Skocz do zawartości

Giant Toughroad SLR 2 (2018) - wszędobylski wycieczkowiec

Joke00

Rekomendowane odpowiedzi

Rower zakupiony zimą zeszłego roku u dealera w Poznaniu za mocno wynegocjowaną cenę 3000 zł. Wybór padł na ten model ze względu na jego wszechstronność, a przede wszystkim na rodzinne wycieczki z fotelikiem na bagażniku, wtedy też montuje sakwy z przodu i w drogę gdzie koła poniosą. 

Oryginalna specyfikacja: 

Kolor: Czarny/Czerwony Matowy
Ramą: Aluminium - ALUXX SLR rozmiar M
Widelec: Kompozyt węglowy - Advanced, aluminiowa rura sterowa OverDrive Brak
Giant Connect XC, 31.8mm
Giant Connect, 31.8, 8°
Sztyca: Giant Connect D-Fuse, aluminium ALUXX Contact (neutralne)
Pedały: VP-199
Manetka: Shimano Acera SL-M3000, 3x9 Przerzutki: Shimano Acera FD-T3000, Shimano Acera RD-M3000

Hamulce: Shimano M315, tarcza 160mm Kaseta: Shimano CS-HG201, 11x34T, 9s. Łańcuch: KMC X9

Korba: Shimano FC-M351, 44/32/22T
Suport: Shimano UN26
Obręcze: Giant S-X2,Tubeless Ready
Piasty: Giant S-X2, QR
Szprychy: SAPIM Leader
Opony: Giant CrossCut, 700x50
Dodatki: osłony DT X-DeFender/CS X-DeFender

Dodatki zamontowane już przeze mnie:

Mój od lat eksploatowany licznik sigma 509, koszyk bidonu giant,  bagażnik przedni giant Rack-It Metro, bagażnik tylny crosso, sakwy crosso 15 l, fotelik bobike exclusive, oświetlenie giant numen spark na przód mini na tył duża wersja. Siodełko, które musiałem dopasować do moich czterech liter zmieniłem na selle italia discover z żelem. 

W planach mam zmienić opony na bezdetkowe na 700x32 do 38 maksymalnie  dla mniejszych oporów toczenia po utwardzonych drogach. Koniecznie też lepsze pedały platformowe z pinami oraz chwyty ergo. I w miarę zużycia korbę na sztywną oś i zewnętrzne łożyska.

Mam bardzo pozytywne odczucia z jazdy i był to dobry zakup. Chodź ciężko zakwalifikować pod jakąś kategorie tego Toughroad’a nie jest on ani trekkingiem, ani mtb, ani grawelem, ani tez crossem, bo jest po części wszystkimi wymienionymi.

7DC967BA-14B9-4918-954F-AE71B0110A83.jpeg

Bardzo fajny rower i za taka cenę to się naprawdę opłacało, tez kiedyś miałem go na liście życzeń ale ostatecznie poszedłem w kierunku roweru z barankiem. Tak czy siak życzę dużo przyjemności z jazdy.

Witaj, mam w planach założyć do niego oponki 700x38c, bezdetkowe, bo i tak obręcze są ready to tubless, więc szkoda nie skorzystać, a w późniejszym czasie baranek od wersji gx, klamkomanetki sora, jednak adapter hamulców hydraulicznych giant sobie wycenił na 599 zł, z drugiej strony wraz z nowymi szosowymi zaciskami i tarczami ( z drugiej strony fajne rozwiązanie montowane na śrubach mostka).

12 godzin temu, Joke00 napisał:

Witaj, mam w planach założyć do niego oponki 700x38c, bezdetkowe, bo i tak obręcze są ready to tubless, więc szkoda nie skorzystać, a w późniejszym czasie baranek od wersji gx, klamkomanetki sora, jednak adapter hamulców hydraulicznych giant sobie wycenił na 599 zł, z drugiej strony wraz z nowymi szosowymi zaciskami i tarczami ( z drugiej strony fajne rozwiązanie montowane na śrubach mostka).

Taniej dorwiesz TRP HY/RD bez tego dziwnego Giantowego ustrojstwa montowanego na mostek.

W dniu 9.06.2019 o 19:59, Fimala napisał:

Taniej dorwiesz TRP HY/RD bez tego dziwnego Giantowego ustrojstwa montowanego na mostek.

Jeden zacisk prawie 400 zł na post mount, klamki nowe i tak koło 500 bez względu na to czy pod hydraulikę bezpośrednio czy na linkę. Więc to rozwiązanie wyjdzie drożej o 200 zł. Kupując dwa zaciski, klamki, linki, pancerze. Tutaj od gianta mam za 599 nowe zaciski szosowe, nowe tarcze i to ustrojstwo do przejścia z linki na hydraulikę.

W dniu 20.07.2019 o 08:22, Joke00 napisał:

Po wymianie kokpitu. Hamulce giant conduct, klamkomanetki Shimano sora 2x9, korba Shimano sora 2 rz. Kierownica szerokości 42cm przełajowa giant.

626CBCA0-4F78-4498-AE79-CF9C72E21151.jpeg 72B5E867-90A7-4BE2-A39E-CD50249C6EA9.jpeg

Fajny potworek wyszedł. Podoba mi sie 💪

Hej. Za tydzien odbieram swojego Toughroada. Bede uzywal go bez bagaznikow i z opona 40mm. Duzo ludzi widze ma problem z zamontowaniem w nim blotnikow. Moglbys polecic jakis model, ktory sprawdzilby sie u mnie w tej konfiguracji? Rama XL