Skocz do zawartości

Skaczące przednie koło


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Otóż dwa miesiące temu kupiłem pseudo gravela w Decathlonie, dokładniej triban 100. Dzisiaj przejechałem się i zacząłem czuć solidne bicie w przednim kole, gdy jechałem prostą nawierzchnią koło dosłownie skakalo A ja wraz z nim, rower ma przebieg jakieś 400-500km. W momencie, gdy postawiłem rower na siodełko I zakrecilem przednim kołem to przez cały obrót jest idealnie zaś w jednym momencie opona schodzi sporo do dołu i po kilku cm wschodzi w górę na równą oś. Jestem zielony w serwisach, dziś wszystko było zamknięte więc zacząłem patrzeć sam. Felga po bokach idzie ciągle prosto, szprychy w miejscu opadania opony wydają się ok. Może ktoś z was miał taki przypadek? Mam 120km do najbliższego decathlonu, będę się wybierać do miasta z tym salonem za tydzień, czy naprawią mi to na gwarancji? Czy bez sensu ciągnąć rower, a może jest to jakaś banalna usterka I sam jestem w stanie ją naprawić ? Pozdrawiam I dziękuję za wszelką pomoc ;).

Opublikowano

Może opono nie siedzi na obręczy tak jak powinna?

Opublikowano

Na początek sprawdź oponę . 

Spuść powietrze.

Zdejmij oponę. 

Zdejmij dętkę.

Sprawdź felgę.

Zamontuj opone z dętką. 

Dmuchnij trochę powietrza.

Ułóż dobrze oponę .

Daj wiatru ile trzeba.

Może to pomoże.

Generalnie Decathlon usuwa wszystkie usterki lub wymienia sprzęt bez problemu. 

Opublikowano

Opona do wymiany, uszkodzony oplot.

Nie cyrtolił bym się tylko zakupił sensowne opony i je po prostu zmienił.

Opublikowano

Jeśli opona uszkodzona to jedynie wymiana tak jak pisze @kaido2.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...