stasiu

jakie plany na 2019r w temacie turystyki rowerowej ?

Rekomendowane odpowiedzi

stasiu

Ciekawe jakie macie plany na  turystykę rowerową .? jakie trasy ? jakie odległosci ?

Szukam inspiracji gdzie by tu jechać, na tę chwile to wiem zę pojade ale nie wiem gdzie .( +/-  600 do 1000km - kwestia ile będe miał wolnego )  
Byle tanio było bo tak lubie . ( nie to żebym kasy nie miał - mam jej full  :) ) ale podróżuje według zasady "łowców niewygód" jak jest wygodnie to  nie ma przygody :)
 a może ktoś ma taki sam plan jak ja, że  planu nie ma? :)

Bez tytułu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pavello

Ja rozważam przejechanie polskiego wybrzeża we wrześniu. Myślę o trasie o Świnoujście - Nowa Karczma omijając główne asfaltowe drogi, bez żadnej spiny, noclegi w jakieś agroturystyce czy kwaterach, pakowanie na bardzo lekko. Ale póki co nie planuję nic dokładniej bo nie wiem jak będzie z czasem ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pizzaq

Ja mam w planie dalszą eksplorację Borów Tucholskich, jako główny punkt programu mam to: https://www.gpsies.com/map.do?fileId=wsmsobbzmyytxtju oprócz gwoździa jeszcze kilka wypadów nad którymi rozmyślam w tamtym rejonie w granicach 70-100 km na jeden strzał. Kolejne trasy będą w okolicach Darłowa, będę próbował przejechać trochę plażą. A jak wszystko pójdzie dobrze, możliwe że zrobię wypad w Sudety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Korposzczur
Napisano (edytowane)

Lista celów na ten rok była długa, ale ostatecznie pozostały:

1. Rzeszów - Kraków (180 km) - jednak to będzie duże wyzwanie, bo na płaskich trasach szybko odcina mi prąd.
  2. Rzeszów - Przemyśl - Rzeszów (160 km) - trasa interwałowa, ale zobaczymy, co z tego wyjdzie
  3. Rzeszów - Przeworsk - Rzeszów (100 km) - powtórka - jechałem zimą i o dziwo mnie nie odcięło
  4. Rzeszów - Strzyżów - Rzeszów (100 km) - powtórka, ale zmodyfikowaną i rozszerzoną trasą
  5. Rzeszów - Niwiska - Dębica (90 km) - tym razem przez lasy

Z listy wypadły: Leżajsk, Miejsce Piastowe, Katowice, Częstochowa, Zamość, Roztocze, Lwów. Trasę do Leżajska prawdopodobnie pokonam w przyszłym roku. Co do pozostałych celów, to pomogę sobie pociągiem. Chodzi o to, żeby coś pozwiedzać niż pokonać trasę po asfalcie z punktu A do B. Chcę też zwiedzić okolice Krakowa.

Edytowane przez Korposzczur

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
foxy

A ja nowe gminy mam do "pokolorowania na zielono " na zaliczgmine.pl tak naprawdę to byle gdzie, bez planu  ale tam gdzie jeszcze nie byłam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ola221081

Nasz plan to R 10 Świnoujście - Hel w lipcu.

Marzę o tym od 2 lat :)  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zero

Jak najwięcej lasu, bo...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Książę z Bajkiem

Z tego, co już przejechałem, może kogoś przyinteresuje:

- Zgorzelec - Świnoujście - Gdańsk (~1070km)

- Trójstyk PL/CZ/DE - trójstyk PL/BY/LT (~1000km)

- Opole Lubelskie - Opole Główne 😉 (~430km)

- wzdłuż Wisły (~1000km) [wcale nie trzeba się tłuc w #wisla1200 ;p)

- na Koniec Świata (taka sobie miejscowość w Wielkopolsce - odległość zależna od współrzędnych domowych)

Jak znajdę chwilę dłuższą, w planach:

