Skocz do zawartości

Kraków wycieczka: Wiślana Trasa Rowerowa (25.05)


warce

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

Z racji, że prognozy pogody dla soboty są raczej optymistyczne, planuję przejechać się WTR ( kolo 150km)

Wyjeżdżam rano.. koło 7:00

Jeśli ktoś miałby ochotę na wspólne pokręcenie, to zapraszam.

Pozdrawiam

Opublikowano

W którą stronę? Ja chciałbym się wybrać w stronę Szczucina... Jaki rower? 

Opublikowano

Skad startujesz? Jakie tempo zakladasz?

Wysłane z mojego LG-K100 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
51 minut temu, Kajgana napisał:

W którą stronę? Ja chciałbym się wybrać w stronę Szczucina... Jaki rower? 

Planuję na Szczucin właśnie.. raczej szosą.. ale MTB też mam jakby co.. kwestia ustalenia :)

36 minut temu, bbc napisał:

Skad startujesz? Jakie tempo zakladasz?
Myslę, że skoro uderza się w kierunku Niepołomic, to  parking przed Centrum Handlowe "Tandeta" będzie ok.

Tempo spokojne.. jeśli szosą, to 23km/h, jeśli MTB to średnio 20km/h
 

 

Opublikowano

Ja się piszę! Zobaczę tylko co żona nanto:) Myślałem, żeby potem skoczyć do Tarnowa, i powrót pociągiem? 

Opublikowano
9 minut temu, Kajgana napisał:

Ja się piszę! Zobaczę tylko co żona nanto:) Myślałem, żeby potem skoczyć do Tarnowa, i powrót pociągiem? 

Myślę, że coś się wymyśli.. zobaczymy jak będzie z siłami i nastrojem. Powrót pociągiem, dla mnie też może być

 

Velo001.JPG
Opublikowano

Zależy dokąd chcesz dojechać. Bo do Szczucina będzie 120 km. To tam i z powrotem trochę dużo się robi :p

Opublikowano

Piękny asfalcik tam leży. Jechałem już kilka razy tamtędy w te stronę i skręcałem w Świniarach, żeby zwrócić do Krakowa w Mikluszowicach. Przynajmniej do tego frqgmentu, WTR to teraz już prawdziwa bajka.

Opublikowano
6 godzin temu, Kajgana napisał:

Zależy dokąd chcesz dojechać. Bo do Szczucina będzie 120 km. To tam i z powrotem trochę dużo się robi :p

Tak jak pisałem w pierwszym poście... zakładam koło 150km. Więc na pewno nie do Szczucina.. nie mam kondycji na taką podróż.

 

Opublikowano (edytowane)

To ja bym czekał na początku asfaltowej ścieżki w Grabiach, Grabiu, czy jak to się nazywa....  7.30 będzie ok? No i szosa chyba.... 

Edytowane przez Kajgana
Opublikowano

WTR przy zagrożeniu powodzią... No średni pomysł moi drodzy.

 

9 godzin temu, Łabędź napisał:

Piękny asfalcik tam leży. Jechałem już kilka razy tamtędy w te stronę i skręcałem w Świniarach, żeby zwrócić do Krakowa w Mikluszowicach. Przynajmniej do tego frqgmentu, WTR to teraz już prawdziwa bajka.

Jeszcze leży... Czekaj, z godziny na godzinę jest coraz gorzej z poziomem wód w Małopolsce.

Opublikowano

Tak, to też prawda. Wcale bym się nie zdziwił jakby gdzieś wał puścił. Albo znów go wysadzą, żeby Kraków ratować. 

Opublikowano

Chętnie bym się z Wami wybrał na taką wycieczkę, ale wydaje mi się, że @SpiderMAN ma rację. I straszą, że to dopiero początek. Trasa którą proponowałeś @warce podoba mi się i chętnie ją przejadę. Ale wymiękam wobec wysokiej wody. Także proponuję nie zamykać tematu a jedynie termin jakiś szczęśliwszy wybrać na kręcenie po wałach.

Opublikowano

Już nie przesadzajcie. Ścieżka idzie wałem a Wisła kilka godzin temu nawet z koryta jeszcze tam nie wylała.

Swoją drogą w czasach przed wtr też w tamte strony się jeździło, cała puszcza czeka

Opublikowano
38 minut temu, bbc napisał:

Chętnie bym się z Wami wybrał na taką wycieczkę, ale wydaje mi się, że @SpiderMAN ma rację. I straszą, że to dopiero początek. Trasa którą proponowałeś @warce podoba mi się i chętnie ją przejadę. Ale wymiękam wobec wysokiej wody. Także proponuję nie zamykać tematu a jedynie termin jakiś szczęśliwszy wybrać na kręcenie po wałach.

Hmmm do tej pory ALERTy prztchodziły z powodu  opadów... Dzisiaj dopiero dostałem o wysokim poziomie wód.

Również jestem za przełożeniem...zwłaszcza po przeczytaniu wiadomości  :P

Niemniej jednak prognoza na sobotę wskazuje fajną pogodę do kręcenia.

Może zamiast WTR przejedziemy się na północ, lub południe ? Ktoś z zainteresowanych ma jakiś pomysł?

Łza Włóczynutka
Opublikowano

w Dolinie Dłubnii prawie wszystko co nisko położone jest pozalewane, część dróg jest zamknieta.

Opublikowano

Ktoś, coś widział jak Wisła wygląda? Bo nie miałem okazji dziś przez nią jechać? Opadła już coś? 

Opublikowano

Mam wrażenie, że jest jeszcze trochę wyżej niż wczoraj. O wały jeszcze się woda nie opierała.

A z wycieczki niestety muszę zrezygnować. W sobotę czeka mnie trochę pracy z którą się dziś nie wyrobiłem. Celu też Wam nie podrzucę bo wszystko co mi do głowy przychodzi to dolina Prądnika (czyli woda), dolinki podkrakowskie (czyli woda), dolina Dłubni i same takie. :D Ale liczę, że te wały jeszcze przejedziemy jak woda opadnie.

 

Opublikowano (edytowane)
4 godziny temu, Kajgana napisał:

Ktoś, coś widział jak Wisła wygląda? Bo nie miałem okazji dziś przez nią jechać? Opadła już coś? 

Jechałem dziś przez Grabie. Rzeczka która tam płynie wyglądała jak Wisła, ale do DDR było jej daleko. Teraz już raczej poziom wody spada. Co do Wisły to zalany DDR na Dąbiu i bulwary koło Wawelu. Reszta DDR po wałach przejezdna i niezagrożona.

Edytowane przez de Villars
Opublikowano

Byłem na takim powiedzmy rekonesansie w Niepołomicach. Zalane są tylko  te kawałki WTR, które prowadzą pod mostami.... Wszystko, co idzie wałami, czyste. 

IMG_20190525_140021.jpg IMG_20190525_135020.jpg
  • Lubię to! 1
Opublikowano

to może cos zaplanujemy w przyszły tydzień chętnie dolącze -rower u mnie szosowy 

Opublikowano

Jeżeli znowu nie utknę w robocie to jadę z Wami! Gravel lub MTB.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano (edytowane)

Dziś całkiem z nienacka, pojechałem WTR od Krakowa do promu na Dunajcu. Potem do Tarnowa i powrót pociągiem. Razem 120km. Całość przejezdne szosą, choć km na wałach trochę się ciagną. Do tego doskwiera brak cienia. 

IMG_20190614_164445.jpg IMG_20190614_162908.jpg

Edytowane przez Kajgana

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...