-sts-kadencja-8091676036

Opublikowano
2 godziny temu, maku1977 napisał:

Licznik rowerowy SIGMA 16.16 STS + kadencja

hmmm ktoś narzekał na łączność STS, nie wiem czemu bo się nie znam na tyle..........opcji też jest tu bardzo dużo więc myślę że propozycja fajna

 

znalazłem promocję też na taki sprzęt 

https://www.rowertour.com/p/157438/sigma-rox-10.0-gps-basic-licznik-rowerowy-czarny?gclid=CjwKCAjwiZnnBRBQEiwAcWKfYj25Aabga-nAI5IGp-cPeLQnh7n4icsENuPE64UAfw4zAGO6uTlcohoCpA4QAvD_BwE

co prawda sporo droższy, ale jak oglądałem rozpakowywanie na youtube to mimo że jest na gps do kadencji oraz predkości ma osobne czujniki, choć Szajbajk narzekał że jego klawisze są słabe i ciężko go obsługiwać w drodze bo się przesuwa podczas wciskania

Opublikowano

To analogowa transmisja ATS jest zawodna ( w tańszych licznikach Sigmy). Cyfrowa STS znacznie mniej. Ktoś narzekał na STS bo miał zwalony czujnik kadencji.

Ja mam 23.16 od dwóch lat z kompletem na dwa rowery ( 2 czujniki kadencji i dwa predkości) i nie mam żadnych problemów  a zrobiłem na nich ze 4tys km , większość w terenie.

Przepinam tylko licznik z roweru na rower i jazda.

Jak zapniesz w pobliżu licznika mocną lampkę która sieje zakłóceniami albo kamerkę sportową to można się spodziewać że każdy licznik zacznie wariować.

Roxy niestety mają ciężko działające przyciski ( w Rox 11 było podobnie).

Opublikowano

Za te pieniądze nie zastanawiał bym się jak chcesz sigme, oferta fajna.

Szaj zawsze dobrze doradza i recenzuje, tylko wiesz nie ma rzeczy doskonałych, wszystko ma swoje wady i zalety, dlatego wymyślili marketing aby mieć możliwość tłumaczenie się przed samym sobą z własnych wyborów...

Opublikowano (edytowane)
1 godzinę temu, dfq napisał:

Jak zapniesz w pobliżu licznika mocną lampkę która sieje zakłóceniami albo kamerkę sportową to można się spodziewać że każdy licznik zacznie wariować.

na chwile obecna wygląda to tak wiec jest telefon, słabej jakości lampka która w sumie jest do wymiany w niedługim czasie kopiłem to dawno temu do jazdy w ciemności z prędkością 10-15 km/h się nadaje szybciej to strach (raz mi wybiegł pies jak jechałem dość rozpędzony i go wcale nie widziałem...prawie była by mocna gleba)

do tego na ręce mam opaskę huawei band 2 pro 

i zastanawiam się nad tym 

4 godziny temu, maku1977 napisał:

pytanie jest czy tyle urządzeń naraz nie będzie się jakoś zakłócać wzajemnie, w sumie lampki nie biorę po uwagę bo mogę ja zdjąć...podobny efekt da mi latarka z telefonu który i tak mam w uchwycie

no a licznik docelowo na mostku ma być zamontowany 

IMG.jpg

Edytowane przez To ja
Opublikowano

U mnie tak....

prosty licznik garmin, telefon niepotrzebny bo licznik jest połączony z telefonem, a lampka, no cóż zapraszam na recenzje....:)

image.jpg
Opublikowano (edytowane)
38 minut temu, maku1977 napisał:

prosty licznik garmin, telefon niepotrzebny bo licznik jest połączony z telefonem, a lampka, no cóż zapraszam na recenzje....:)

co do licznika mam kilka pytan:

czy sie nie zatrzymuje i startuje przy zawracaniu ? czy mozna to jakos ustawic powiedzmy ze po 1 minucie bezruchu sie dopiero uruchamia pauza ? 

jak wyglada jego polaczenie z telefonem jakie opcje to daje oraz czy jest dosc proste w uzytkowaniu?

ewentualnie jak sie wgra jakas trase to jak to sie robi oraz jak to potem funkcjonuje czy raczej z tego nie korzystasz ?

czy mozna dajmy na to wyswietlic jednoczesnie trase zaplanowana + do tego godzine oraz predkosc + jakies inne informacje które przeskakują w miedzyczasie typu dystans czas do miejsca docelowego ? 

i czy przyciski dzialaja jak nalezy ?

 

a co do lampki to podeslij link do recencji bo nie moge znalezc a chetnie bym sobie zobaczyl 

Edytowane przez To ja
Opublikowano

A na pytania odnośnie licznika chyba najlepiej odpowie Szef :)

 

 

Opublikowano (edytowane)

hmmm chyba wiem już wszystko z garmina jednak zrezygnuję, 

jak mówiłeś wystarczy mi coś bardziej podstawowego, 

pozostaje decyzja 9.16 ats czy 16.16 sts który podesłałeś z kadencja 

co do lampki z kolei to dla mnie polka cenowa w okolicach 100 zł jest planowana, akurat ten model który masz napewno jest mega kozakiem, ale tez ma swoja cene, ja zastanawialem się nad solarstorm x2 choć trochę nie podoba mi się to że ma osobno akumulator zasilający, ale to temat na przyszłość... nie można kupić wszystkiego naraz, a licznik bardziej potrzebny od lampki tym bardziej ze w tym roku juz kupilem mojego scale 970...troche kosztowal ale jestem bardzo zadowolony...w sumie przesiadając się z krossa x4 2015 to nie ma czego porownywac nawet 

 

Edytowane przez To ja
Opublikowano

Jak będziesz lampkę kupował to rozważ ładowaną na usb. 

Opublikowano
2 godziny temu, maku1977 napisał:

Jak będziesz lampkę kupował to rozważ ładowaną na usb. 

tak planowalem bo wygodniej niz co chwile baterie zmieniac 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

szybkie pytanko bo też szukam licznika i w tym temacie jest link do promocji rox 10.0 i chciałem zapytać czy warto się nim interesować? bo to mimo wszystko dość stara konstrukcja więc może w nowych coś zmienili poprawili etc 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...