- Trójstyk PL/UA/SK - "Trójstyk" PL/DE/Morze Bałtyckie

Z krótszych (taa.. :D) odcinków w planach:

- pętelka miasta powiatowe woj. opolskiego (~400km)

- polskie miasta wojewódzkie z Opola (pojedynczo, weekendowo, powrót pociągiem)

Generalnie, podobnie jak @stasiu - nie wiem gdzie pojadę, ale pojadę :D tyle, że lubię się wyspać i zjeść ;D

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Korposzczur

U mnie trochę się pozmieniało. Ten rok jest typowo turystyczny.

Dotychczas przejechane najciekawsze trasy:

Rzeszów - Błażowa - Dynów - Przemyśl (100 km, 100% asfalt)
Rzeszów - Kamionka - Niwiska - Dębica (90 km, bardzo fajna, 99% asfalt)
Rzeszów - Raniżów - Wilcza Wola - Stalowa Wola (85 km, 99% asfalt)
Rzeszów - Tarnów - Wojnicz (120 km, 90% asfalt, trochę lasu i terenu)
Rzeszów - Strzyżów - Domaradz - Błażowa - Rzeszów (100 km, 100% asfalt)
Rzeszów - Markowa - Gać - Przeworsk - Białobrzegi - Rzeszów (90 km, 100% asfalt)
Rzeszów - Błażowa - Pruchnik - Markowa - Rzeszów (120 km, 80% asfalt, 20% las)
Rzeszów - Łańcut - Białobrzegi - Julin - Jasionka - Rzeszów (90 km, 99% asfalt, polecam)
Kraków - Puszcza Niepołomicka - Tarnów (90 km, 80% asfalt, 20% las)

Gdyby ktoś potrzebował szczegółów odnośnie powyższych tras, to udostępnię GPX.

W planach na ten rok są:

Rzeszów - Krynica Zdrój (130 km)
Rzeszów - Tarnów - Kraków (180 km)
Rzeszów - Leżajsk - Rzeszów (130 km)

Przy czym wszystkie 3 trasy przejadę dopiero wtedy, gdy zrobi się chłodniej. Chętnie wybrałbym się w Bieszczady, o ile będzie czym wrócić. Planowałem też z Krakowa ruszyć do Katowic i Częstochowy, ale w grę wchodzi jedynie wycieczka dwudniowa (ewentualnie jednodniowa wspomagana pociągiem).

Za tydzień kolejna edycja Tour de Podkarpacie. Tym razem do pokonania 200 km. Czy dam radę? To będzie dla mnie sprawdzian.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stasiu

A ja włąśnie wymyśliłem że pojadę do Frankfurtu . Marne 450 km w jedną mańkę ale we Frankfurcie nie byłem . Koszyt jakie mam w planie ponieść ( nie licząs piwa po drodze ) to 18,50 PLNów :) jajka i sałatkę wezmę z sobą w słoiku do tego śledzie w occie i powinno wystarczyć . Termin - lipiec. dystanse ... około 200dziennie jak wyjdzie a jak nie to trudno . 

Jedzie ktoś ? ktoś chętny na pełną  niewygód ale za to pełną przygód i późniejszych opowieści wyprawę ? 

Ja startuje z okolic trójmiasta. Ekipa wiekowo czy płciowo jest mi obojętna byle pozytywna ( myśl dobrze , rób dobrze , mów dobrze a będzie dobrze ) 
założenia wyjazdu .. żadne , żadnych terminów żadnych zegarków żadnych sztywnych planów czy trzymania się kurczowo tras z GePeeSu.

Wycieczka krajoznawczo-turystyczna z elementami degustacji lokalnych piwerek ( dla wrażliwych - trzymam się zasady " piłęś nie jedz :) )
Pewnie jak zawsze nikt się nie zapisze ale żeby nie było że nie proponowałem :P
Pozdrawiam 3majcie sie . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi