badboy878787 Opublikowano 13 Maja 2019 Opublikowano 13 Maja 2019 Witam wszystkich jezeli podobny watek juz istnieje bardzo przepraszam. Pospieszylem sie troche z zakupem epixona pod os 9mm . Wpadlem teraz na pomysl, zeby wymienic kola.. 27.5 i teraz nastal dylemat czy kupic kola pod 9mm pod amorek czy moze 15 i jakies adaptery bo chyba cos takiego istnieje , rower uzywany rekreacyjnie, jak noga bedzie konkretna to beda maratony dla sprawdzenia samego siebie .. Jezeli to nie sprawi problem prosilbym bym o jakies propozycje kol 1000-/+
Kruk Opublikowano 13 Maja 2019 Opublikowano 13 Maja 2019 Siemka. Jak kupuje się nowe amory zawsze warto brać pod 15mm, są sztywniejsze ( nie koniecznie lżejsze), nie ma problemów z szybko zamykaczem. Powiem tak, miałem piastę XT z przodu na 9 QR, z oryginalnym szybkozamykaczem, było okey. Zmieniłem na RWS DT Swiss szybkozamykacz nooo i była różnica, choćby w zakrętach tarcza nie tarła. Zmieniłem potem dolne lagi na takie ze osią przelotową 15mm i było podobnie. Zmieniłem tarcze na 203 i dalej nie tarło. Reasumując jak idzie o piasty to jak szybko zamykacz to tylko RWS DT albo RWS Thru Bolt 9mm na przód z osią do tego przystosowaną, a najlepiej to by była oś 15 mm. Przy tym co piszesz i jeśli chcesz dobre koło złożyć to nie opłaca się brać 9QR piasty tylko lepiej weź sobie 15 mm plus adapter, np: Piasta Novatec D771 SB CL (jak masz centerlock w tarczy ) http://www.rowerowyraj.pl/piasty-mtb-przednie/20-piasta-przod-novatec-d771sb-cl-czarna-32-otwory.html Lub piasta Novatec D 791 SB ( jak masz zwykłe 6 śrub do tarczy) http://www.rowerowyraj.pl/piasty-mtb-przednie/2396-piasta-przod-novatec-d791sb-czarna-matowa-32-otwory.html A jak nie zamierzasz zmieniać amora to NOVATEC D041SB-9 wersja z tą grubszą ośką 9 mm na przód http://www.rowerowyraj.pl/piasty-mtb-przednie/932-piasta-przod-novatec-d041sb-9-qr-9-mm-3236-otworow.html Szprychy Sapim D light albo Laser: https://www.cyklomania.pl/sapim-d-light-black,c298.html https://www.cyklomania.pl/sapim-laser-black,c305.html I obręcze oczywiście DT Swiss: Najtańsze : http://www.dt4you.pl/disc-1287-rtx03965032s011287-p-1945.html Wersja lepsza: http://www.dt4you.pl/27x25-rdx043bdps32sa7423-p-3000.html http://www.dt4you.pl/disc-1249-rtxr3365032s011249-p-1866.html Wersja Droga: http://www.dt4you.pl/disc-1255-rtex4765032s011255-p-1878.html I masz kółko jak trzeba
badboy878787 Opublikowano 13 Maja 2019 Autor Opublikowano 13 Maja 2019 (edytowane) Dziekuje bardzo !!! a jaka piaste proponujesz na tyl ?, rower to zwykly kross r4 Edytowane 13 Maja 2019 przez badboy878787
Kruk Opublikowano 13 Maja 2019 Opublikowano 13 Maja 2019 Proszę A tylna to tak: Tańsza ale też na maszynówkach: http://www.rowerowyraj.pl/piasty-mtb-tylnie/2925-piasta-tyl-novatec-d032sb-11s-czarna-3236-otworow.html Albo lepszą: http://www.rowerowyraj.pl/piasty-mtb-tylnie/1979-piasta-tyl-novatec-d792sb-czarna-283236-otworow.html http://www.rowerowyraj.pl/piasty-mtb-tylnie/2409-piasta-tyl-novatec-d792sb-cl-czarna-32-otwory.html Novatec serio daje wiele za dość akceptowalną cenę.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się