Skocz do zawartości

Manitou Markhor - adaptacja widelca tapered do główki 1 1/8-1/5''


przem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Właśnie zabrałem się za wymianę widelca i powstał problem. Gdyż się okazało, że rura sterowa starego widelca ma 1 1/8 i jest prosta chyba jest coś w stylu adaptera, a nowy 11\8-1,5", sprzedawca potwierdził mi, że do tej ramy będzie pasował widelec taper i tak wygląda główka ramy. Jak mogę dopasować nowy widelec czy potrzebuje tylko bieżnie do taper czy więcej kombinacji ?

 

Opublikowano

Najlepiej będzie jak wymienisz stery. "Sztukowana" bieżnia może nie pasować. Idź z tym na serwis. Będzie najłatwiej i najszybciej.

Opublikowano

Ja bym wymienił stery żeby wszystko pasowało jak trzeba . Sam widelec do ramy musi pasować.

Opublikowano

 ok  ale chyba musze zalatwic bieznie bo ze strego nie mogę zdjąć zreszta i tak by nie pasowalo,  pierscien z kulkami pasuje srednica do nowego widelca .Moje pytanie jest czy tez będę musial wyjac czarna dolna obręcz w glowce ramy (chyba miska lozyskowa ) gdyż sama nie chciała wypasc ?  Rama jest taper jak i  nowy widelec.. tylko stary widelec jest na rurze  sterowej prostej i chce się dowiedzieć co  potrzebuje  by nowy widelec spasować . Jedyny serwis dostepyn  i sklep  w którym   zakupiłem rower powiedział mi ze widelec jest taper wiec wolabym się spytac specjalistow… 

Opublikowano

Rama tapered,widelec tapered. Potrzebujesz sterów tapered. Stare trzeba wybić,bo nie będą pasować. Bieżnia będzie w komplecie z nowymi sterami.

  • Lubię to! 1
Opublikowano

@przem Jak napisałem wyżej dolna "sztukowana" bieżna może być niekompatybilna z starymi sterami. Głównie z dolnym łożyskiem. Idź z tym na serwis. Wymienią Ci stery i poskładają tak jak trzeba. Stare stery trzeba wybić i wprasować nowe, bo widzę że masz półzintegrowane.

Opublikowano

ok dzięki wszystkim  za rady. Jutro podjade do serwisui zobaczę co mi podpowie..

  • Administrator
Opublikowano
14 godzin temu, przem napisał:

utro podjade do serwisui

Napisz, czy się udało i jakie stery musiałeś kupić, bo to chyba popularny temat. Powodzonka!

Opublikowano

Nie możesz zmienić kół na 15 x 110 jeśli amor jest do tego nie przystosowany jak jest  to wszystko gra :)

Jeśli chcesz kupić koła już zbudowane to zawsze licz się z tym że nie będą w 100% takie jak chcesz, chyba że akurat takie trafisz, zaś takie składane po swojemu więcej kosztują bo zaplatanie i centrowanie swoje kosztuje :)

Opublikowano

 widelec jest na  os 15x110 a stary był  na samozamykacz. wiec nowe kolo powinno pasować. bo jest na taka os .. z tego samego sklepu co widelec ale  wyslali dwie paczki, jedna doszla drugia jeszcze nie :) Mam nadzieje ze kolo będzie już zbudowane...

Opublikowano

Pochwal się efektem jak już wszystko złożysz :)

Opublikowano

pochwale się, ale na chwile obecna  to optymistyczne podejście.. na razie probuje zlokalizować gdzie jest moje kolo😅  ale tak jak pisałam wcześniej  drugi podobny zestaw idzie wiec najwyżej zonie zabiorę.:)

Opublikowano
9 godzin temu, przem napisał:

.ich angileski jest jak mój  Tyrolski

A i polski nienajlepszy. Pisz poprawnie po polsku, nawet jak mieszkasz za granicą.

Opublikowano

Temat ogarnięty przez serwis. Dziekuje za porady , faktycznie samemu moglo wyjść nie najlepiej . Z tego co wiem to zostały  zamontowane części firmy Token . Kola się znalazły doszly z opoznieniem ale pasuja..Zdjecie w zalaczeniu. (proszę nie patrzeć na opone gdyż tymczasowo dokleja  tasme ..)

WhatsApp Image 2019-05-28 at 16.04.56.jpeg
Opublikowano

Noo i przyzwoicie to wygląda :) miłego użytkowania :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...