Joke00 Opublikowano 18 Maja 2019 Opublikowano 18 Maja 2019 Rower zakupiony zimą zeszłego roku u dealera w Poznaniu za mocno wynegocjowaną cenę 3000 zł. Wybór padł na ten model ze względu na jego wszechstronność, a przede wszystkim na rodzinne wycieczki z fotelikiem na bagażniku, wtedy też montuje sakwy z przodu i w drogę gdzie koła poniosą. Oryginalna specyfikacja: Kolor: Czarny/Czerwony Matowy Ramą: Aluminium - ALUXX SLR rozmiar M Widelec: Kompozyt węglowy - Advanced, aluminiowa rura sterowa OverDrive Brak Giant Connect XC, 31.8mm Giant Connect, 31.8, 8° Sztyca: Giant Connect D-Fuse, aluminium ALUXX Contact (neutralne) Pedały: VP-199 Manetka: Shimano Acera SL-M3000, 3x9 Przerzutki: Shimano Acera FD-T3000, Shimano Acera RD-M3000 Hamulce: Shimano M315, tarcza 160mm Kaseta: Shimano CS-HG201, 11x34T, 9s. Łańcuch: KMC X9 Korba: Shimano FC-M351, 44/32/22T Suport: Shimano UN26 Obręcze: Giant S-X2,Tubeless Ready Piasty: Giant S-X2, QR Szprychy: SAPIM Leader Opony: Giant CrossCut, 700x50 Dodatki: osłony DT X-DeFender/CS X-DeFender Dodatki zamontowane już przeze mnie: Mój od lat eksploatowany licznik sigma 509, koszyk bidonu giant, bagażnik przedni giant Rack-It Metro, bagażnik tylny crosso, sakwy crosso 15 l, fotelik bobike exclusive, oświetlenie giant numen spark na przód mini na tył duża wersja. Siodełko, które musiałem dopasować do moich czterech liter zmieniłem na selle italia discover z żelem. W planach mam zmienić opony na bezdetkowe na 700x32 do 38 maksymalnie dla mniejszych oporów toczenia po utwardzonych drogach. Koniecznie też lepsze pedały platformowe z pinami oraz chwyty ergo. I w miarę zużycia korbę na sztywną oś i zewnętrzne łożyska. Mam bardzo pozytywne odczucia z jazdy i był to dobry zakup. Chodź ciężko zakwalifikować pod jakąś kategorie tego Toughroad’a nie jest on ani trekkingiem, ani mtb, ani grawelem, ani tez crossem, bo jest po części wszystkimi wymienionymi.
waldi_8027 Opublikowano 23 Maja 2019 Opublikowano 23 Maja 2019 Bardzo fajny rower i za taka cenę to się naprawdę opłacało, tez kiedyś miałem go na liście życzeń ale ostatecznie poszedłem w kierunku roweru z barankiem. Tak czy siak życzę dużo przyjemności z jazdy.
Joke00 Opublikowano 9 Czerwca 2019 Autor Opublikowano 9 Czerwca 2019 Witaj, mam w planach założyć do niego oponki 700x38c, bezdetkowe, bo i tak obręcze są ready to tubless, więc szkoda nie skorzystać, a w późniejszym czasie baranek od wersji gx, klamkomanetki sora, jednak adapter hamulców hydraulicznych giant sobie wycenił na 599 zł, z drugiej strony wraz z nowymi szosowymi zaciskami i tarczami ( z drugiej strony fajne rozwiązanie montowane na śrubach mostka).
Fimala Opublikowano 9 Czerwca 2019 Opublikowano 9 Czerwca 2019 12 godzin temu, Joke00 napisał: Witaj, mam w planach założyć do niego oponki 700x38c, bezdetkowe, bo i tak obręcze są ready to tubless, więc szkoda nie skorzystać, a w późniejszym czasie baranek od wersji gx, klamkomanetki sora, jednak adapter hamulców hydraulicznych giant sobie wycenił na 599 zł, z drugiej strony wraz z nowymi szosowymi zaciskami i tarczami ( z drugiej strony fajne rozwiązanie montowane na śrubach mostka). Taniej dorwiesz TRP HY/RD bez tego dziwnego Giantowego ustrojstwa montowanego na mostek.
Joke00 Opublikowano 17 Czerwca 2019 Autor Opublikowano 17 Czerwca 2019 W dniu 9.06.2019 o 19:59, Fimala napisał: Taniej dorwiesz TRP HY/RD bez tego dziwnego Giantowego ustrojstwa montowanego na mostek. Jeden zacisk prawie 400 zł na post mount, klamki nowe i tak koło 500 bez względu na to czy pod hydraulikę bezpośrednio czy na linkę. Więc to rozwiązanie wyjdzie drożej o 200 zł. Kupując dwa zaciski, klamki, linki, pancerze. Tutaj od gianta mam za 599 nowe zaciski szosowe, nowe tarcze i to ustrojstwo do przejścia z linki na hydraulikę.
Joke00 Opublikowano 20 Lipca 2019 Autor Opublikowano 20 Lipca 2019 Po wymianie kokpitu. Hamulce giant conduct, klamkomanetki Shimano sora 2x9, korba Shimano sora 2 rz. Kierownica szerokości 42cm przełajowa giant. 1
Fimala Opublikowano 23 Lipca 2019 Opublikowano 23 Lipca 2019 W dniu 20.07.2019 o 08:22, Joke00 napisał: Po wymianie kokpitu. Hamulce giant conduct, klamkomanetki Shimano sora 2x9, korba Shimano sora 2 rz. Kierownica szerokości 42cm przełajowa giant. Fajny potworek wyszedł. Podoba mi sie 💪
Joke00 Opublikowano 23 Lipca 2019 Autor Opublikowano 23 Lipca 2019 Jeszcze węższe opony i będzie idealny
Joke00 Opublikowano 25 Marca 2020 Autor Opublikowano 25 Marca 2020 Obecnie zrobił się z niego typowy gravel, oponki Maxis Rambler 38c TR, więc i zalane mlekiem.
Coco_82 Opublikowano 25 Sierpnia 2021 Opublikowano 25 Sierpnia 2021 Super rower, sama zastanawiam się nat tym modelem i chciałam podpytać o geometrię tej ramy. Jak ją Pan ocenia?
revolta1 Opublikowano 26 Sierpnia 2021 Opublikowano 26 Sierpnia 2021 Nie zrobił się za duży po wymianie kierownicy? Bo jednak dłonie wysunęły się mocno do przodu przez barana.
Lukasz82 Opublikowano 5 Czerwca 2022 Opublikowano 5 Czerwca 2022 Hej. Za tydzien odbieram swojego Toughroada. Bede uzywal go bez bagaznikow i z opona 40mm. Duzo ludzi widze ma problem z zamontowaniem w nim blotnikow. Moglbys polecic jakis model, ktory sprawdzilby sie u mnie w tej konfiguracji? Rama XL
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się