Skocz do zawartości

Koła qr 9 z możliwością zmiany na sztywną oś


aceraspire3100

Rekomendowane odpowiedzi

aceraspire3100
Opublikowano

Witam. 

Przymierzam się do zakupu kół mtb  29 wytrzymalych (moja waga około 95 kg) , wyraz z piastami które będą posiadały łatwy dostęp do ich obslugi. Potrzebuję piast które w chwili obecnej będą pod 9 qr ale docelowo będzie możliwość ich montażu na sztywna os( docelowo po zmianie ramy i amora w przyszłym roku). Wyczytalem ze sa takie ktore na 9qr mogą mieć zalozone adaptery. Możecie mi doradzic cos co zmiesci sie w budżecie około 1000 zl., o ile w tej cenie coś takiego znajdę. Dodam ze waga kół nie jest priorytetem. 

Opublikowano

Siemka.

Tematy podobne się bardzo często teraz przewijają ale niech będzie. Zawsze najważniejsza w kole moim zdaniem są piasty i według Twojego wymogu aby wpierw były 9QR a potem 15 i 12 osie sztywne to proszę:

http://www.rowerowyraj.pl/piasty-mtb-przednie/1977-piasta-przod-novatec-d791sb-czarna-283236-otworow.html

141 złotych

http://www.rowerowyraj.pl/piasty-mtb-tylnie/1979-piasta-tyl-novatec-d792sb-czarna-283236-otworow.html

296 złotych

Obręcze:

http://www.dt4you.pl/533d-disc-6043-rpe53329p32s026044-p-1806.html

104 złote 

lub lepsze

http://www.dt4you.pl/disc-1289-rtx03929s32s011289-p-1947.html

187 złotych

Szprychy kup sobie Jakieś też DT ale ja polecam Sapim D light lub Laser:

https://www.cyklomania.pl/sapim-d-light-black,c298.html

https://www.cyklomania.pl/sapim-laser-black,c305.html

od 3,10 do 3,40 za sztukę

Nyple tak samo DT lub Sapim:

https://www.cyklomania.pl/nyple-podkladki,c307.html

1 złotych za sztukę.

 

aceraspire3100
Opublikowano

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Co prawda szukałem kół juz w całości ze względu na brak w mojej okolicy osób lub miejsc gdzie  mi to zloza. Niestety nic ciekawego nie znalazlem i przez to napisałem na forum. Przy zakupie wszystkiego osobno będę korzystał z linków pokazanych przez ciebie. 

Opublikowano

Piasty są chyba w rowerowymraju najtańsze i wierz mi są zaje...czepiste :D Szprychy też bardzo dobre. Obręcze DT to jakość same  w sobie, tutaj poszukaj na Allegro czy po innych sklepach, mogą być gdzieś taniej :) Nyple weź od razu z szprychami, będzie taniej bo przesyłka jedna :)

Ja zawsze wolałem robić wszystko po swojemu, przynajmniej wiesz co w tych kołach jest, a że trzeba je złożyć...tutoriali na zaplecenie jest pełno w necie a centrowanie to już oddasz specjaliście.

Pamiętaj o kalkulatorze szprych:

https://www.sapim.be/kalkulator-dlugosci-szprych

aceraspire3100
Opublikowano

W sumie masz rację. Jak mam później żałować ze cos mogłoby być inne to rzeczywiście sam sobie wybiore wszystkie elementy i będzie tak jak chce. 

Opublikowano

Dokładnie, zapłacisz więcej ale masz po swojemu. Oczywiście są firmy które robią koła na zamówienie jak :

https://daveo.pl/

Ale nie zawsze mają wszystko to co Ty chcesz.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...