Skocz do zawartości

Formula oro k24 wymiana klamki


nzd

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! udało mi się zdobyć bardzo ciekawy rower ze starszego rocznika.

Chciał bym go doprowadzić do idealnego stanu i napotkałem na problem w kwestii hamulców.

Są w nim Formuly oro k24, i o ile zaciski są w świetnym stanie tak dla klamek już nie wróżę żadnej przyszłości.

Jestem całkowitym laikiem w kwestii hamulców hydraulicznych więc ciekawi mnie czy owe zaciski zaadaptowały bo jakąś inną klamkę, np z nowszych modeli od formuly?

Pozdrawim!

Odnośnik do komentarza

Hmyy ciekawe pytanie. Jak idzie o Shimano to można łączyć co się chce tylko przewód i oliwka musi być odpowiednia. Baa nawet jest możliwość łączenia klamek Magury z zaciskami Shimano i pewnie odwrotnie też. Czy tak można w formuli ? tego nie wiem, wydaję mi się że by można tylko by trzeba mieć świeże oliwki do danej klamki lub przewód.

Odnośnik do komentarza

Formule Oro są przystosowane do płynu hamulcowego DOT 4. Shimano są zalewane olejem  i nie są ze sobą kompatybilne w tej materii. Musisz szukać klamek z systemów zalewanych DOT 4 i uwaga nawet już nie DOT5.1 tylko 4. Wszystkie klamki od każdej Formuli bez problemu podejdą. Kiedyś próbowałem zalewać heble Shimano  DOT4 i poszły po paru miesiącach wszystkie gumowe uszczelki.  

Odnośnik do komentarza

Prawda, dot4 a dot5,1 mają inny bazę, 4 ma chyba glicynowy a 5 boranowy czy jakoś tak, nie pamiętam. 

Aaa to wiadomo, DOT ogólnie jest żrący i uszczelki Shimano je zjada.

Niestety skoro formuła jest na DOTcie to nie ma szans. 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...