Medzamir

Rama Accent Peak 29" vs reszta świata

Rekomendowane odpowiedzi

Medzamir

Hej. Niedawno strzeliła mi rama Peak 29". Tani sprzęt i model z 2012 więc nie chcę się babrać w spawanie tylko kupić nową. A że zawsze muszą być jakieś problemy, czasem sztuczne czasem nie to zastanawiam się czy brać Accenta 2016/2017 czy coś innego? Przyczynkiem tej zagwózdki jest kąt główki. We wcześniejszych modelach ma 72 stopnie i na jednych zjazdach mam wrażenie, że się katapultuję a na niektórych to robię/robiłem. Rozwiązaniem tej bolączki jest bardziej łagodny kąt ale o ile łagodniejszy? Model 2018 ma 70 ale odpada bo jest na oś 12 a moje kółka kręcą się bdb i na razie zmiana nie wchodzi w grę. Na Alle są ramy Mosso 2902 i 2915 w podobnej cenie co Peak, kąty 73,5 i 70,5 więc nawet fajnie. Reszta jak patrzałem, mająca te 70 stopni ma z kolei podsiodłówkę 72 i obawiam się, że to nie byłoby to. Jest jeszcze Author ale cena rośnie. Warto ślęczeć po nocach i przeglądać internety czy brać to co jest? Odczuję na zjazdach pozytywnie tę różnicę czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wozo13

Dołączę do rozmowy bo zastanawiam się nad ramą Accent Peak 2019 z osią 12x142... były różne akcję z tymi ramami, ale ciekawy jestem czy te nowe są warte zainteresowania...może ktoś jeździ na takowej lub z zeszłego roku i powie kilka słów na jej temat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Red
2 godziny temu, Medzamir napisał:

Jest jeszcze Author ale cena rośnie. Warto ślęczeć po nocach i przeglądać internety czy brać to co jest? Odczuję na zjazdach pozytywnie tę różnicę czy nie?

Ja mam Author'a Vision 29 i mogę w tej materii pomóc. Rama jest długa i daje porządną stabilność. Ponieważ poprzednią miałem z kątem 69* to trochę się cykałem na zjazdach ale rower całkiem fajnie zjeżdża. Rama jest też lekka. Osobiście polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w0jta5

Jeśli chcesz zostać przy Peaku to warto isc w sztywna tylna os bo jest lepsza geo ramy. Piastę sobie przepleciesz i masz sprawdzony, dobry i tani produkt. QR9 ma 72’ główki ramy.
Ale czy to faktycznie daje wrażenie przekoziolkowania przez kierownice wobec 70’ to nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi