Skocz do zawartości

Obręcz Sun Ringle duroc sd 37-wgniot


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema. 

Dzisiaj moja żona zauważyła wgniot na mojej tylnej obręczy. Musiałem to zrobić w zeszłą sobotę😂🤘 Koło zachowuje się normalnie, mleko nie cieknie, ciśnienie nie spada. Moje pytanie:da radę to wyprostować, nie warto czy może popękać? Można dalej użytkować obręcz bez strachu, że się "rozpadnie" podczas ostrej jazdy? 

IMG_20190516_174556.jpg IMG_20190516_174657.jpg IMG_20190516_174738.jpg
Opublikowano

Możesz to "wyklepać" ale musisz koło rozszczelnić niestety.

Opublikowano

Robiłeś już to kiedyś? Może jakaś mała instrukcja? 😂

Ja myślałem żeby to taką szeroką "żabką" złapać przez jakiś grubszy materiał i naciągnąć. 

Nie pęknie mi obręcz podczas takiej zabawy? Ogólnie amelinium nie lubi się tak bawić, dlatego nie wiem czy się coś nie porobi. 

Można tak jeździć jak coś czy kombinować? 

Opublikowano

Ojj nie robiłem ale na logikę by się dało to zrobić. To trzeba wyklepać leciutko młotkiem, ja bym to zrobił po prostu malutkim wybijakiem i kawałek po kawałku wyklepał. Jak tak złapiesz i na chama to może walnąć.

Wydaję mi się że chyba można jak nie widzisz pęknięć na materiale.

Opublikowano

Ja bym zostawił skoro się nie rozszczelniła, aluminium lubi sobie pęknąć w najmniej spodziewanym momencie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
Godzinę temu, Wariat13 napisał:

Robiłeś już to kiedyś? Może jakaś mała instrukcja? 😂

Ja myślałem żeby to taką szeroką "żabką" złapać przez jakiś grubszy materiał i naciągnąć. 

Nie pęknie mi obręcz podczas takiej zabawy? Ogólnie amelinium nie lubi się tak bawić, dlatego nie wiem czy się coś nie porobi. 

Można tak jeździć jak coś czy kombinować? 

To nie jest głębokie uszkodzenie więc da się uratować. Klucz francuski i delikatnie nastawiasz. Nie musi być idealnie. Przy takich uszkodzeniach kłopotem nie tyle jest naprawa co jak zachowa się mleko. Dawniej było łatwiej bo dętka była bezproblemowa. Zostawić bym nie zostawiał by ryzykujesz, że jednak w pewnym momencie pracy opony mleko puści.  

Opublikowano

Prześpie się z tym wszystkim i jutro coś pomyślę... Jak ktoś jeszcze zna temat to proszę się śmiało wypowiadać 😋

Opublikowano

Pokazałem to "lokalsom" i napisałem do Wichu Workshop. Wszyscy mówią żeby narazie tego nie ruszać bo powinno być ok, no chyba, że mi to wizualnie przeszkadza. Więc zostawię jak jest a przed urlopem rozbiore i na prostuje. Jak coś pójdzie nie tak to będę miał czas ogarnąć nową obręcz. 😂

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...